Tarotový výklad na červenec 2018

První prázdninový měsíc je tady a s ním i nový tarotový výklad. Co hezkého vás čeká se dozvíte v následujících řádcích.

Tarotový výklad na červenec 2018
Zobrazit fotografii v galerii

Věděli jste, že v původním římském kalendáři byl červenec označován latinským výrazem mensis Quintilis, tedy „ měsíc Pátý“, přestože jej dnes označujeme číslicí sedm? 


Původní římský kalendář totiž začínal březnem, což mělo vliv jak na číselná označení jednotlivých měsíců, tak třeba i na vkládání dne v přestupném roce na konec února, tedy na konec roku. Později byl římský kalendář upraven a jeho nejvýznamnější reformu provedl roku 45 před n. l. Julius Caesar. Ten zavedl (po něm následně pojmenovaný) juliánský kalendář. 


Když byl v roce 44 př. n. l. Julius Caesar zavražděn, rozhodl římský senát na jeho počest (a na návrh Marka Antonia) změnit název měsíce, ve kterém se Caesar narodil, z původního Quintilis na Julius. 


Podle tradiční čínské medicíny je v červenci nejvíce zatížen krevní oběh. Dobře nám v tomto období poslouží rozmarýnový čaj. 


13. července nastává novoluní v Raku, úplněk ve Vodnáři pak 27. července. 


Z lidových pranostik vybírám:

Co červenec neuvaří, srpen nedopeče

Co červenec neupeče, to již srpnu neuteče. 

V červenci do košile rozdělej se a v prosinci po uši oděj se! 

Jaký červenec, takový leden. 

Když červenec pěkně hřeje, o vánocích se zima zaskvěje. 

Červenec - úrody blíženec. 

Co červenec končí, srpen začíná. 


BERAN (21.3. - 20.4.)

Berani, pozor na ukvapené závěry! Červenec nepřeje velkým změnám, zvláště pak v pracovní oblasti. I přes to, že vám vaše aktuální situace nemusí plně vyhovovat, setrvejte. Karty naznačují, že ani nová pozice by v současné době nepřinesla výraznější obrat k lepšímu. Právě naopak. První prázdninový měsíc po vás vyžaduje trpělivost a naznačuje, že cesta k vytouženému cíli většinou není jednoduchá. Výsledek ovšem za vynaložené úsilí stojí! 


BÝK (21.4. - 21.5.) 

Býci, červenec vám ukáže hned několikero tváří. Zpočátku měsíce jako by pokračoval úspěch předchozích dnů, vše se bude dobře dařit a ani o zajímavé nápady nebude nouze. V polovině měsíce však pozor, může nastat obrat a vaše vysoká aktivita bude mít opačné tendence. Snažte se předejít únavě až pasivitě a svou energii vydávejte postupně. Koncem měsíce mějte oči otevřené! Mohlo by přijít nefér jednání od člověka, kterému jste dosud věřili.


BLÍŽENCI (22.5. - 21.6.) 

Blíženci, buďte v červenci velice ostražití. Dívejte se kolem sebe, méně mluvte, více pozorujte. Ve vašem okolí se může znovu objevit někdo, pro koho jsou čestné jednání a spravedlnost jen prázdnými pojmy. Buďte připraveni na nefér jednání a snahu vás přistihnout nepřipravené - mějte náskok. Vaší výhodou zůstává dobře fungující intuice a předvídavost, na kterou se nebojte spolehnout.


RAK (22.6. - 22.7.)

Raci, v červenci je vám přáno. Hledáte-li novou práci, může se objevit zajímavá příležitost. Není vyloučen ani začátek ve zcela jiném oboru než dosud. Po stránce citové, zdá se, je vše v pořádku, anebo se během léta urovná k vzájemné spokojenosti. Koncem měsíce vás čeká překvapení ve formě znovu nalezené šance v oblasti, na kterou jste již dávno rezignovali. Věnujte jí svou pozornost, energii a myšlenky.


LEV (23.7. - 22.8.) 

Lvi, neutrácejte zbytečně a investujte s rozmyslem. V červenci dobře zvažte, jak se svými penězi naložit. Pokud vás někdo požádá o půjčku, buďte opatrní. V budoucnu by nemuselo být jednoduché dostat je nazpět. V oblasti práce i vztahů přichází nová energie, která vás naplní a posune tím správným směrem. Nebojte se změny a povolte uzdu fantazii. Váš život bude rázem barevnější.


PANNA (23.8. - 22.9.) 

Konečně! Situace, která vás trápí, se blíží ke svému konci. Pozvolna a přirozeně, tak, aniž byste musely nějak výrazněji zasahovat. Řešíte-li finanční záležitosti, blýská se na lepší časy. Šance na zajímavou příležitost je na dosah. Červenec je také pro vás vhodným měsícem pro cestování, ať už je řeč o dovolené nebo jen zahraniční služební cestě. Pozor si dávejte na své osobní věci a to, co komu svěříte. 


VÁHY (23.9. - 23.10.)

Váhy, pokud řešíte finanční záležitosti, pak opatrně a s rozmyslem. Raději vše třikrát zvažte než učiníte konkrétní rozhodnutí. Pozor na důsledky vašeho jednání, které by mohly zasáhnout i lidi ve vašem bezprostředním okolí. V citové oblasti může nastat lehké zklamání. Nenechte se však ovládnout negativními emocemi, protože zdánlivá prohra nezřídka znamená vítězství ve smyslu nové a lepší šance!


ŠTÍR (24.10. - 22.11.) 

