Tarotový výklad na prosinec 2018

Měsíc se s měsícem sešel a je tady nový tarotový výklad. Tentokrát na poslední měsíc roku 2018.

Tarotový výklad na prosinec 2018
Zobrazit fotografii v galerii

Prosinec je podle gregoriánského kalendáře dvanáctým a posledním měsícem v roce. V římském kalendáři byl ovšem označován za měsíc desátý (proto se také v mnohých jazycích setkáváme s variantou „december“, odvozenou od výrazu „decem“, tedy deset). 


Český název pravděpodobně pochází od slova „prosiněti“ (problesknout), což naznačuje občasné problesknutí slunce mezi mračny na obloze. Jiné zdroje uvádějí, že název měsíce může souviset i se slovem „siný“ (bledě modrý, namodralý) nebo (možná trochu překvapivě) i s termínem „prase“, protože jde o období častých zabijaček. Další možností je odvození od slova „prosit“, které by mohlo souviset s vánoční koledou. 


Slunce putuje ve Střelci a 21. prosince ve 23 hodin a 23 minut vstupuje do znamení Kozoroha. Je nejkratší den a nejdelší noc, nastává zimní slunovrat. Začíná astronomická zima. Sedmého prosince čekejte novoluní ve Střelci, 22. prosince pak úplněk v Raku. 


Podle tradiční čínské medicíny je v prosinci nejvíce ohroženo tlusté střevo. Z fyzického hlediska tvoří zakončení trávicího systému a stará se o odvádění odpadu z těla. Z hlediska psychiky je tlusté střevo místem našeho podvědomí a vzpomínek na minulost. Tlustému střevu prospívá dostatečné množství vlákniny, vhodná je například rýže, rýžové otruby, oves nebo pohanka. Pro podporu peristaltiky lze vyzkoušet například indickou vlákninu – psyllium. 


BERAN (21.3. - 20.4.)

Berani, podobně jako u většiny znamení, také na vás dolehne citlivá atmosféra blížícího se konce roku. Možná je načase vzít opratě do svých rukou a pečlivě si rozmyslet, kudy se dál ubírat. Zamyslete se nad tím, co byste rádi dokázali, naplánujte svou činnost pro nadcházející rok – alespoň pokud jde o její základní parametry. Směr vašeho života bude mít neodbytnou tendenci se poněkud vychýlit z běžných kolejí, zejména v oblasti citů. Zkuste zapátrat, zda na něčem příliš nelpíte; možná jde o situaci, třeba se téma týká konkrétní osoby. Nechte věci plynout, protože to může, možná paradoxně, někdy uspíšit chod událostí.


BÝK (21.4. - 21.5.) 

Býci, prosinec je pro většinu z nás měsícem jistého sentimentu a bilancování nad pomalu končícím rokem. Vám tato atmosféra rozhodně nebude cizí a vaším úkolem podle prosincových karet je soustředit se právě na své nejbližší. Uvědomit si, co pro vás znamenají a jaké je jejich místo ve vašem životě. Pocítit moc sounáležitosti s rodinou a její hluboký význam. Pozor na unáhlené jednání a tendence ublížit nevhodně zvolenými slovy. Zvláště ve druhé polovině měsíce můžete mít k takovému jednání sklony. Co je jednou vysloveno, těžko vezmete zpět. Oprostěte se od malicherných záležitostí a snažte se na události kolem vás podívat v širších souvislostech.


BLÍŽENCI (22.5. - 21.6.) 

Blíženci, v prosinci budete mít co dělat s nepřejícností ze strany vašeho okolí. Snažte se neplýtvat příliš svou energií a soustřeďte se na věci, které jsou pro vás opravdu důležité a prospěšné. Ať už se dostanete do jakékoli situace, budete mít sice vždy o něco navrch, ale ono pomyslné vítězství nebude mít příliš vysokou hodnotu. V lásce se blýská na dobré a lepší časy. Nezadaní mohou potkat protějšek svých snů, u zadaných se bude po citové stránce dobře dařit. Koncem měsíce a vlastně celého roku pocítíte důsledky svých činů, sklidíte ovoce. Chutnat vám bude přesně tak, nakolik jste o něj pečovali a s jakým úmyslem jste je sázeli.


RAK (22.6. - 22.7.)

