Tarotový výklad na březen 2018

Březen je podle gregoriánského kalendáře třetím měsícem v roce a má 31 dní. V kalendáři římském byl však původně měsícem prvním.

Tarotový výklad na březen 2018
Zobrazit fotografii v galerii

Český název souvisí s největší pravděpodobností s rašením bříz a počátkem zvířecí březosti


Zima už je pomalu na ústupu, a i když se to mnohdy nezdá, jaro se nezadržitelně blíží. Sluníčka přibývá a dny se příjemně prodlužují. To má blahodárný vliv na naše zdraví a často i celkovou náladu a pocity. 


20. března v 17:16 hod. vstupuje Slunce do znamení Berana a nastává jarní rovnodennost – jaro začíná.


Březen 2018 patří opět k mimořádným měsícům se dvěma úplňky. Ten první – v Panně - nastává 2. 3., druhý pak 31. 3.; ten bude ve znamení Vah. Novoluní v Rybách čekejme 17. 3. odpoledne.


V březnu bychom dle tradiční čínské medicíny měli věnovat zvýšenou pozornost játrům a žlučníku. Žlučník zrcadlí naši spokojenost s životem, partnerstvím, prací a podobně, souvisí ovšem také se vztekem a zatvrzelostí. Cestou k uzdravení a (nejenom) klidnému žlučníku není nic jiného, než nastolení vnitřní rovnováhy a psychická vyrovnanost. To ovšem nebývá vůbec jednoduché.


Pro posílení trávení a správné funkce žlučníku si uvařte čaj s obsahem hořčinů, přírodních látek různého chemického složení a silně nahořklé chuti. Hořčiny najdete například v hořci, řebříčku, chmelu, zeměžluči, měsíčku nebo pelyňku.


Z mnohých březnových pranostik vybírám:


• Březen - za kamna vlezem

• V březnu vítr, v dubnu déšť - pak jistě úrodný rok jest

• Březnové slunce má krátké ruce

• Březen bez vody - duben bez trávy

• Suchý březen, studený duben, mokrý máj - bude v stodole ráj

• Jak prší v březnu, tak také v červnu

• Kolik mlh v březnu k nebi stoupá, tolik bude ještě mrazů po velikonocích

• Suchý březen, mokrý máj, bude humno jako ráj


BERAN (21.3. - 20.4.)

Milí Berani, březen pro vás bude poměrně důležitým a možná i zlomovým měsícem. Zpočátku budete mít tendenci stranit se společnosti, udržovat si spíše větší odstup a ani s komunikací se svými nejbližšími to nebudete příliš přehánět. Samota vám bude dělat dobře - pomůže vám nalézt cestu k vyřešení vnitřního konfliktu, co v březnu vyvstane na povrch. Zhruba v polovině měsíce můžete mít sklony k sebelítosti. Pocitu, že nic nemá smysl, zbytečně nepodléhejte a vězte, že zase bude líp a dobře. Zkuste se na věci okolo podívat ještě i z jiného úhlu a v nezdaru hledejte poučení. Konec března přinese čerstvý vzduch a nový vítr do plachet. Možná se to neobejde bez krátké roztržky či hádky s někým z vašich blízkých. Vše bude ale ku prospěchu věci. Vždyť i v přírodě platí, že po bouřce přichází uvolnění a nová svěží energie. Tak ji využijte ve svůj prospěch. 


BÝK (21.4. - 21.5.)

Milí Býci, březen vás bude tak trochu zkoušet. Silné karty pro tento měsíc stojí při vás, nicméně nástrahy pokušení vás tentokrát neminou. Počátek měsíce bude ve znamení síly a energie, odhodlání a komunikace. Věci, do kterých se vám dříve nechtělo, nebudete mít problém vyřešit, případně se o vyřešení alespoň pokusit. Dejte si ovšem pozor na případné nefér jednání někoho z vašeho bezprostředního okolí, přestože se do posledního okamžiku bude tvářit jako opravdový přítel. Objeví-li se příležitost vylepšit si finanční situaci, dobře zvažte okolnosti takové nabídky. Karty naznačují, že by nemuselo jít o čestnou hru. Konec měsíce se už bude odvíjet v klidnějším duchu. Snažte se udržet si životní rovnováhu, nadhled s rozumnou dávkou trpělivosti. Na věci a lidi příliš netlačte a ponechte některým věcem raději volný průběh. 


BLÍŽENCI (22.5. - 21.6.)

