Soutěž o balíček produktů od Dr. Maxe včetně jednoho přípravku Equilibria

Na český trh byla uvedena do sítě lékáren Dr. Max opalovací kosmetika Equilibria, která je určena jak pro dospělé, tak pro děti. Filozofii značky Equilibria vystihuje přesvědčení, že nejúčinnější a nejefektivnější ingredience pro ochranu pokožky pochází z přírody.

Titulka pro: Soutěž o balíček produktů od Dr. Maxe včetně jednoho přípravku Equilibria
Další 2 fotografie v galerii

Sluneční kosmetika této značky obsahuje mimo jiné výtažek z mořské, tzv. zlaté rasy, která poskytuje aktivní buněčnou ochranu před škodlivými vlivy slunečního záření. Díky optimálnímu složení je vhodná také pro citlivou a náročnou pleť.

Výhody kosmetiky Equilibria:

  • Mořská řasa poskytuje aktivní ochranu před škodlivými vlivy slunečního záření
  • UVA a UVB ochrana proti slunečnímu záření
  • Stejné složení aktivních látek a jejich dávkování napříč portfoliem
  • Základ složení produktu Equilibria Baby byl testován na snášenlivost u dětí od nultého roku
  • Velmi vysoká voděodolnost

 

Aktivní látky obsažené v kosmetice Equilibria

Aktivní látky obsažené v kosmetice Equilibria

 
Jak vznikla kosmetika Equlibria? Na dotazy odpovídá Miroslav Kupček, šéf projektu Equilibria.
 

Popište nám, jak se kosmetika vyvíjela?

Na začátku jsme si řekli, co od opalovacích krémů očekáváme a jaké by měl mít vlastnosti, tedy dokonalou ochranu před vlivy UVA a UVB, voděodolnost, dobrou roztíratelnost, šetrnost k pokožce a její aktivní ochranu a tak dále. A pak jsme chtěli, aby celá řada Equilibria měla stejné složení.
 

A to není samozřejmé?

Zdaleka ne. U spousty značek je každý „opalovák“ v řadě je jiný. Mohou mít stejný design obalu, ale složení absolutně rozdílné. Pak to může znamenat problém. My můžeme zato s jistotou tvrdit, že komu Equilibrie vyhoví v ochranném faktoru 15, tomu vyhoví i v padesátce. Když začínám s opalováním a začnu na vyšším ochranném faktoru, tak při přechodu na nižší, mám pořád totéž s výjimkou síly filtru. Krom toho, námi deklarovaný faktor je obvykle nižší než skutečný, což znamená, že Equilibria zpravidla nabízí ještě větší ochranu, než je uvedeno na obalu.
 

Jaké filtry používáte?

Filtry mohou mít různý původ. My používáme ty, které zásadně pocházejí od renomovaných výrobců jako je Merck nebo Basf, protože mají důvěryhodné atesty a vyrábějí se v lékárnické kvalitě. Používáme speciální filtry vyráběné nanotechnologií, což usnadňuje roztíratelnost.
 

Hodně se diskutuje i voděodolnost…

Ano, to je hodně zajímavé téma. Jeden výrobce uvádí na svých produktech například extrémní voděodolnost, což je termín, který z hlediska zákona neexistuje. V reálu to je tak, že něco je prostě voděodolné a něco zkrátka ne. Když už jsem u toho - u některých významných výrobců nevyšel ani ochranný faktor. A to nemluvím o nějakém časopisovém testu, nýbrž Státního zdravotního ústavu. Klamat u voděodolnosti je velmi nebezpečné, protože škodlivé UV záření se ve vodě zesiluje. Další důležité vlastnosti jsou pak stabilita na světle a při určitých teplotách. Protože když máte faktor 30 v tubě, neznamená to, že se na slunci a ve vedru nezmění. A na tohle všechno my bereme ohled, stálost garantujeme.
 

Existuje i řada opalovací kosmetiky Equilibria pro děti?

Předně je třeba říct, že děti je nejlepší slunci vůbec nevystavovat. Ale máme i dětskou řadu, jakkoli vážně netvrdíme, že se děti se mají opalovat, nýbrž chránit. Usilovali jsme o ni v certifikaci 0+, což znamená, že děti smějí přípravky používat od narození. Certifikát jsme získali ve Francii. Ještě k certifikaci - buďto existuje 0+ nebo až 3, tedy pro děti od tří let. Takže mě trochu překvapuje, že se někde setkávám s tvrzením, že je něco vhodné od 1 roku. Nic takového podle zákona možné není.
 

Lze se proti slunci chránit nějakým přípravkem absolutně?

Ne, nikdo nesmí navodit dojem, že zákazník bude stoprocentně chráněný. Proto už dnes nenajdete označení sunblock nebo faktor 100.

 

Více informací a odpověď na soutěžní otázku najdete na www.drmax.cz.

 

Tři z vás můžete vyhrát balíček s produkty od Dr. Maxe včetně jednoho přípravku Equilibria. 

 

Soutěž probíhá od 5. do 19. července 2015. 

 

Foto: Dr. Max
5. 7. 2015

Výherci:

kalamajka23
burbot
dadule

DISKUZE K ČLÁNKU

VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

NAČÍST DALŠÍ

INZERCE

ŽHAVÉ DRBY

SADA NOŽŮ - DÁREK

Ahoj všem! Prosím o jakékoli tipy a zkušenosti s nějakými ...

DETOX TĚLA

Dobrý večer, jak nejlépe detoxikovat tělo, nemáte ...

ZDRAVÉ SVAČINKY

Zdravím, máte tipy na zdravé svačinky pro dítě (1 rok). ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

© 2016, MeziŽenami.cz