Tarotový výklad na říjen 2018

Co vás čeká v říjnu? Pojďte s námi lehce poodhalit tajemství prostřednictvím tarotových karet...

Tarotový výklad na říjen 2018
Zobrazit fotografii v galerii

Říjen je desátým měsícem roku podle Gregoriánského kalendáře a má 31 dní. Český název je odvozen od jelení říje, ovšem latinský ekvivalent (October) znamená osmý měsíc; jméno je odvozeno z původního římského kalendáře, kde rok začínal březnem. 


Zimní čas začíná poslední neděli v říjnu, kdy si hodiny posuneme ze 3:00 na 2:00. Tentokrát změna vychází na 28. října. Novoluní ve Vahách nastane 9. října, úplněk v Býku 24. října.


Podle TCM je nejvíce oslaben žaludek. Ten je také emočně nejcitlivějším orgánem našeho těla. Proto jakýkoli prožitý stres výrazně oslabuje jeho funkci a celkově našemu zdraví neprospívá. Žaludku ulevíte třeba bylinkovým čajem; vhodný je pelyněk, měsíček lékařský, zeměžluč nebo kopřiva. 


Z říjnových pranostik vybírám: 


• Teplý říjen - studený listopad 

• Teplý říjen - studený únor 

• Po svaté Tereze mráz po střechách leze 

• Září víno vaří, říjen mačká hrozen 

• Divoké husy na odletu - konec i babímu létu 

• V říjnu mráz a větry - leden, únor teplý 

• Déšť na Havla, déšť na Vánoce 


BERAN (21.3. - 20.4.) 

Berani, v říjnu budete náchylnější ke změnám nálad a ani podzimní splíny se vám nebudou chtít vyhnout. Možná pocítíte zklamání týkající se citových záležitostí. Nejde však o nic zásadního, nakonec vše bude jen pro dobro věci. Vždyť to, co není opravdové, není třeba dále živit. Naopak, věnujte svou energii tomu, co vám dává smysl a posunuje vás dál. Porozhlédněte se okolo sebe, protože nikdy a na nic nejste úplně sami. Občas máme všichni tendenci setrvávat dobrovolně v situaci, která nám ničím neprospívá. Otázkou zůstává, proč tomu tak je. Zkuste se v říjnu zamyslet nad tím, zda i vy sami nestojíte na místě, kde se už nějakou dobu necítíte dobře. 


BÝK (21.4. - 21.5.) 

Býci, čeká vás hezké a láskyplné období. Jste-li nezadaní, právě v říjnu nastává vhodná doba k tomu, aby se tento stav změnil, budete-li chtít. Čeká vás setkání s člověkem, kterému nebudete lhostejní a i vám bude jeho přítomnost víc než příjemná. Pracovně by se mělo dařit, resp. stojíte-li před rozhodováním v této oblasti, nebojte se vykročit. Ať už jde o změnu zaměstnání, postup v tom stávajícím nebo žádost o navýšení vaší odměny. Máte za sebou zkušenost i výsledky a v tomto směru byte si měli užívat jistoty a zaslouženého uznání od kolegů či nadřízených. V oblasti citů a rodinného zázemí je vše v pořádku a vaši blízcí vám jsou a budou oporou. Nebojte se na ně v případě potřeby obrátit, rádi vám vyjdou vstříc. 


BLÍŽENCI (22.5. - 21.6.) 

Blíženci, v říjnu pozor na vlastní ego. Často a rádo se totiž pouští do pokusů ovládnout naši mysl a jednání. Není třeba ho úplně odmítat, správná míra dobře zvládnutého ega je jistě žádoucí, ale čeho je moc, toho je příliš. Možná máte pocit vítězství, skvěle zvládnuté práce či úkolu. Super! Jen neusněte na vavřínech, cesta nahoru bývá dlouhá a mnohdy složitá. Někdy dojdeme na vrchol, do vytyčeného cíle, abychom zjistili, že cesta stále pokračuje a čekají na nás nové úkoly a výzvy. Nějaká situace, kterou se aktuálně zabýváte, dojde do svého přirozeného konce. Je to tak správně, věci plynou a vyvíjejí se. Koncem října pozor na zbytečné výdaje, dobře zvažujte, do čeho chcete investovat. 


RAK (22.6. - 22.7.) 

Raci, nejspíš už jste zažili lepší časy. Aktuální situace je pro vás zřejmě značně nevyhovující a vy můžete mít pocit, že kamkoli šlápnete, číhá nebezpečí, případně vůbec není kam vykročit. Každá situace má ale řešení. Často se zbytečně necháváme ovládnout strachem a zahnat do pomyslného kouta. Abychom mohli učinit nějaké zásadní rozhodnutí, je třeba jak osobní zodpovědnost, tak vnitřní odvaha. Mnohdy nakonec litujeme toho, co jsme neudělali a přemýšlíme, jaké by to asi bylo, kdyby... Také vaše povaha si rozumí s lehkostí a nadhledem, tak se nebojte využít svůj potenciál. V budoucnu, zdá se, můžete sklidit bohatou úrodu; podmínkou ovšem je dobře zasít a průběžně se starat.