Štíři, řešíte-li dlouhodobě problém, je ten správný čas konečně jej vyřešit. Váháte-li a nevíte kudy kam, jednoduchým způsobem si určete všechna "pro" a "proti". V klidu se posaďte a pokud možno bez větších emocí si jednotlivé body sepište. Pokuste se o nadhled a opusťte zastaralé vzorce myšlení; možná právě  to vám opakovaně brání posunout se dál. Není třeba se obávat, Štěstěna je vám nakloněna a vyhlídky se zdají být o mnoho lepší než dosud.


STŘELEC (23.11. - 21.12.) 

Střelci, nalaďte se lépe na své okolí. Zastavte se, zaposlouchejte, vnímejte citlivěji ostatní i sebe sama. V životě jsou také jiné věci, než jenom práce a snaha o zajištění dobrého zázemí pro vás i vaše blízké. Ačkoli je jasné, že to myslíte dobře, ne vždy to má pozitivní dopad. Nepřehlédněte milou příležitost, šanci v oblasti citů, která se vám v červenci otevírá. Pokud stojíte před rozhodnutím, jak vyřešit situaci, která vás v životě trápí, vězte, že je ten správný čas udělat tlustou čáru a začít jinak a lépe.


KOZOROH (22.12. - 20.1.) 

Kozorozi, zdá se, že Štěstěna je vám tento měsíc nakloněna. Cokoli v první půli měsíce července začnete, bohatě se pro vás zúročí. Pozor jen, abyste nepodlehli zdání, že zvládnete cokoli a v jakémkoli množství. Energie každého z nás má své hranice, dejte pozor na jejich překročení. Zbytečně se nepřetěžujte a užívejte léto. Ať vás na jeho konci nemrzí, že jste jej strávili prací a usilováním o dosahování někdy až přehnaných cílů.


VODNÁŘ (21.1. - 20.2.)

Vodnáři, nedovolte druhým rozhodovat ve vašich záležitostech. Jen vy sami nejlépe víte, co je pro vás dobré. Najděte své pevné já a trvejte na svém. Červenec přeje realizaci dávno zapomenutých snů i setkání s člověkem, kterého jste roky nepotkali. Nezadaní Vodnáři mají během prvního prázdninového měsíce šanci na osudové setkání s protějškem svých snů. Celkově si měsíc užijete a ještě dlouho z jeho energie budete čerpat.


RYBY (21.2. - 20.3.) 

Ryby, červenec vám možná zatočí s vašimi plány a rozbije skládačku, kterou jste tak složitě lepily dohromady. Možná ale bylo načase. Vždyť život není složitý, to jen my si jej takový vytváříme. Potkáte-li v červenci zklamání, zkuste to brát jako novou příležitost začít jinak a lépe. Ne každá židle, na kterou se posadíte, je pro vás pohodlná. Vybírejte si, zvažujte, nechte si čas na rozmyšlenou. Konec měsíce přinese uvolnění a veselejší mysl.


Připravila: Ilona Lea Kotková

Foto: iStock


DISKUZE K ČLÁNKU

3

tak to si musím dávat pozor

ODPOVĚDĚT

6

konečně vím, proč se přidává den v přestupném roce k únoru, zajímavé informace o kalendáři

ODPOVĚDĚT

6

to je fakt zajímavé, tohle jsem taky nevěděla

ODPOVĚDĚT

1

No pane jo, to je horoskop a zrovna, když mi mají přijít řemeslníci na opravy domu, jak to vydržím, nedělat ukvapené závěry.

ODPOVĚDĚT

2

to se mám na co těšit

ODPOVĚDĚT

4

ten horoskop na mě sedí..ach jo

ODPOVĚDĚT
VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE (6 PŘÍSPĚVKŮ)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Titulka pro: Vyberte dětem ten správný kroužek!

Vyberte dětem ten správný kroužek!

Snad nic na světě dětem neuteče tak rychle jako prázdniny. Než se nadějí, budou si...

Titulka pro: Třetina českých dětí se ve volném čase nudí!

Třetina českých dětí se ve volném čase nudí!

Jak žijí dnešní školáci? Co je zajímá a jak tráví svůj volný čas? Na takové...

Titulka pro: Crocsy v novém kabátku

Crocsy v novém kabátku

Ideální boty pro volný čas? To jsou jednoznačně Crocsy. Pokud jste si tuto značku oblíbili,...

Titulka pro: Máte prázdný dětský pokoj? Splňte si sen!

Máte prázdný dětský pokoj? Splňte si sen!

Vaše děti odešly natrvalo z domova a začaly žít svůj dospělý život. Váš život tak...

Feng Shui: Jací jsou lidé s převládající energií země

Feng Shui: Jací jsou lidé s převládající energií země

Minule jste měli možnost se seznámit se základními charakteristikami lidí s energií Dřeva a Ohně.

10 tipů, kterými pro čtyřicítce zachráníte vztah

10 tipů, kterými pro čtyřicítce zachráníte vztah

Vztah je jako květina, o kterou je potřeba pečovat. Pokud ji nechcete nechat uvadnout, je...

NAČÍST DALŠÍ

INZERCE

inzerce

ŽHAVÉ DRBY

KOČIČÍ DOBROTY

Hezký den, pokud se tu najdou nějaké "kočkařky" moc prosím ...

VÍŘIVKA

Dobrý den, našla jsem v akci tuto vířivku ...

KREATIVNÍ HRAČKA

Zdravím, poradíte nějakou kreativní hračku, která ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

© 2016, MeziŽenami.cz