Milí Blíženci, v březnu byste se měli radovat, ačkoli zpočátku se vám to tak vůbec nemusí jevit. Zdá se, že jedna důležitá etapa vašeho života se blíží ke svému konci. Měli jste se z ní poučit a díky novým poznatkům i pochopení se můžete posunout zase o kus dál. Nelekejte se toho, že se váš život den ze dne obrátí vzhůru nohama. Vůbec ne. Situace, o které karty hovoří, měla a má pozvolný vývoj a přirozeným způsobem spěje ke svému završení. Před vámi se otevírá nová cesta a nové možnosti. Energie to bude rychlá a nakažlivá, sami občas můžete mít potíže ji zvládnout. Dbejte, abyste vy byli tím, kdo drží pomyslné otěže vašeho života, a do řízení si nenechte příliš zasahovat. Rozhodujte se také na základě pocitů, nikoli jen faktů. Vnímejte i věci pod povrchem, čtěte mezi řádky. Úspěch tak bude zaručen.


RAK (22.6. - 22.7.)

Milí Raci, počátek měsíce bude ve znamení rozhodováním se mezi dvěma rozdílnými stanovisky či situacemi. Záležitost se může týkat v podstatě čehokoli; důležité ve vašem případě bude udržet si rovnováhu, ale neustrnout na místě. Nechte energii volně proudit a proud využijte ve svůj prospěch. Rovnováha spočívá v neustálém pohybu, balancování a přijetí možné změny. Pro nezadané se blýská na lepší časy. Tento měsíc se nabízí příležitost potkat zajímavý protějšek, potenciálního partnera a spřízněnou duši. Nepodléhejte však hned zpočátku příliš silným emocím, snažte se udržet si alespoň lehký odstup. Je to pro dobro věci; příliš silný tlak může tenký klíček rodícího se vztahu snadno zadusit. Ponechte prostor sobě i druhému a nechtějte znát hned na všechno odpověď. Konec měsíce nabízí i dobrou šanci vylepšit svou finanční situaci. Není vyloučena ani nabídka nové práce či pracovního postupu na stávajícím místě.


LEV (23.7. - 22.8.)

Milí Lvi, zdá se, že březen si mimořádně užijete! Karty vám fandí, a to zejména v oblasti citů a rodinného zázemí. Tento měsíc si – možná silněji než kdykoli jindy – uvědomíte pocit sounáležitosti s rodinnou, ať už jde o rodinu v pravém slova smyslu, anebo okruh vašich nejbližších přátel. Bude-li třeba, podrží vás a ukážou, jak moc jim na vás záleží. Čeká vás pravděpodobně i menší oslava či jiná společenská událost. Nebraňte se uvolnění, vychutnávejte si pocit radosti a souznění. Jste-li nezadaní, konec měsíce nabízí dobrou šanci seznámit se se zajímavým člověkem a případným partnerem. Příjemně to mezi vámi zajiskří a i do budoucna se záležitost jeví poměrně slibně. Máte-li stálého partnera, může dojít k oživení stávajícího vztahu a uvědomění si vzájemných ‚kvalit‘.


PANNA (23.8. - 22.9.) 

Milé Panny, v březnu budete mít tendenci držet se lehce stranou. Společenský život vám tento měsíc nic moc neřekne, podobně jako společenské akce či jiné ‚hromadné‘ události. Pocítíte potřebu být více jen samy se sebou a nalézt odpovědi na otázky, co vás už nějakou dobu trápí. Nenuťte se do zbytečných aktivit a snažte se tentokrát spíše zvolnit než sešlápnout plyn. V oblasti citů se bude dařit a příjemné okamžiky s partnerem vás pravděpodobně neminou. Užívejte souznění a vězte, že nic není samozřejmé. Konec měsíce bude mít tendenci mírně vás vykolejit. Snad i díky nečekanému zvratu v události, o které jste se dosud domnívaly, že je stálá a neměnná. Nebraňte se však změně, přijde-li pozvolna a přirozeně. Nestavte si dopředu pomyslné hradby a než něco odmítnete, dobře zvažte, zda je odmítnutí vskutku namístě.


VÁHY (23.9. - 23.10.) 

