Stres a homeopatie

Fenoménem moderní doby a homeopatie je stres. Prostřednictvím stresu nás organismus varuje, že něco není v pořádku. Homeopatie se snaží udržet rovnováhu na všech úrovních – v nás, kolem nás, ve vesmíru…

Titulka pro: Stres a homeopatie
Zobrazit fotografii v galerii

Při setkání těla se stresující situací začnou okamžitě probíhat chemické procesy. Nastává stresová odpověď organismu „útok nebo únik". Začne se měnit hladina stresových hormonů adrenalinu, noradrenalinu a kortizolu. Tyto hormony stoupají a potřebují nějakou vhodnou formu vybití – nejlépe tělesnou aktivitou. Pokud se tak nestane a hladina hormonů zůstane zvýšená, začne mít stres negativní dopad na organismus. Pokud je organismus trvale zatížený psychickým tlakem, tělo si na nepřiměřené stahování a zužování cév pomalu zvykne a pak nedokáže adekvátně reagovat.
 

Vnímání stresu

Stres je vnímán velmi rozdílně. Téměř každý pacient, který mne navštíví, alespoň jednou použije tento termín – stres. A pokud se jich zeptám: "„Představte si, že já nevím, co je stres, vysvětlete mi to – jak jej vnímáte, kde jej cítíte?" Budou odpovídat jinak, každý jej pociťuje totiž trochu jiným způsobem.

Někdo stres definuje jako tlak v hlavě, jiný ho popíše jako sevřený žaludek či knedlík v krku. A v tomto momentě, kdy si dokážete uvědomit, jak vnímáte stres, můžeme začít pátrat po homeopatickém léku, který může jednak pomoci uvolnit stres, ale i zlepšit další doprovodné jevy: migrény, pálení žáhy, vysoký tlak a nespavost.
 

Homeopatické prostředky na stres

Čekáte-li teď na výčet léků, které mohou pozitivně ovlivnit stres, čekáte a čtete marně. Zde je zastoupena celá homeopatická materie medika, tedy velmi mnoho léků, protože stres má mnoho různých symptomů.

Stres se často projevuje jako neuróza žaludku se symptomy nadýmání, pálení žáhy a poruchou trávení. Jiné léky budou potřebovat pacienti trpící bolestmi hlavy, které začínají po hádce, při přetížení povinnostmi či po nevyspání. Jinou skupinu léků bude potřebovat pacient, který má pocit, že jeho stres se projevuje tlakem v krku – pocit, že se dusí, že má v „krku knedlík“.

Homeopatické prostředky mohou pomoci zklidnit organismus, navodit uvědomění si sebe sama a tím pozitivně naladit člověka, který pak mnohem lépe zvládá stresové situace. Díky homeopatické léčbě často dochází k celkovému posílení organismu i imunitních reakcí. Pacient se celkově zklidní a má pocit, že lépe zvládá stres a má více energie a chuti do života.
 

Dopad stresu na organismus

Stres je součástí dnešní hektické doby, ale znali jej již naši dávní předci, kteří se s ním také museli naučit žít a bojovat. V únosné míře může mít stres i pozitivní dopad na náš organismus – trénuje jej a připravuje na vypjaté situace. Na druhou stranu dlouhodobý a stálý stres, který není jakkoli léčen může nakonec ohrožovat i náš život. Takový stres se skrývá za mnoha civilizačními nemocemi – hypertenze, diabetes, rakovina.

 

Příklady léků na civilizační nemoci:

  • Hypertenze – cratageus (hloh)
  • Diabetes – syzygium jambolatum
  • Rakovina – podle typu – často nosody – carcinosinum, scirhinum
  • Zvýšený cholesterol – cholesterinum

 

Tyto homeopatika účinkují velmi dobře, ale radíme vám je používat až po konzultaci se svým homeopatem.

Chcete-li se autorky na něco zeptat, najdete ji v naší poradně.


Připravila: Marie Valášková - homeopat
Foto: iStock
25. 6. 2015
 

DISKUZE K ČLÁNKU

1

Já moc tedy na ty homeopatika nevěřím a jsem k nim upřímně trochu skeptická... Co se mi ale docela dost líbí, je třeba guarana na kterou jsem narazila docela dost nedávno... Jedná se o nějakou bylinku z dalekých krajů, která má hrozně moc dobrých dopadů na naše tělo... Po vyzkoušení jsem skoro neuvěřila, jak moc je tato bylina mocná :-) Zkuste to, stojí to za to...

ODPOVĚDĚT

1

Musím bezesporu souhlasit, že prostřednictvím stresu nás organismus varuje, že něco není v pořádku. Moc se mi jinak líbí, jak je článek napsaný a sama mám se stresem dlouholeté zkušenosti, pomohlo v až když jsem v poslední době začala používat CBD na noc před spaním od firmy https://www.cibdol.cz/cbd-olej - vždycky mě to skvěle uvolní.

ODPOVĚDĚT
VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE (2 PŘÍSPĚVKŮ)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Titulka pro: Virózy, opary a homeopatie

Virózy, opary a homeopatie

S přicházejícím podzimem se přes den mění teploty. Ráno je chladno, odpoledne teplo a my...

Jak na alergii? Zkuste homeopatickou léčbu.

Jaro, které letos přišlo hodně brzy a pomalu přešlo v léto, s sebou nese mnoho...

Titulka pro: Jaká homeopatika použít při očkování

Jaká homeopatika použít při očkování

V poslední době se vedou nekonečné spory o problematice očkování. Může homeopatie nějak pomoci?

Titulka pro: Jak na vaginální mykózy? Zkuste homeopatii

Jak na vaginální mykózy? Zkuste homeopatii

Vaginální mykózy jsou vedle cystitid dalším častým „ženským problémem“. Na počátku problémů bývá léčba antibiotiky, používání...

Titulka pro: Zranění a úrazy: homeopatie jako první pomoc

Zranění a úrazy: homeopatie jako první pomoc

Homeopatie umí velmi dobře pomoct i při různých úrazech, poraněních, zlomeninách i otřesu mozku.

NAČÍST DALŠÍ

INZERCE

ŽHAVÉ DRBY

ODŘENINY

nedávno jsem si pořídila sprej Hemacut na odřeniny a ...

UM

Dobrý den, jaké UM doporučujete? Malý má skoro půl roku a ...

NEDAŘÍ SE OTĚHOTNĚT

Dobrý večer, s manželem se pokoušíme o miminko a nedaří se ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA© 2020, MeziŽenami.cz