Tarotový výklad na únor 2018

Únor je podle gregoriánského kalendáře druhým měsícem v roce a má 28 dní. V přestupném roce (naposledy to byl r. 2016) mívá 29 a 3 x v historii měl dokonce 30 dní.

Tarotový výklad na únor 2018
Zobrazit fotografii v galerii

Český název měsíce vysvětlují jazykovědci nejčastěji tím, že se v tuto dobu při tání ledu ponořují ledové kry na řekách (slovo únor bylo významově podobné slovesu nořiti se). 


Slunce putuje ve Vodnáři a 18. února v 18 hodin a 18 minut SEČ vstupuje do znamení Ryb. Tento měsíc přibude dne o 1 hodinu a 38 minut. Jde o měsíc zimy, klidu a čekání na teplejší dny. 


2. února slavíme Hromnice (svátek světel), což je přibližně polovina času mezi zimním slunovratem a jarní rovnodenností. V keltském kalendáři se Hromnice označují jako Imbolc, svátek zaslíbený keltské bohyni Brigit („Vznešená“). Tato bohyně je spojována především s hojností, plodností, léčitelstvím a ochranou domácího krbu. Je také patronkou věštců a její kult je spjat s posvátnými studněmi.


Tento měsíc nás překvapivě nečeká žádný úplněk (poslední byl 31. 1. a následující bude až 2. 3.). Novoluní ve Vodnáři nastane 15. 2. ve 22.05 SEL, citlivější budou lýtka, kotníky a achilovka. 


Podle TCM jsou v únoru nejvíce ohroženy ledviny, proto je třeba dodat jim potřebnou energii. Číňané považují ledviny za sídlo naší životní energie a věří, že právě v nich je uložena podstata života. Emoce, která je s ledvinami spojována, je strach. Žijete-li ve stresujícím prostředí a často se bojíte nebo obáváte o někoho, tento důležitý orgán oslabujete.


Mezi potraviny podporující práci ledvin, patří například tuňák, černé fazole, hrášek, pohanka, jáhly, vejce, zázvor nebo červená řepa, z bylinek pak třeba vrbovka. 


Z mnoha únorových pranostik vybírám:


• V únoru sníh a led, v létě nanesou včely med. 

• Když skřivánek v únoru zpívá, velká zima potom bývá. 

• Únor bílý, pole sílí. 

• Únorová voda, pro pole škoda. 

• Teplý únor, studené jaro, teplé léto.

• Na Hromnice o hodinu více. 

• Na svatého Blažeje pije skřivan z koleje.


BERAN (21.3. - 20.4.)

Milí Berani, únor s sebou přináší potřebu rozhodnout se. Pravděpodobně se dostanete do situace, která si bude žádat okamžité řešení. Karty vám však v tomto směru přejí a nápady se pohrnou. Hlava pojede na plné obrátky a i vaše jednání tomu bude odpovídat. Pozor jen na přílišnou impulzivnost; jednejte rychle, nicméně vždy alespoň s malým odstupem. Emoce se snažte držet na uzdě a zachovejte si – v rámci možností – chladnou hlavu. Některé záležitosti bude třeba od základu přeorganizovat, jinak se časem můžete dostat do začarovaného kruhu, z něhož pak jen těžko budete umět vystoupit. Konec měsíce bude ovšem ve znamení příjemných emocí a vy si konečně užijete pohodovou emoční harmonii.


BÝK (21.4. - 21.5.)

Milí Býci, podobně jako u předchozího znamení, i vám v jisté situaci může definitivně dojít trpělivost. Zdá se ovšem, že nebudete mít problém ji – celkem razantně – vyřešit. Karty vám přejí a dokonce přímo nabádají k akci. Oprostěte se od zbytečných obav a strachu z ublížení druhým; možná budete sami mile překvapeni, jak váš návrh vezmou a dost možná i přivítají. Máte na čem stavět a dílčí změna, i když zásadnějšího charakteru, nemůže celou záležitost, resp. proces vývoje, ohrozit. Naopak. Ať už jde o cokoli, vše se dostane opět na dobrou cestu a na vás bude vypilovat detaily a udávat hlavní směr. Konec měsíce si bude žádat disciplínu a jistý řád, ať už se záležitost týká práce, financí nebo mezilidských vztahů. U nich bude možná potřeba určit si vlastní hranice a případnou míru zodpovědnosti za druhé. Zamyslete se nad tím, zda jejich vlastní zodpovědnost zbytečně nepřebíráte na sebe, ačkoli vám to vlastně vůbec nenáleží a zbytečně zatěžuje.


BLÍŽENCI (22.5. - 21.6.)