Milé Váhy, březen začnete příjemně. Vaše pohodová energie bude na okolí působit jako magnet, pozornost získáte především u opačného pohlaví. Jste-li zadané, partner bude mít tendenci o vás pečovat, vzhlížet k vám a plnit snad i ta nevyslovená přání. Užívejte si takové pozornosti a nehledejte za tím nic, než potřebu být s vámi a pro vás. Nezadané Váhy mají šanci potkat zajímavého člověka, osobnost, se kterou vám to může příjemně zajiskřit. Těšte se na období plné milých emocí a vnitřního naplnění. Starosti si v březnu nebudete příliš připouštět a pocit štěstí si užijete hezky naplno. Dělejte si radost a buďte klidně i trochu sobecké, vždyť ta správná míra tzv. sobectví je zdraví i mysli víc než prospěšná. Koncem měsíce se nebojte ozvat. Jste-li v situaci, která vám ne zcela vyhovuje, ale přesto jste až dosud byly potichu, změňte to. Karty přejí dobré efektivní komunikaci a podporují vás i v tom, abyste trochu ‚vystrčily růžky‘.


ŠTÍR (24.10. - 22.11.) 

Milí Štíři, jak jste předchozí měsíce zaseli, tak v březnu sklidíte. Pokud jste se snažili dělat věci čestně a s dobrým úmyslem, vše se vám i s příjemným úrokem vrátí. A naopak. V jisté záležitosti se pravděpodobně dostaví pocit určité stagnace; jako byste se najednou nemohli hnout z místa, nic nepůjde dle vašich představ a původních plánů. Zkuste přehodnotit své stanovisko a podívat se na celou situaci ještě i z jiného úhlu. Často pomůže i nezávislý pohled druhé osoby a nezaujatá rada. Konec března už bude opět ve znamení akce a energie. Je možné, se se před vámi otevřou nové možnosti i cesty, ať už půjde o zbrusu nový projekt, anebo o věc stávající. Karty přejí dynamice a nápadům, stejně jako odvaze klidně i trochu zariskovat a pustit se do úplně neprobádaných vod.


STŘELEC (23.11. - 21.12.) 

Milí Střelci, v březnu se rozhodně nebudete nudit! Počátek měsíce bude na váš vkus možná trochu pomalejší, nicméně další dny vám to bohatě vynahradí. Období je vhodné pro vnímání všemi smysly; krom rozumu pusťte ke slovu i srdce, k faktům přidejte pocity. Využijte daru vlastní intuice, zdá se, že v březnu byste se na ni mohli ještě daleko lépe naladit než jindy. Skvěle vám bude fungovat i hlava, o dobré nápady rozhodně nebudete mít nouzi. Věnujte jim patřičnou pozornost, protože do budoucna by pro vás mohly mít nemalý význam. Konec měsíce otevírá nové možnosti i v oblasti citů. Pokud hledáte partnera, březen je vhodný pro setkávání se. Máte-li možnost, vyjděte si do společnosti, využijte nabízející se energie. Nebojte se nových věcí, zážitků i příležitostí, karty vám v tomto směru mimořádně fandí.


KOZOROH (22.12. - 20.1.) 

Milí Kozorozi, březen vás přivítá vlnou nové svěží energie. Pokud jste dosud neměli odvahu k činu, tento měsíc k akci přímo vybízí. Ať už se záležitost týká čehokoli, vyplatí se nesedět se založenýma rukama. Pozor si dejte na nefér jednání někoho z vašeho okolí. Ne každý, kdo se tváří jako přítel, přítelem doopravdy je. Nesvěřujte se na počkání. Naopak, svou dosavadní případnou sdílnost ještě více přehodnoťte. Konec března nabízí nové možnosti i v oblasti financí a hmotného zabezpečení. Zelenou mají i nové projekty a neotřelé nápady. Karty naznačují dobré šance začít s něčím úplně novým, co se do budoucna může velice dobře zúročit. Odhoďte zbytečné obavy a věřte ve své schopnosti. K úspěchu jste předurčeni!


VODNÁŘ (21.1. - 20.2.) 

Milí Vodnáři, akční období pokračuje. Ne vždy vám to bude po chuti, ale vězte, že vše se vždy děje pro vaše dobro. Karty naznačují nečekaný konec či překvapivý zvrat v jisté záležitosti, co vám úplně nebude po chuti. Dobrá zpráva ale je, že končí nebo se transformuje stav, který vám aktuálně už nemá co nabídnout. Je čas vydat se dál a spoléhat se především na vlastní schopnosti a vytrvalost. Nepodléhejte zbytečným splínům a hleďte odvážně vstříc novému. Pozor na chvilkovou apatii, rozhodně není na místě. Karty naznačují nové a lepší příležitosti, ať už je řeč o práci, penězích, anebo partnerství. Konec měsíce bude ve znamení klidnější energie, rozvahy a pochopení. Důležité ovšem bude uvědomit si, že trpělivost v životě má sice své důležité místo, podobně jako nabídnutí druhé šance, ale vše by mělo mít své hranice.