LEV (23.7. - 22.8.) 

Lvi, v říjnu se mějte více na pozoru. Ve vašem okolí se nachází někdo, komu váš úspěch a zajímavé příležitosti nedělají úplně dobře. Závist je hybnou silou nečestného jednání, proto dobře zvažujte, s čím se komu svěřujete. Pokud však jde o vaše nejbližší, mělo by být všechno v pořádku. Tvoří vám příjemné zázemí a kdykoli se na ně můžete obrátit o radu či pomoc. V záležitosti, která vás trápí a stále nevíte, jak se rozhodnout, prozatím složte ruce do klína. Říjen není vhodná doba pro řešení zásadnějších záležitostí, nemuseli byste se na věci dívat objektivně. Nejprve je potřeba trochu zklidnit emoce a ponechat si malý časový odstup. Řešení se možná nakonec nabídne samo.


PANNA (23.8. - 22.9.) 

Milí Panny, máte před sebou příjemný měsíc. Mělo by se vám dařit, zvláště pak v oblasti citů a rodinného zázemí. Možná vás čeká i nějaká oslava, příjemný večer či posezení s přáteli. Užívejte života, jen pozor na nastavení správné míry. Nemíváte sice běžně sklony k impulzivnímu jednání, tento měsíc však budete mít o trochu jinou energii. Zvláště jde-li o něco důležitého, řešte věci s rozmyslem a chladnou hlavou. V práci by vše mělo jít dobře. Říjen je také vhodným měsícem pro nové projekty a odvážné plány. Nebojte se v tomto směru trochu riskovat, štěstí je vám nakloněno. Nezadané Panny mají šanci potkat vhodný protějšek; jen nikam nespěchejte a držte se zpočátku spíše stranou.


VÁHY (23.9. - 23.10.) 

Také pro vás, milé Váhy, bude říjen zajímavým a důležitým měsícem. Díky zkušenostem a prožitkům, které máte, jste se posunuly výš na pomyslném žebříčku duchovního rozvoje. Možná už se na svět okolo nedíváte tak černobíle, jako dřív. Říjen bude měsícem prověřování toho, co jste se dosud naučily. Nabízí se také možnost setkání s člověkem, který vás k dalšímu rozvoji v této oblasti nasměruje. Řešíte-li nějaký vnitřní konflikt, zkuste se na chvilku zastavit a zaposlouchat. Bez boje a tlaku najdete řešení stokrát lépe, než ve víru vlastních emocí a pocitovém chaosu. Možná už stojíte před dveřmi, za nimiž objevíte odpovědi na otázky, které vás trápí. Tak vezměte za kliku a neváhejte vstoupit.


ŠTÍR (24.10. - 22.11.) 

Milí Štíři, říjen pro vás bude důležitým měsícem. Pravděpodobně se dostanete do situace, která vás ovlivní na delší dobu. Ať už jde o setkání s někým z dávné minulosti, anebo s úplně neznámým člověkem, pocítíte zvláštní blízkost i životní pokoru. Karty naznačují, že zmiňovaná situace může mít karmický základ, tedy budete prožívat cosi „připraveného“. Váš říjnový potenciál je vysoký a šance uspět nemalé. V citové oblasti zavládne harmonie, případně, jste-li nezadaní, můžete potkat vhodného partnera. Koncem měsíce se věci dají hezky do pohybu a vy se nebudete stačit divit, že to, co dříve nešlo, proběhne najednou bez potíží.


STŘELEC (23.11. - 21.12.) 

Střelci, netrapte se. Z každé situace se dá vytěžit něco pozitivního, ačkoli to v danou chvíli vůbec pozitivně nevnímáte. Možná právě naopak. Zpočátku měsíce se nemusíte cítit úplně dobře a tlak, který je na vás vyvíjen, budete snášet jen těžko. Možná je načase naučit se říkat „ne“, dokázat odmítnout druhého v okamžiku, kdy víte, že vás jeho žádost příliš zatíží. V polovině měsíce se karty obrátí a oproti náročnějšímu začátku vám najednou bude lépe. Dostaví se nová síla a chuť do života, vaše energie a dobrá nálada budou až nakažlivé. Koncem října není vyloučena zajímavá pracovní nabídka či příležitost finančně si polepšit. 


KOZOROH (22.12. - 20.1.) 

Kozorozi, říjen pro vás bude poněkud rozporuplným měsícem. Na jedné straně se mohou dostavit nepříjemné pocity stagnace a bezvýchodnosti, na straně druhé jako byste pomalu začínali chápat význam nastalé situace. V této souvislosti by se dalo použít známé „všechno zlé je k něčemu dobré“, protože vy se díky tomu budete moci posunout dál v chápání světa a jednotlivých souvislostí ve vašem dosavadním životě. Koncem měsíce se náhle dostaví nečekaný příval energie a vy budete mít sil na rozdávání. Vaše okolí nebude možná vaši náhlou změnu postoje chápat, to však není podstatné. Důležitější je to, co ucítíte a pochopíte vy sami. 


