Soutěže

Soutěž o Medovák z tuzemska a teplou deku

Už od dob antiky se med používal nejen jako sladidlo, ale také jako lék a známé byly i jeho zkrášlující účinky. Už tehdy si lidé považovali magických účinků medu, především jeho schopnosti mírnit některé zdravotní potíže.

U nás se od pradávna přidával do medových likérů. Šlo o čistě přírodní produkty, vyráběné podle speciálních receptur. Vznikaly za studena z lesního medu, bylinného macerátu a lihu. Zpočátku se připravovaly především během svátků, jako jsou Vánoce nebo Velikonoce, poté celoročně hlavně díky svým léčivým a povzbuzujícím účinkům.

Na starou recepturu přípravy nyní navazuje nejstarší likérka u nás Palírna U Zeleného stromu, která letos slaví 496 let a při této příležitosti představuje další novinku proslulé značky Hanácká., Medovák z tuzemska.

Medovák z tuzemska

Medovák z tuzemska

Zahalí vás neodolatelným rumovým aroma v kombinaci s medem a osvěžujícím citronem.

Medovák z tuzemska je lahodnou kombinací Tuzemáku s medem. Vzniká za studena rozpouštěním přírodního medu s bylinnými maceráty v alkoholu. Na samém konci se pak přidává citrónová šťáva coby šťavnatá tečka. Svoji charakteristickou vyváženou chuť a typickou barvu získává Medovák pozvolným dozráváním v lahvích. Jeho charakteristické zbarvení zvýrazňuje přidaný karamel, který se jemně dokresluje lahodné aroma Medováku. Medovák z tuzemska je ideálním přípitkem na zahřátí. Příjemně ozvláštní šálek čaje, lehce z něho připravíte lahodný grog a je vhodný také do cukroví.

Medovák z tuzemska vyrábí Granette&Starorežná Distilleries v nejstarší Palírně U Zeleného stromu podle starých osvědčených receptur. Poznáte ho podle typického aroma, syté barvy a lahve s originálním embosem Moravian Original Spirits. Prodává se v 0,5 litrových lahvích za 149 Kč.

V chladných dnech se s šálkem teplého nápoje rádi zabalíme do měkoučké a hřejivé deky, máme pro vás k lahvi Medováku i hřejivou deku.

Více informací najdete na ww.gsd.cz.


Tři z vás můžete vyhrát Medovák z tuzemska a hřejivou deku.

Soutěž probíhá od 30. listopadu do 14. prosince 2014.

Foto: Granette & Starorežná
30. 11. 2014

Výherci:

pavice
morava1
pavlovice


Diskuze: příspěvků