RYBY (21.2. - 20.3.)

Milé Ryby, březen vás rozhodně nenechá v klidu. Karty vám ovšem spíše přejí a naznačují novou energii ve starší - a možná i zapomenuté - záležitosti. Jen se vám pravděpodobně ukáže v trochu jiném kabátě či světle. Předchozí zklamání je pryč a nové šance před vámi. Tento měsíc se bude dařit i v oblasti financí, podnikání a práce. Situace se uklidní a vylepší, ukázat se mohou i nové zajímavé příležitosti. Podobně jako předchozí měsíc však platí, abyste si daly pozor na přepracování a celkově příliš vysoký výdej energie. Důležité pro vás bude najít si dostatečný prostor také na odpočinek a regeneraci; v opačném případě hrozí ztráta motivace, elánu a výkonnosti. Období kolem narozenin je energeticky ne zcela optimální, proto dobře zvažte, kde má smysl svou energii investovat.


Ilona Lea Kotková  VlastnimSmerem.cz

Foto: iStock

DISKUZE K ČLÁNKU

5

tak já mám jen odpočívat a užívat si klid... ráda se podle toho zařídím :o) :o)

ODPOVĚDĚT

3

hahaha... tak já budu taky odpočívat... jarní úklid odložím na duben

ODPOVĚDĚT

1

Horoskop je pro mne vynikající.

ODPOVĚDĚT

6

Tak mám tak hezký horoskop, slibuje oslavu a sounáležitost s rodinou, a něco na tom bude, rodiče se o mě starají, protože mám děsnou střevní chřipku a nedaří se ji zvládnout

ODPOVĚDĚT

7

Horpskop mám, jako vždy, hrozný, ale nevadí, řídím se heslem "jaký si to uděláš, takový to máš "

ODPOVĚDĚT

1

asi ne

ODPOVĚDĚT

5

horoskopy se mi nikdy moc neplnily, tak uvidím, jak to bude tentokrát

ODPOVĚDĚT

3

mě se horoskop na měsíc březen líbí, tak uvidíme...

ODPOVĚDĚT

1

docela jsem spokojená

ODPOVĚDĚT

2

no uvidíme nic moc horoskop

ODPOVĚDĚT

4

ono to nemusí vyjít zase všechno... je to jen šance

ODPOVĚDĚT

3

U mě také nic moc.

ODPOVĚDĚT
VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE (12 PŘÍSPĚVKŮ)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Titulka pro: Vyberte dětem ten správný kroužek!

Vyberte dětem ten správný kroužek!

Snad nic na světě dětem neuteče tak rychle jako prázdniny. Než se nadějí, budou si...

Titulka pro: Třetina českých dětí se ve volném čase nudí!

Třetina českých dětí se ve volném čase nudí!

Jak žijí dnešní školáci? Co je zajímá a jak tráví svůj volný čas? Na takové...

Titulka pro: Crocsy v novém kabátku

Crocsy v novém kabátku

Ideální boty pro volný čas? To jsou jednoznačně Crocsy. Pokud jste si tuto značku oblíbili,...

Titulka pro: Máte prázdný dětský pokoj? Splňte si sen!

Máte prázdný dětský pokoj? Splňte si sen!

Vaše děti odešly natrvalo z domova a začaly žít svůj dospělý život. Váš život tak...

Feng Shui: Jací jsou lidé s převládající energií země

Feng Shui: Jací jsou lidé s převládající energií země

Minule jste měli možnost se seznámit se základními charakteristikami lidí s energií Dřeva a Ohně.

Román na Mezizenami.cz: Osmdesát tři minut po půlnoci 10. kapitola, Lázně

Román na Mezizenami.cz: Osmdesát tři minut po půlnoci 10. kapitola, Lázně

Březen 1986 Byla zima, v práci jsem po nemoci nevěděla, co dřív, ale byla jsem šťastná....

NAČÍST DALŠÍ

INZERCE

ŽHAVÉ DRBY

ODŘENINY

nedávno jsem si pořídila sprej Hemacut na odřeniny a ...

UM

Dobrý den, jaké UM doporučujete? Malý má skoro půl roku a ...

NEDAŘÍ SE OTĚHOTNĚT

Dobrý večer, s manželem se pokoušíme o miminko a nedaří se ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA© 2020, MeziŽenami.cz