Milí Blíženci, únorové karty naznačují, že budete mít tendenci držet si raději ‚to své jisté‘, než abyste mírně zariskovali a učinili krok vpřed. Nebojte se trochu rozevřít křídla a povolit své vnitřní obruče, které vás drží zbytečně při zemi. Klíč k nim vlastníte jenom vy sami, a tak se nebojte použít jej. Svou energií vás podporují okolní karty a poskytují vám sílu myšlenky, jednání i odvahy. Věnujte pozornost vlastním nápadům, ať už se vám na první pohled jeví jakkoli nesmyslně. Hlava vám pojede na plné obrátky a podaří-li se vám propojit svou silnou mentální energii s vám vlastní lehkostí a citem pro detail, mohou vzniknout velké věci. Jen je potřeba uvolnit se a podstoupit i případné drobné riziko dílčího neúspěchu a drobných vydání. Vše se v budoucnu dokonale zúročí a dařit se bude i z dlouhodobějšího hlediska.


RAK (22.6. - 22.7.)

Milí Raci, únor je pro vás důležitým měsícem. Zpočátku se bude tvářit poněkud tajemně, dostat se můžete do podivné situace, ve které si nebudete úplně vědět rady, resp. její smysl vám bude opakovaně unikat. Důvěřujte sobě a své intuici, zkuste se na celou záležitost podívat alespoň s lehkým nadhledem a vírou, že vše se děje ve vaše vlastní dobro. Ačkoli to tak mnohdy na první pohled vůbec nemusí vypadat. Věnujte více času rodině a přátelům a snažte se v únoru řešit opravdu jen ty důležité věci. Co půjde, odložte. Tento měsíc bude pro vás důležité více rozjímat, sledovat a přemýšlet, možná se i lehce stáhnout do společnosti pouze svých nejbližších. Tam máte šanci nalézt vnitřní klid a pohodu a uvědomit si, jak moc jsou pro vás tito lidé důležití. Čas věnujte i promýšlení svých dalších kroků, protože konec měsíce už bude mít tendence na vás více zatlačit a vyprovokovat vás k následné akci.


LEV (23.7. - 22.8.)

Milí Lvi, podobně jako předchozí měsíc, také únor bude pro vás nadmíru důležitým měsícem. Karty padly silné a podporující, nicméně bude potřeba vyjít jim vstříc. Počátkem února pocítíte příval mimořádné energie, ale i potřebu vyřešit staré záležitosti. A ačkoli se vám do nich nemusí vůbec chtít, okolnosti vás k akci tak jako tak doženou. Skrýváte v sobě ovšem obrovský potenciál, sílu a chuť vše vyřešit, ať už hovoříme o jakékoli oblasti. V každém případě nejde o nahodilou záležitost. Naopak – vyřešení či - lépe řečeno - pochopení událostí kolem vás mají v sobě zakódováno cosi z pradávné minulosti, která svůj počátek vůbec nemusí nést ve vašem současném životě. Kolem poloviny února pro vás bude důležité najít si svůj osobní prostor, aniž by vás kdokoli vyrušoval. Pocítíte potřebu jakési duševní hygieny a zahledění se do hlubin sebe sama. Tam je možné nalézt odpovědi na veškeré vaše otázky, jen je občas poměrně komplikované dostat se ke zdroji.


PANNA (23.8. - 22.9.)

Milé Panny, pro vás bude letošní únor znamenat obrovskou šanci na výraznou životní změnu. Karty nevylučují ani zcela nový začátek, zbrusu novou příležitost. Čistý list, nepopsanou kapitolu, kterou postupně začnete vepisovat do své knihy života. Zkuste se co nejvíce uvolnit a citlivě vnímat i přijímat vše, co k vám přichází. Nic není náhoda a v únoru to pro vás, milé Panny, platí dvojnásob. Pocítíte-li potřebu do něčeho výrazněji zasáhnout, ozvat se, vyjasnit stanoviska, udělejte to. Nedržte se zkrátka, protože karty vám velice přejí. Ukažte svou opravdovou tvář a reagujte tak, jak to ucítíte. Nikoli jak to okolí očekává nebo se z „morálního“ hlediska hodí. Buďte opravdu jen samy sebou. Naskytla se vám totiž obrovská šance ukončit to, co už ve vašem životě nedává smysl; co je takzvaně dožité a spíš, než abyste energii přijímala, tak ji vydáváte. Bez zpětné odezvy, bohužel. Čeká vás jistě zajímavé a plodné období, tak mu tento měsíc neohroženě vyjděte vstříc.


VÁHY (23.9. - 23.10.) 

