Volný čas

Tarotový výklad na červenec 2018

První prázdninový měsíc je tady a s ním i nový tarotový výklad. Co hezkého vás čeká se dozvíte v následujících řádcích.

Věděli jste, že v původním římském kalendáři byl červenec označován latinským výrazem mensis Quintilis, tedy „ měsíc Pátý“, přestože jej dnes označujeme číslicí sedm? 

Původní římský kalendář totiž začínal březnem, což mělo vliv jak na číselná označení jednotlivých měsíců, tak třeba i na vkládání dne v přestupném roce na konec února, tedy na konec roku. Později byl římský kalendář upraven a jeho nejvýznamnější reformu provedl roku 45 před n. l. Julius Caesar. Ten zavedl (po něm následně pojmenovaný) juliánský kalendář. 

Když byl v roce 44 př. n. l. Julius Caesar zavražděn, rozhodl římský senát na jeho počest (a na návrh Marka Antonia) změnit název měsíce, ve kterém se Caesar narodil, z původního Quintilis na Julius. 

Podle tradiční čínské medicíny je v červenci nejvíce zatížen krevní oběh. Dobře nám v tomto období poslouží rozmarýnový čaj. 

13. července nastává novoluní v Raku, úplněk ve Vodnáři pak 27. července. 

Z lidových pranostik vybírám:

Co červenec neuvaří, srpen nedopeče

Co červenec neupeče, to již srpnu neuteče. 

V červenci do košile rozdělej se a v prosinci po uši oděj se! 

Jaký červenec, takový leden. 

Když červenec pěkně hřeje, o vánocích se zima zaskvěje. 

Červenec – úrody blíženec. 

Co červenec končí, srpen začíná. 

BERAN (21.3. – 20.4.)

Berani, pozor na ukvapené závěry! Červenec nepřeje velkým změnám, zvláště pak v pracovní oblasti. I přes to, že vám vaše aktuální situace nemusí plně vyhovovat, setrvejte. Karty naznačují, že ani nová pozice by v současné době nepřinesla výraznější obrat k lepšímu. Právě naopak. První prázdninový měsíc po vás vyžaduje trpělivost a naznačuje, že cesta k vytouženému cíli většinou není jednoduchá. Výsledek ovšem za vynaložené úsilí stojí! 

BÝK (21.4. – 21.5.) 

Býci, červenec vám ukáže hned několikero tváří. Zpočátku měsíce jako by pokračoval úspěch předchozích dnů, vše se bude dobře dařit a ani o zajímavé nápady nebude nouze. V polovině měsíce však pozor, může nastat obrat a vaše vysoká aktivita bude mít opačné tendence. Snažte se předejít únavě až pasivitě a svou energii vydávejte postupně. Koncem měsíce mějte oči otevřené! Mohlo by přijít nefér jednání od člověka, kterému jste dosud věřili.

BLÍŽENCI (22.5. – 21.6.) 

Blíženci, buďte v červenci velice ostražití. Dívejte se kolem sebe, méně mluvte, více pozorujte. Ve vašem okolí se může znovu objevit někdo, pro koho jsou čestné jednání a spravedlnost jen prázdnými pojmy. Buďte připraveni na nefér jednání a snahu vás přistihnout nepřipravené – mějte náskok. Vaší výhodou zůstává dobře fungující intuice a předvídavost, na kterou se nebojte spolehnout.

RAK (22.6. – 22.7.)

Raci, v červenci je vám přáno. Hledáte-li novou práci, může se objevit zajímavá příležitost. Není vyloučen ani začátek ve zcela jiném oboru než dosud. Po stránce citové, zdá se, je vše v pořádku, anebo se během léta urovná k vzájemné spokojenosti. Koncem měsíce vás čeká překvapení ve formě znovu nalezené šance v oblasti, na kterou jste již dávno rezignovali. Věnujte jí svou pozornost, energii a myšlenky.

LEV (23.7. – 22.8.) 

Lvi, neutrácejte zbytečně a investujte s rozmyslem. V červenci dobře zvažte, jak se svými penězi naložit. Pokud vás někdo požádá o půjčku, buďte opatrní. V budoucnu by nemuselo být jednoduché dostat je nazpět. V oblasti práce i vztahů přichází nová energie, která vás naplní a posune tím správným směrem. Nebojte se změny a povolte uzdu fantazii. Váš život bude rázem barevnější.

