Tarotový výklad na červen 2018

Červen je měsícem nadcházejícího léta, dlouhých dnů a teplých nocí. Děti se těší na prázdniny a čas plyne vesele a radostně.

Tarotový výklad na červen 2018
Zobrazit fotografii v galerii

Červen je šestým měsícem gregoriánského kalendáře a má 30 dní. Jeho název je nejčastěji odvozován od červenání ovoce a zrání jahod, někdy se ale také můžete setkat s názorem, že slovo souvisí s červy; ti v tomto období dělají největší škody na budoucí úrodě. Další z teorií přiřazuje původ červci, drobnému hmyzu, který se v červnu sbíral. Sloužil totiž k výrobě červeného barviva. 


Astronomické léto začíná 21. června ve 12:07 hodin. Noc nejkratší a den nejdelší, nastává letní slunovrat. Novoluní nastane 16. června, úplněk pak 28. června. Za zmínku stojí noc z 23. na 24. června, kterou nejčastěji známe pod názvem Svatojánská. Ta je spojována s milostnými rituály, červenou magií a zázraky. Země vydává své poklady, trhají se léčivé byliny, jejichž síla je silou Svatojánské noci ještě umocněna. 


Z červnových pranostik vybírám: 


• Je-li červen deštivý, krásný červenec nás navštíví. 

• Hřmí-li v červnu, bude mít žito hrubé zrno. 

• Suchý červen plní sudy dobrým vínem. 

• Kazí-li červen sena, prospívá ovsu. 

• Když červen sluncem pohostí, úroda bude v hojnosti. 

• Jak červen teplem září, takový bude i měsíc září. 

• Od svatého Jana Křtitele běží 


BERAN (21.3. - 20.4.) 

Milí Berani, červen si s vámi trochu pohraje. Něco – možná trochu nečekaně – skončí, aby nové mohlo začít. Neobávejte se změny, buďte otevření a těšte se na nový vítr do plachet. Tam, kde jste se zasekli, už stejně není na co dál čekat. Nepouštějte ke slovu strach a nevytvářejte si zbytečné domněnky. Než něco předem odsoudíte, dejte si načas. Řiďte se intuicí, ale nezaměňujte ji s nesmyslnými obavami. Z dlouhodobějšího hlediska se však blýská na dobré časy a základy, které v červnu položíte, se vám příjemně zúročí. 


BÝK (21.4. - 21.5.) 

Milí Býci, nebuďte zbytečně zbrklí. Než začnete jednat, přemýšlejte. Na druhé straně je ovšem v červnu žádoucí, abyste k nějakému činu přikročili. Možná vás napadne zajímavý projekt, najdete nový zájem, objevíte pro vás dosud neobjevené. Váš červnový potenciál je vysoký. Důležitým červnovým tématem je pro ale rovnováha. Zkuste se zamyslet nad tím, kolik vydáváte a kolik přijímáte. Není to trochu nevyvážené? Udělejte si víc času sami pro sebe. Nechte okolí, aby o vás aspoň chvilku pečovalo, zajděte si na masáž nebo kosmetiku. Relaxujte a nabírejte novou energii, ať můžete nechat plně rozvinout svůj potenciál. 


BLÍŽENCI (22.5. - 21.6.) 

Milí Blíženci, důležitým tématem měsíce června je intuice. Zkuste trochu zvolnit v tempu a povinnostech a naslouchejte svému vnitřnímu hlasu. Pocit, který míváte jako první, je ten správný. Bez ohledu na myšlenky, které následují. Pokud se nad tím pozastavíte, jistě vás napadne aspoň jedna podobná situace, díky které dáte předchozím řádkům zapravdu. Tento měsíc je pro vás v mnohém zásadní. Karty naznačují výrazný posun; nemusí jít nutně o konkrétní situaci, ke slovu se může dostat i posun vnitřní, který zpočátku zaznamenáte jen vy sami. Až časem zasáhne, ať už v jakémkoli smyslu, také vaše okolí. Najdete-li ovšem jistotu sami v sobě, bude se vám po všech stránkách dařit. 


RAK (22.6. - 22.7.) 