Milé Váhy, v únoru, zdá se, bude potřeba trochu se uvolnit. Nebát se i trochu zariskovat v jisté záležitosti, nedržet si zbytečně to, co ve vás sice nějakým způsobem vzbuzuje pocit jistoty, na druhé straně vám ovšem už nic nového nenabízí. Možná se tak prolomí ledy a váš život se posune vpřed i v jiných záležitostech. Nová energie a svěží vítr na vás čeká i v oblasti citů, na cestě k vám je nová příležitost seznámit se se zajímavým protějškem. Jste-li zadaní, očekávejte milostnou renesanci, partner i vy budete lásce opět příjemně nakloněni. Na čem stavět bude i v oblasti hmoty, pracovně by se mělo dařit a není vyloučena i zajímavá pracovní nabídka či výhledové zvýšení platu. Čeká vás celkově spíše příjemný měsíc, nicméně bude hodně záležet na tom, jak jej zahájíte a s jakou energií mu vyjdete vstříc.


ŠTÍR (24.10. - 22.11.) 

Milí Štíři, únor pro vás bude velice důležitým a poměrně zásadním měsícem. Hned zpočátku se možná budete potýkat se situací, jež nebude snadné zvládnout, nicméně vaše síla a odhodlání předčí veškerá očekávání. Dodá vám sebedůvěru a opojný pocit dílčího vítězství, protože váš únorový potenciál je vskutku nevídaný. Ať už se záležitost bude týkat čehokoli, máte všechny předpoklady záležitost dobře zvládnout. Zhruba v polovině měsíce se může dostavit mírná únava a také potřeba být více sami se sebou. Čeká vás pár hloubavých dnů a zaměření se na sebe sama. Záležitosti, co se kolem vás budou dít, si budete potřebovat dobře promyslet a zanalyzovat. V pochopení a přijetí je vítězství a svoboda; a tu právě máte šanci tento měsíc najít. Koncem února se nebojte zase trochu vystrčit růžky a ukázat, že ačkoli jste mnohdy tišší a málomluvní, umíte se i ozvat a nahlas vyjádřit svou případnou nespokojenost.


STŘELEC (23.11. - 21.12.) 

Milí Střelci, druhý měsíc roku 2018 začnete plni příjemných emocí a možná i milostného pokušení. Jste-li nezadaní, máte šanci potkat milý protějšek, osobu, se kterou budete mít od počátku příjemný pocit zvláštní sounáležitosti a pochopení. Na lepší časy se blýská i v jiných oblastech. Dařit se bude i profesně a není vyloučena zajímavá pracovní nabídka či postup na stávajícím místě. Příval nové energie se ještě umocní zhruba v půlce měsíce a vaše přítomnost ve společnosti bude víc než žádoucí. Lidé vás budou vyhledávat, aby vaším prostřednictvím doplnili svou vlastí energii a oživili optimistický pohled na svět. Konec února pro vás bude zásadní. Karty naznačují, že jedna vaše důležitá životní etapa se pomalu, ale jistě nachýlila ke svému konci; nikoli však nečekaně. Jde o záležitost, která už vám nemá co nabídnout a její konec nastává zcela přirozeným způsobem. Není třeba se bát či jakkoli bránit, staré odchází, aby to nové mohlo přijít a plně se rozvinout.


KOZOROH (22.12. - 20.1.)

Milí Kozorozi, únor začnete lehce váhavě. Jako byste zvažovali své stanovisko, resp. porovnávali dvě různá a rozhodovali se, které z nich zvolit. Důležité je nezůstat stát na místě, ale splynout s proudem života. Vždyť právě v pohybu se život nachází. Máte-li potíže, začněte je řešit. Jen si v takové chvíli nezapomeňte připomenout, že ten, o koho zde běží, jste především vy osobně. Zbytečné ohledy nejsou na místě a lítost není důvodem v něčem – anebo s někým – setrvávat. Karty naznačují, že jedna životní etapa končí, v jisté záležitosti jste došli do cíle. Nastává tedy čas zavřít za sebou dveře, abyste jiné dokázali otevřít. Podaří-li se vám to, čeká na vás za nimi nová příležitost, a dost možná i velká láska a vysoké porozumění. Může jít jak o nový partnerský vztah, tak i o novou a zajímavou práci či zájem, co vás budou nad míru těšit a naplňovat. 


VODNÁŘ (21.1. - 20.2.)

Milí Vodnáři, věci se dají do pohybu a vy budete mít možná co dělat, abyste vše bez potíží stíhali. Klidné vody jsou ty tam a nastává velice činorodé období, plné nečekaných zvratů. Nepůjde ovšem o nic nepříjemného. Naopak. Vyprovokuje vás to k nevídané aktivitě a práce vám půjde pěkně od ruky. Pozor však, abyste pro svou vytíženost nezanedbávali své blízké, mohlo by se to nepříjemně odrazit na vzájemných vztazích. Emoce nepouštějte příliš na volno a spíše sledujte, co se okolo vás děje. Myšlenky se jen pohrnou a o dobré nápady nebudete mít nouzi. Jen vždy dobře zvažte, komu se následně svěříte, a zda vůbec. Někdy je dobré nejprve ponechat nápad uzrát v tichosti vaší hlavy, a až následně a připraveni s ním vyjít ven. Konec měsíce je ve znamení rozhodování, kudy se vydat. Možná je nová pracovní nabídka, případně „jen“ důkladné přehodnocení dosavadního způsobu života. 