Raci, konec roku často bývá poněkud složitějším obdobím, alespoň co se týká našeho prožívání. Emoce jsou na výsluní a častěji než jindy se hlásí o své slovo. Rada karet pro tento měsíc zní: nenechte se manipulovat vlastními splíny a nedovolte svým citům, aby vás plně ovládly. Být emotivní je jistě prima i potřeba, ale čeho je moc, toho je příliš. Mohli byste si tak sami přivodit zklamání a ocitnout se v situaci, která vámi hluboce otřese. Někdy je potřeba hledat širší souvislosti a jiné úhly pohledu. A občas se nám prostě stane, že se (možná ne úplně dobrovolně) na své cestě zastavíme, aby se nám takový pohled naskytl. Prožívejte prosinec hluboce, ale tak, abyste sami sobě neubližovali…


LEV (23.7. - 22.8.)

Lvi, prosinec po vás bude vyžadovat dodržování jistých pravidel, zejména těch, které jste si sami vnitřně nastavili. Zůstaňte věrní především sami sobě a nenechte se zviklat okolím, důvěřujte svému úsudku a intuici. Pozor na podvodné jednání někoho z vašeho okolí, ne každý to s vámi myslí dobře. Dobře zvažujte, co komu svěříte, zvláště jde-li o nové projekty, myšlenky, nápady. Koncem měsíce se před vámi objeví nové příležitosti a cesty, ze kterých si budete moci vybrat a vstoupit tak do nadcházejícího roku s radostným očekáváním a těšením se na vše nové, co s sebou příští rok přinese.


PANNA (23.8. - 22.9.) 

Panny, počátkem prosince můžete zůstat bezradně stát na místě. Jakoby se pro vás všechny cesty uzavřely a vy nebudete vědět, kudy kam. Nezoufejte, situace se jakýmsi řízením osudu náhle obrátí a ukáže nové možnosti. Z bezradnosti vznikne rozhodnost a vaše odhodlání bude nakažlivé. Chod některých událostí se posune poměrně rychle kupředu a vy si dokonce budete moci vybírat. Dobře zvažte, který směr pro vás bude tím správným, protože po úvodních prosincových nesnázích dostanete hned několik šancí vlastní seberealizace, vedoucí k vnitřní spokojenosti a klidu. Snažte se při všech těch událostech zachovat rovnováhu a vyrovnanost, protože v takovém rozpoložení se všechno daří o mnoho lépe.


VÁHY (23.9. - 23.10.) 

Váhy, vše je na dobré cestě a vaše dosavadní snaha stojí na pevných základech. Dokonce se zdá, že v jisté záležitosti máte na výběr z více variant; jde o to, zvolit si tu správnou, resp. nejvhodnější právě pro vás. Prosinec přeje i setkávání a společenskému vyžití, a to nejenom v kruhu rodinném. Máte šanci potkat člověka, se kterým vám bude dobře a vaše spojení vytrvá. Citově se budete cítit naplněni a pozitivní energii budete šířit dál. Po možná trochu náročnějším listopadu vám prosinec nabídne rozhodně přívětivější tvář. Tak si to užívejte a těšte se z každého okamžiku.


ŠTÍR (24.10. - 22.11.) 

Štíři, prosinec má pro vás nachystanou změnu. Pokud máte poslední dobou pocit, že stojíte na místě, situace se změní. Karty jsou nakloněny novým událostem a možnostem. Může se objevit zajímavá pracovní příležitost či nový zájem, něco, v čem se doopravdy najdete. Seberealizace je důležitá pro každého a vám se tento měsíc nabízí šance rozvinout svůj potenciál a rozšířit obzory. Koncem prosince pozor na příliš vyhrocené emoce, pokuste se zachovat si rovnováhu a nadhled, abyste do nového roku vkročili radostně a plní energie.


STŘELEC (23.11. - 21.12.) 

Střelci, prosinec pro vás bude ve znamení rovnováhy, resp. její žalostné potřeby. Zkuste se alespoň na chvíli zastavit v předvánočním shonu a zamyslet se nad pravým významem nadcházejících svátků. Možná díky poněkud přízemnímu tlaku svého okolí zapomínáme na pravé poslání Vánoc. Důležitější než počet dárků pod stromečkem je vědomí, že jsou vám vaši nejbližší nade vše milí – a totéž platí i opačně. Nalaďte se na poklidnou vlnu a vnímejte každý okamžik svého života plně, s láskou a potřebnou dávkou pokory. Koncem měsíce, jistě v souvislosti s koncem roku, pocítíte silnější emoce, než jste za normálních okolností zvyklí. Využijte takového naladění ve prospěch svůj i svého okolí.


KOZOROH (22.12. - 20.1.) 