Milí Raci, máte před sebou silný a důležitý měsíc. V nějaké záležitosti bude potřeba definitivně se rozhodnout. Uvědomit si, co vás těší a co svazuje. Kde chcete být a kde jste. Váš červnový potenciál je vysoký a šance vše zvládnout podobné. Není třeba se obávat, případné změny budou vždy k lepšímu. Nezadaní Raci mají opět šanci na lásku, ženy, které touží po těhotenství, mohou být vyslyšeny. Koncem měsíce vás čeká lehké bilancování a vyhodnocení dosavadní situace. A také nutný závěr, ať už jde o cokoli. Snažte se trochu víc odpočívat a nevydávat zbytečně svou energii tam, kde jí není třeba. Těšte se na léto a nové zážitky. 


LEV (23.7. - 22.8.) 

Milí Lvi, zdá se, že červen bude i pro vás měsícem silné intuice a pro mnohé z vašeho okolí možná až překvapivého jednání. Dost možná ztratíte trpělivost a budete požadovat změnu. Nebojte se ozvat, karty jsou na vaší straně. Dalším schůdkem, který bude potřeba v dohledné době překonat, je lpění. Nelpěte zbytečně na věcech, situacích či lidech. Jistotu hledejte uvnitř, ta jediná totiž funguje – ta jediná je opravdová. Opusťte staré vzorce myšlení a dovolte si transformaci. Propusťte svůj strach, dýchejte zhluboka a radujte se z každého okamžiku. 


PANNA (23.8. - 22.9.) 

Milé Panny, červen pokračuje v podobné energii jako předchozí měsíc. Jen s tím rozdílem, že budete lehce vyvažovat potřebu být s partnerem a touhu být jen samy se sebou. Obojí je příjemné a také potřeba. Červen po vás bude chtít i drobnou analýzu dosavadních dnů, a možná i rozhodnutí pro jednu konkrétní cestu. Stavte na tom, co se vám daří. Neplýtvejte svou energií zbytečně, rozvíjejte své schopnosti a radujte se z nich. Konec června vás bude trochu pokoušet a na vaši mysl mohou zaplavit zbytečné pochyby. Hoďte je za hlavu a užívejte slunné dny. 


VÁHY (23.9. - 23.10.) 

Milé Váhy, červen bude tak trochu jako horská dráha. Krásný výhled a vítr ve vlasech vystřídá na pár chvil mírná nevolnost při cestě dolů. Nejde o nic dramatického, jen hledání rovnováhy, a to zejména v oblasti vztahů. Nepodezírejte zbytečně partnera a nevytvářejte si domněnky. Pokud nemáte reálný základ, bývají pouze ke škodě věci. Nakonec se stejně vše v dobré obrátí a poslední červnové dny budou už zase ve znamení harmonie a opětované lásky. V oblasti financí je vše na nejlepší cestě k vylepšení, tak buďte pozorné, ať nepropásnete zajímavou šanci.


ŠTÍR (24.10. - 22.11.) 

Milí Štíři, co jste v květnu zaseli, v červnu sklidíte. Máte-li čisté svědomí, čekají vás příjemné okamžiky, ať už s partnerem nebo ve společnosti obecně. Pracovně se bude dařit a vaše kreativita pojede na plný plyn. Dejte jí průchod, uvolněte se a tvořte. Nadcházející léto vás bude stále trochu pokoušet a odvádět pozornost jinam, nicméně důležité bude zachovat si rovnováhu a tvář. Celkově se bude dařit, jen o něco málo bouřlivěji, než jste obyčejně zvyklí. Jste-li nezadaní, nabízí se šance situaci změnit. Buďte otevření novým výzvám a radujte se z dlouhých dnů.


STŘELEC (23.11. - 21.12.) 

Milí Střelci, červen vám přináší stabilitu, rozvoj a výsledky. První polovinu měsíce máte šanci si doslova užít. Jak v partnerství, tak v zaměstnání je vše přesně tak, jak má být. Řešíte-li však krizi, v červnu najdete cestu ven. Nebojte se učinit zásadní krok, je-li to třeba. Tento měsíc vám nabízí vysoký potenciál a skvělé výsledky, ať už jde o cokoli. V pracovní oblasti pozor jen na zbytečný spěch, všechno má svůj čas, proto není potřeba nesmyslně tlačit. Věci k vám přijdou v době, kdy na ně jste připraveni. Teprve potom je máte šanci opravdu pochopit.


KOZOROH (22.12. - 20.1.) 