RYBY (21.2. - 20.3.)

Milé Ryby, v únoru pozor na přepracovanost a dočasnou ztrátu energie. Zkuste se zamyslet nad tím, zda jste si toho nenaložily příliš, případně jak by se vaše pracovní záležitosti daly rozložit a naplánovat jinak. Nepodléhejte dočasným splínům a snažte se hledat i v tom zdánlivě negativním pozitivní aspekty. Karty naznačují, že díky své nečinnosti v oblasti citů byste mohli přehlédnout nabízející se šanci; otázkou zůstává, zda momentálně o nový příval emocí stojíte a jste na ně připraveni. Únor, především jeho konec, po vás bude žádat vyšší míru trpělivosti než obvykle, a možná i přehodnocení dosavadního přístupu ke svým blízkým a přátelům. Rovnováha a vyváženost ve všech oblastech života je žádaná i nutná a nový pohled na staré záležitosti se často překvapivě vyplatí.


Ilona Lea Kotková - VlastnimSmerem.cz

Foto: iStockDISKUZE K ČLÁNKU

1

Jsem také zvědavá, co mi únor přinese.

ODPOVĚDĚT

4

tak na tu výraznou životní změnu jsem zvědavá, až se skoro začínám bát... :-)

ODPOVĚDĚT

4

třeba to bude obrovská výhra :-)))

ODPOVĚDĚT

4

jj, tak to bych brala :o) Taky to mám "pojištěné", sázím Sportku. Ovšem jsem v ní TRVALE v mínusu... hi, hi.

ODPOVĚDĚT

4

hahaha tak to já poctivě účtenkovku, šance jako ve sportce, ale zdarma

ODPOVĚDĚT

5

u nás účtenkujeme všichni... je to legrace...

ODPOVĚDĚT

3

Zajímavý horoskop.

ODPOVĚDĚT

4

horoskop je jen cesta, ale ta je vždycky, rozhodnout se musí každý sám

ODPOVĚDĚT

4

to je pravda, každý se dostane v životě na křižovatky, kdy má právo volby. Podle toho jak zvolí, pak vypadá jeho život... to je na tom životě spravedlivé, že si každý rozhodne sám

ODPOVĚDĚT

1

Únor pro mě bude náročný. Aspoň podle tohoto horoskopu.

ODPOVĚDĚT

1

s horoskopem jsem spokojená

ODPOVĚDĚT

2

No uvidíme jestli to bude pravda

ODPOVĚDĚT

2

Ano, uvidíme co vyjde a naopak, co se nevyplní.

ODPOVĚDĚT
VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE (13 PŘÍSPĚVKŮ)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Titulka pro: Vyberte dětem ten správný kroužek!

Vyberte dětem ten správný kroužek!

Snad nic na světě dětem neuteče tak rychle jako prázdniny. Než se nadějí, budou si...

Titulka pro: Třetina českých dětí se ve volném čase nudí!

Třetina českých dětí se ve volném čase nudí!

Jak žijí dnešní školáci? Co je zajímá a jak tráví svůj volný čas? Na takové...

Titulka pro: Crocsy v novém kabátku

Crocsy v novém kabátku

Ideální boty pro volný čas? To jsou jednoznačně Crocsy. Pokud jste si tuto značku oblíbili,...

Titulka pro: Máte prázdný dětský pokoj? Splňte si sen!

Máte prázdný dětský pokoj? Splňte si sen!

Vaše děti odešly natrvalo z domova a začaly žít svůj dospělý život. Váš život tak...

Feng Shui: Jací jsou lidé s převládající energií země

Feng Shui: Jací jsou lidé s převládající energií země

Minule jste měli možnost se seznámit se základními charakteristikami lidí s energií Dřeva a Ohně.

Román na Mezizenami.cz: Osmdesát tři minut po půlnoci 10. kapitola, Lázně

Román na Mezizenami.cz: Osmdesát tři minut po půlnoci 10. kapitola, Lázně

Březen 1986 Byla zima, v práci jsem po nemoci nevěděla, co dřív, ale byla jsem šťastná....

NAČÍST DALŠÍ

ŽHAVÉ DRBY

ÚNIK MOČI

Nemáte někdo zkušenost s tímhle eshopem ...

BATOH

Vybírám batoh, kde jste kupovali?

DĚTSKÝ BATOH

Kde jste sehnali kvalitní dětský batoh? Sdílejte tipy na ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

INZERCE

© 2020, MeziŽenami.cz