PANNA (23.8. – 22.9.) 

Konečně! Situace, která vás trápí, se blíží ke svému konci. Pozvolna a přirozeně, tak, aniž byste musely nějak výrazněji zasahovat. Řešíte-li finanční záležitosti, blýská se na lepší časy. Šance na zajímavou příležitost je na dosah. Červenec je také pro vás vhodným měsícem pro cestování, ať už je řeč o dovolené nebo jen zahraniční služební cestě. Pozor si dávejte na své osobní věci a to, co komu svěříte. 

VÁHY (23.9. – 23.10.)

Váhy, pokud řešíte finanční záležitosti, pak opatrně a s rozmyslem. Raději vše třikrát zvažte než učiníte konkrétní rozhodnutí. Pozor na důsledky vašeho jednání, které by mohly zasáhnout i lidi ve vašem bezprostředním okolí. V citové oblasti může nastat lehké zklamání. Nenechte se však ovládnout negativními emocemi, protože zdánlivá prohra nezřídka znamená vítězství ve smyslu nové a lepší šance!

ŠTÍR (24.10. – 22.11.) 

Štíři, řešíte-li dlouhodobě problém, je ten správný čas konečně jej vyřešit. Váháte-li a nevíte kudy kam, jednoduchým způsobem si určete všechna „pro“ a „proti“. V klidu se posaďte a pokud možno bez větších emocí si jednotlivé body sepište. Pokuste se o nadhled a opusťte zastaralé vzorce myšlení; možná právě  to vám opakovaně brání posunout se dál. Není třeba se obávat, Štěstěna je vám nakloněna a vyhlídky se zdají být o mnoho lepší než dosud.

STŘELEC (23.11. – 21.12.) 

Střelci, nalaďte se lépe na své okolí. Zastavte se, zaposlouchejte, vnímejte citlivěji ostatní i sebe sama. V životě jsou také jiné věci, než jenom práce a snaha o zajištění dobrého zázemí pro vás i vaše blízké. Ačkoli je jasné, že to myslíte dobře, ne vždy to má pozitivní dopad. Nepřehlédněte milou příležitost, šanci v oblasti citů, která se vám v červenci otevírá. Pokud stojíte před rozhodnutím, jak vyřešit situaci, která vás v životě trápí, vězte, že je ten správný čas udělat tlustou čáru a začít jinak a lépe.

KOZOROH (22.12. – 20.1.) 

Kozorozi, zdá se, že Štěstěna je vám tento měsíc nakloněna. Cokoli v první půli měsíce července začnete, bohatě se pro vás zúročí. Pozor jen, abyste nepodlehli zdání, že zvládnete cokoli a v jakémkoli množství. Energie každého z nás má své hranice, dejte pozor na jejich překročení. Zbytečně se nepřetěžujte a užívejte léto. Ať vás na jeho konci nemrzí, že jste jej strávili prací a usilováním o dosahování někdy až přehnaných cílů.

VODNÁŘ (21.1. – 20.2.)

Vodnáři, nedovolte druhým rozhodovat ve vašich záležitostech. Jen vy sami nejlépe víte, co je pro vás dobré. Najděte své pevné já a trvejte na svém. Červenec přeje realizaci dávno zapomenutých snů i setkání s člověkem, kterého jste roky nepotkali. Nezadaní Vodnáři mají během prvního prázdninového měsíce šanci na osudové setkání s protějškem svých snů. Celkově si měsíc užijete a ještě dlouho z jeho energie budete čerpat.

RYBY (21.2. – 20.3.) 

Ryby, červenec vám možná zatočí s vašimi plány a rozbije skládačku, kterou jste tak složitě lepily dohromady. Možná ale bylo načase. Vždyť život není složitý, to jen my si jej takový vytváříme. Potkáte-li v červenci zklamání, zkuste to brát jako novou příležitost začít jinak a lépe. Ne každá židle, na kterou se posadíte, je pro vás pohodlná. Vybírejte si, zvažujte, nechte si čas na rozmyšlenou. Konec měsíce přinese uvolnění a veselejší mysl.

Připravila: Ilona Lea Kotková

Foto: iStock


Diskuze: příspěvků