Soutěže

Soutěž o vstupenky na muzikál Addamsova rodina

Postavy rodiny Addamsovy se zrodily v hlavě Charlese Addamse již v roce 1938. Následujících padesát let, až do své smrti, kreslil Charles Addams bizarní postavičky do komiksů pro časopis The New Yorker.

Addamsova rodinka je satirickým protikladem typické americké rodiny, která si libuje v černém až strašidelném humoru, a nechápe, že jim zbytek světa nerozumí a dokonce je považuje za podivíny a často se jich i bojí.

Rostoucí popularita komiksu v The New Yorker inspirovala další umělce k využití těchto svérázných postaviček. V roce 1960 vzniká hraný televizní seriál, kde poprvé jednotliví členové rodiny dostávají svá jména, která si uchovávají až dodnes. Seriál o šedesáti čtyřech epizodách se vysílal v letech 1964 až 1966. O deset let později následuje kreslený seriál, vysílaný 1973 až 1975. V roce 1991 a 1993 jsou natočeny dva celovečerní filmy, ´proložené´ dalším kresleným seriálem v roce 1992.

Následovala celá řada dalších kreslených i hraných filmů, až producenti využili celosvětové obliby postaviček rodiny Addamsových a vytvořili divadelní muzikál. Libreto napsali Marshall Brickman a Rick Elice, hudbu složil a původní texty napsal Andrew Lippa.

THE ADDAMS FAMILY je rodinný typ muzikálu, se skvělou hudbou a inteligentním humorem, plným satirické nadsázky.

Více informací a odpověď na soutěžní otázku najdete na www.hdk.cz/repertoar/33-the-addams-family/

Tři z vás můžete vyhrát po dvou vstupenkách na květnové představení 15. 5. 2016 od 15:00 muzikálu Addams Family do hudebního divadla Karlín.

 

Soutěž probíhá od 10. do 24. dubna 2016

Připravila: Katka
Foto: Hudební divadlo Karlín
10. 4. 2016

Výherci:

bubik
pupik
vrbicka1


Diskuze: příspěvků