Kozorozi, prosinec vám nabídne hned dvě rozdílné tváře. Počátkem měsíce jako byste se utápěli v moři emocí; nezadaní kozorozi mají šanci potkat spřízněnou duši a případného budoucího partnera, se kterým se budou cítit nadmíru příjemně. Možná budete v této souvislosti zvažovat další kroky. Jste-li ve vztahu, který je pro vás už po delší dobu spíše zátěží a nepřináší vám potřebnou radost a pocit naplnění, prosincová energie bude mít tendenci posouvat vás k vyřešení této situace. Přestože s koncem roku máme všichni spíše sentimentální náladu, u vás tomu může být koncem prosince přesně naopak. Po emočně hlubokém začátku měsíce, přijde s jeho koncem rozhodnost a chladná hlava. Možná proto, abyste do nového roku vstoupili s klidnou myslí a čistým štítem.


VODNÁŘ (21.1. - 20.2.) 

Možná trochu divoký prosinec vám, milí Vodnáři, přinese spoustu nových zážitků a vjemů. Ať už půjde o společenská setkání v souvislosti s blížícím se koncem roku nebo o (tentokrát silně) citově laděný vnitřní svět a objevování jeho – za normálních okolností – skrytých zákoutí. Máte dobrou šanci najít v životě něco nového, případně se pustit do něčeho, co vám z dlouhodobého hlediska přinese radost a uspokojení. Snažte se soustředit i na věci, které běžně trochu vypouštíte a nevěnujete jim dostatečnou pozornost. Jste-li zadaní, dejte partnerovi najevo, jak je pro vás důležitý. To platí i v souvislosti s ostatními členy rodiny a vaše přátele.


RYBY (21.2. - 20.3.)

Ryby, možná se nebudete počátkem měsíce cítit zcela komfortně, zejména pak v souvislosti s financemi. Půjde ovšem jen o dočasný stav a vy během dalších dnů zaznamenáte příliv nové energie, ať už jde o fyzickou, mentální či hmotnou. Využijte takového stavu a nebojte se i trochu zariskovat. Vystupte z možná trochu pohodlných, nicméně zajetých kolejí, a pokuste se podniknout něco nového, a třeba svým způsobem dobrodružného. Karty vám v této souvislosti celkem přejí a slibují jistou stabilitu i ve věcech, do kterých byste se obyčejně asi ani nepouštěli, protože vám standardně připadají příliš rizikové. Koncem měsíce možná trošku ze své energie ztratíte, nicméně do nového roku opět vstoupíte plni nakažlivé síly. 


Připravila: Lea

Foto: iStock

DISKUZE K ČLÁNKU

2

horoskop dobrý

ODPOVĚDĚT

1

Mám krotit emoce...

ODPOVĚDĚT

1

Konec měsíce bude lepší.

ODPOVĚDĚT

0

Horoskop nic moc. mám nechat věci plynout, hm, tak to nevím.

ODPOVĚDĚT

3

musím si dávat pozor jinak dobré

ODPOVĚDĚT
VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE (5 PŘÍSPĚVKŮ)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Titulka pro: Tarotový výklad na měsíc prosinec 2015

Tarotový výklad na měsíc prosinec 2015

Prosinec je podle gregoriánského kalendáře dvanáctým a posledním měsícem v roce. V římském kalendáři byl...

Jak to vidím já aneb Každý výklad, dobrý výklad

Každý výklad dobrý výklad aneb Jak to vidím já

Karty mne fascinují už dlouhé roky, jejich řeči jsem ale porozuměla až dávno za prahem...

Tarotový výklad na prosinec 2017

Tarotový výklad na prosinec 2017

Prosinec je podle gregoriánského kalendáře dvanáctým a posledním měsícem v roce. V římském kalendáři byl...

Tarotový výklad prosinec 2016

Prosinec je podle gregoriánského kalendáře dvanáctým a posledním měsícem v roce. V římském kalendáři byl...

Tarotový výklad na březen 2018

Tarotový výklad na březen 2018

Březen je podle gregoriánského kalendáře třetím měsícem v roce a má 31 dní. V kalendáři...

NAČÍST DALŠÍ

ŽHAVÉ DRBY

INKONTINENCE

Co se vám osvědčilo za pomůcky? Hlavně aby byly spolehlivé ...

PROTEINY - JAKÉ KUPUJETE?

Ahoj, poradíte dobré proteiny? Jakou značku jste si ...

NEJLEPŠÍ KOSMETIKA NA VRÁSKY

Ahoj všem, co se vám nejvíc osvědčilo na vrásky? Moc díky ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

INZERCE

© 2020, MeziŽenami.cz