Milí Kozorozi, červen vám nabízí vysokou míru energie. Místy možná až příliš vysokou, proto si dávejte pozor na správné vybalancování nastalé situace. Budete mít chuť létat, stát se znovu dětmi, hrát si a dělat věci mimo nastavená pravidla. Zní to lákavě, a pokud tím nikomu neuškodíte, proč to nezkusit. Zapojíte fantazii a dost možná i sami sebe překvapíte. Využijte červnovou kreativitu a lehkost myšlení, dořešte vše, co je třeba. Karty vám velice přejí a o nějakou „akci“ si přímo říkají. Červen je pro vás šťastným měsícem, tak se nebojte třeba i trochu zariskovat.


VODNÁŘ (21.1. - 20.2.) 

Milí Vodnáři, červen je pro vás jedním ze zásadních měsíců. Hlavním tématem jsou transformace a pochopení, na jejichž základě se dostaví nutná změna. Tu už stejně dlouho vyhlížíte a právě tento měsíc se můžete dočkat. Těšte se na nové zážitky a svěží energii, nebraňte se uvažovat a dělat věci jinak. Jde o přirozený vývoj a cestu vpřed. Máte-li trápení, kolo štěstí se otočí na vaši stranu. Snažte se příliš neočekávat, pak můžete být jen mile překvapeni. Pokud však jde o červen, můžete si dovolit tajně očekávat to lepší. 


RYBY (21.2. - 20.3.) 

Milé Ryby, červen vás bude zkoušet. V žádném případě se nebudete nudit, ale vaše energie bude přicházet ve vlnách. Počátek měsíce bude pod vlivem ohně a vášně do čehokoli, abyste někdy v polovině června zjistili, že podobné tempo nemůžete dlouhodobě zvládnout. Bude čas zpomalit, ať už dobrovolně, anebo donuceny okolnostmi. První varianta je vždy výhodnější, proto se snažte lépe vnímat signály svého těla a je-li to třeba, dejte si pauzu. Konec června si už prožijete v mírnějším tempu; o to víc však bude „fungovat“ hlava, nové nápady a smělé plánování. 


Připravila: Ilona Lea Kotková VlastnimSměrem.cz

Foto: iStockDISKUZE K ČLÁNKU

1

jsem spokojená

ODPOVĚDĚT

2

Také mi tentokrát horoskop vyhovuje.

ODPOVĚDĚT

3

Celkově se bude dařit, i když bouřlivjeji, ale to snad není až tak zlé.

ODPOVĚDĚT

3

Mám tentokrát pozitivní horoskop, jsem ráda, starostí i trápení už bylo ažaž...

ODPOVĚDĚT
VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE (4 PŘÍSPĚVKŮ)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Titulka pro: Vyberte dětem ten správný kroužek!

Vyberte dětem ten správný kroužek!

Snad nic na světě dětem neuteče tak rychle jako prázdniny. Než se nadějí, budou si...

Titulka pro: Třetina českých dětí se ve volném čase nudí!

Třetina českých dětí se ve volném čase nudí!

Jak žijí dnešní školáci? Co je zajímá a jak tráví svůj volný čas? Na takové...

Titulka pro: Crocsy v novém kabátku

Crocsy v novém kabátku

Ideální boty pro volný čas? To jsou jednoznačně Crocsy. Pokud jste si tuto značku oblíbili,...

Titulka pro: Máte prázdný dětský pokoj? Splňte si sen!

Máte prázdný dětský pokoj? Splňte si sen!

Vaše děti odešly natrvalo z domova a začaly žít svůj dospělý život. Váš život tak...

Feng Shui: Jací jsou lidé s převládající energií země

Feng Shui: Jací jsou lidé s převládající energií země

Minule jste měli možnost se seznámit se základními charakteristikami lidí s energií Dřeva a Ohně.

Román na Mezizenami.cz: Osmdesát tři minut po půlnoci 10. kapitola, Lázně

Román na Mezizenami.cz: Osmdesát tři minut po půlnoci 10. kapitola, Lázně

Březen 1986 Byla zima, v práci jsem po nemoci nevěděla, co dřív, ale byla jsem šťastná....

NAČÍST DALŠÍ

ŽHAVÉ DRBY

ÚNIK MOČI

Nemáte někdo zkušenost s tímhle eshopem ...

BATOH

Vybírám batoh, kde jste kupovali?

DĚTSKÝ BATOH

Kde jste sehnali kvalitní dětský batoh? Sdílejte tipy na ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

INZERCE

© 2020, MeziŽenami.cz