StarDance: přítomnost i minulost

Minulý víkend začal sedmý ročník oblíbené taneční šou, který potrvá až do prosince. Chcete vědět, co nového si pro vás tvůrci připravili a připomenout si, kdo vlastně zvítězil v minulých ročnících? Zjistili jsme to!

Titulka pro: StarDance: přítomnost i minulost
Zobrazit fotografii v galerii

Věrní příznivci StarDance i čtenáři našeho webu už vědí, že letos se zvýšil počet soutěžících párů (z osmi na deset) i počet kol (také deset). Co se ještě změnilo?


Další novinky ve StarDance

Poprvé se bude tančit i salsa, dále přibude valčík. Novinkou je také změna prostředí místnosti (takzvaného green roomu), v němž moderátorka Tereza Kostková zpovídá páry záhy poté, co mají za sebou svůj výstup, a kde všichni ostatní soutěžící čekají na hodnocení poroty. Další změnu představuje tanečník Jan Onder – v šestém ročníku patřil mezi soutěžící, nyní si s Petrem Čadkem vyměnil roli a funguje jako taneční poradce.

Vítanou novinkou je například i to, že se nebude zpívat jen v angličtině, protože v jednom z kol zazní i čeština. Soutěžící osobnosti a jejich taneční partneři či partnerky tak budou tančit například na písně Věry Šinarové, Marie Rottrové nebo Karla Gotta.

A komu nestačí přímé sobotní přenosy, ten může sledovat „okénko“ Jana Ondera nebo rozbor tanců elektronickou tužkou, kterou bude pevně držet porotce Zdeněk Chlopčík.


Co dělá taneční poradce?

Jana Ondera jsme se zeptali, jaká je vlastně jeho role: „Vedle vytváření společných openingových choreografií funguji jako spojka mezi dramaturgií, kostýmní složkou i tanečními páry. Dále sleduji vývoj jednotlivých choreografií u všech párů a snažím se fungovat jako takzvané třetí oko, které je pro profitanečníky cenné, protože jsem nezaujatým pozorovatelem. V případě potřeby jsem i příležitostným trenérem, zkrátka, jsem taková ,asistentka a dozor dohromady.“


Vzpomínejte s námi

Pamatujete si, kdo vyhrál předcházející ročníky?

  • V 1. ročníku (2006) to byl herec Roman Vojtek, který ve finále porazil svého kolegu Václava Vydru. Roman vzpomínal, že se svou taneční partnerkou trénovali denně v průměru 4 až 5 hodin.
  • Králem parketu 2. ročníku (2007) se stal sportovec Aleš Valenta, druhou příčku obsadila herečka Tatiana Vilhelmová.
  • Díky herečce Daně Batulkové jsme v roce 2008 oslavovali královnu parketu. Krásné druhé místo patřilo její kolegyni Zuzaně Norisové.
  • V roce 2010 se ve finále 4. ročníku StarDance setkali herec Pavel Kříž a zpěvačka Aneta Langerová. Titul si odnesl populární herec, který tehdy také řekl: „V každém tanci jsem si našel nějakou radost. A možná se ta radost přenesla na diváky.“
  • O dva roky později proběhlo "sportovní" finále, v němž se utkali Kateřina Baďurová a Martin Procházka. Vyhrála Kateřina.
  • Zatím poslední ukončený, tedy 6. ročník, se odehrál v roce 2013. V něm zvítězila herečka Anna Polívková, druhé místo patřilo modelce Taťáně Kuchařové.

 

A kdo vyhraje letos?

V 1. kole tohoto ročníku nasbírala největší počet bodů od porotců herečka Jitka Schneiderová (na fotografii se svým tanečním partnerem Markem Dědíkem) a Leoš Mareš s taneční partnerkou Katarínou Šumpfovou. Ale jsme stále na začátku, do finále zbývá mnoho týdnů, tak se nechme překvapit!


Připravila: Marcela
Foto: Česká televize/David Raub
21. 10. 2015

DISKUZE K ČLÁNKU

0

StarDance je skutečně krásný pořad,který má spousta lidí bez ohledu na věk oblíbený. Mluvím i za další diváky,že nás velmi mrzí umístění pořadu na sobotní večer 20. hodinu, kdy už je po několikaté na Primě pořad ČeskoSlovensko má talent-také je velmi oblíbený. Asi Čt 1 schválně pořad dala na tuto dobu /je volný páteční večer/,aby nás,diváky otrávila. Věřte, že nemluvím jen za sebe.Všichni bychom rádi shlédli oba pořady,ale nelze! A tak lupáme,vychytáváme-prostě je po příjemném večeru, na který jsme se vždy moc těšili. Prosím- to nejde vyhovět a nedělat si schválnosti a trumfovat se ve sledovanosti- kdyby pořad byl v pátek- bylo by po problému a sledovanost všech pořadů by byla velká a my, divaci, spokojeni. Chce to jen myslet na nás všechny!! Vl.Crhová

ODPOVĚDĚT

0

StarDance se mi líbí, určitě budu sledovat!

ODPOVĚDĚT
VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE (2 PŘÍSPĚVKŮ)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Titulka pro: Stavebnice Lego hýbe celým světem

Stavebnice Lego hýbe celým světem

Stavebnici Lego zná snad každé malé dítě. S touto stavebnicí si stavěli už naši rodiče...

Nákupy z katalogu: první katalogový obchod slaví 50 let

Nákupy z katalogu: první katalogový obchod slaví 50 let

Od zboží pro domácnost, přes dřevěné chaty, hudební nástroje až po nedostatkové zboží, kterým byla...

Titulka pro: Pro zdravý spánek

Pro zdravý spánek

V posteli trávíme více než třetinu svého života. Je pro nás místem odpočinku, klidu a...

Titulka pro: Vyhrajte dárkový poukaz na služby bytového designera

Vyhrajte dárkový poukaz na služby bytového designera

Chystáte se zařizovat nebo rekonstruovat dům či byt? Nebo byste stávající bydlení rádi zmodernizovali? Zasoutěžte...

Titulka pro: Bav se a pomáhej s Oriflame

Bav se a pomáhej s Oriflame

Kosmetická společnost Oriflame, Nadace Terezy Maxové dětem a obecně prospěšná společnost Spolu dětem druhým rokem...

Adventní pohoda s HARIBO medvídky

Vánoce se slaví téměř po celém světě, i když rozdílnými způsoby. Spojují je takové symboly,...

NAČÍST DALŠÍ

INZERCE

ŽHAVÉ DRBY

ORIGINÁLNÍ DÁREK

Přítel mě nedávno potěšil krásným dárkem. Dostala ...

OVOCNÉ KAPSIČKY

Dobrý den, chtěla bych dcerce koupit ovocné kapsičky a ...

IVF KLINIKA?

Dobrý den, ráda bych znala vaše názory na IVF kliniky. Kde ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

© 2020, MeziŽenami.cz