VODNÁŘ (21.1. - 20.2.) 

Po každé bouřce přijde uklidnění a vichřici nahradí příjemný vánek… V říjnu, milí Vodnáři, taková bouře hrozí. Bude se jednat nejspíš o bouři citovou, ať už vaši soukromou nebo někoho z vašich blízkých, avšak v přímé souvislosti s vámi. Po pracovní stránce půjde vše jako po másle a také finančně si polepšíte. Jen pozor, abyste se nenechali zlákat snadným výdělkem někde mimo váš obor, nemuselo by to dobře dopadnout. Přílišná touha po penězích vám sice není vlastní, každý z nás se ale někdy může dostat na scestí a ocitnout se na pomyslné hraně. Koncem měsíce se nabízí jisté bilancování dosavadních zkušeností a celkové životní situace, tak buďte připraveni a pozitivně naladěni.


RYBY (21.2. - 20.3.) 

Milé Ryby, ne vždy je vítězství tím, čeho je nutné dosáhnout za každou cenu. A ne vždy vám přinese skutečnou radost. V říjnu si dejte pozor právě na situace, ve kterých budete mít tendence silněji se prosazovat. Ve většině případů totiž rozhodně neplatí, že „účel světí prostředky“ a vy byste se nakonec stejně jako vítězové cítily jen sotva. V polovině měsíce se vám může naskytnout zajímavá příležitost, jak si vylepšit rodinný rozpočet. Hledáte-li novou práci, v říjnu se vysoká šance ji najít. Řešíte-li složitou životní situaci, pak vězte, že jste na dobré cestě a vaši andělé strážní při vás stojí. Jen nebuďte příliš netrpělivé, karty naznačují pomalejší rozjezd, zato slibný výsledek. 


Autor: Lea 

Foto: iStock


DISKUZE K ČLÁNKU

2

jo dobrý

ODPOVĚDĚT

3

Karty nelžou, uvidíme, co z horoskopu vyjde.

ODPOVĚDĚT

1

Na horoskopy moc nedám, ale narodila jsem se v říjnu, takže uvidím.

ODPOVĚDĚT

4

Uvidíme, co mi první podzimní měsíc přinese, snad nebude tak zle

ODPOVĚDĚT

5

Podzim je krásně barevný, ale vadí to posunování času, i když teď budeme spát o hodinu déle, těším se na jaro

ODPOVĚDĚT

1

Říjnový výklad se docela strefil - hlavně v začátku, uvidíme, jestli i konec vyjde.

ODPOVĚDĚT

2

nechám se překvapit...je to osud..

ODPOVĚDĚT

3

Je pravda, že lepší časy už byly, ale byly i horší a tak děkuji horoskupu za povzbuzení...Každá trampota má svou mez...

ODPOVĚDĚT

1

uvidíme, co se splní

ODPOVĚDĚT

6

Konečně mě čeká klidný měsíc, snad i úspěch v práci, že by mi zvedli plat? A že je podzim a blíží se konec babího léta?! Už se těším na jaro. Doufám, že zima bude mírná.

ODPOVĚDĚT

5

To mě zase čeká období nic moc, žaludek oslabený a ještě se mi asi smůla bude lepit na paty, to abych někam zalezla do kouta a pila bylinky a do ničeho se nepouštěla

ODPOVĚDĚT

3

jsem docela spokojená

ODPOVĚDĚT
VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE (12 PŘÍSPĚVKŮ)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Titulka pro: Kurz výkladu Tarotu I.

Kurz výkladu Tarotu I.

V první řadě je nutno říci, že výklad karet není žádná mystická nebo nadpřirozená záležitost....

Tarotový výklad říjen 2017

Tarotový výklad na říjen 2017

Říjen je desátým měsícem roku podle Gregoriánského kalendáře a má 31 dní. Český název je...

Tarotový výklad na říjen 2016

Tarotový výklad na říjen 2016

Říjen je desátým měsícem roku podle Gregoriánského kalendáře a má 31 dní. Český název je...

TAROTOVÝ VÝKLAD NA MĚSÍC ŘÍJEN 2015

Říjen, první už zcela podzimní měsíc, má 31 dnů. Novoluní nás čeká 13. 10., úplněk...

Titulka pro: Tarotový výklad na říjen

Tarotový výklad na říjen

V západočeském městečku Sušice se nachází rozhledna Svatobor. Je to údajně silné energetické místo, se...

NAČÍST DALŠÍ

ŽHAVÉ DRBY

VELKÉ VÍKENDOVÉ SLEVY

Tento víkend a někde i po celý týden připravilo mnoho ...

MATEŘSKÁ ŠKOLA PRAHA

Nevíte prosím o pražské mateřské školce, kde mají ...

HUBNUTÍ

Ahoj holky, máte tip, jak rychle, zdravě a hlavně trvale ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

INZERCE

© 2020, MeziŽenami.cz