Cestování

Tipy na zajímavé výlety po České republice

Česká republika nabízí překrásnou přírodu, historické památky a další atraktivní místa. Podívejte se, kam můžete vyrazit na výlet.

Jezero Most 

Nádherné jezero s průzračnou vodou bylo zpřístupněno vloni v září. Rekreační areál, který mj. zahrnuje odpočinkovou terasu, stánky s občerstvením či upravené pláže, se nachází pod vrcholem Hněvín. Stávalo zde královské město Most, které muselo ustoupit těžbě. Rozlehlá jezerní hladina je rozčleněna do více zón, aby si na své přišli milovníci koupání, potápění i bezmotorových vodních sportů. Třetí část je klidová a slouží k ochraně místní fauny a flóry. K dispozici je i devítikilometrový okruh pro pěší i cyklisty. Až k jezeru Most zajíždí linka MHD č. 19. 

Kamencové Jezero v Chomutově 

Jen o kousek dál se nachází Kamencové jezero. Celosvětový unikát a rekreační areál. Kromě přírodního koupaliště s upravenými plážemi, kterému dominuje nové plovoucí molo, nabízí svým návštěvníkům řadu možností, jak trávit volný čas. Jedná se o jediné přírodní kamencové jezero na světě. Voda obsahuje dusitany, dusičnany, chloridy, amoniak a železo a je zdraví velmi prospěšná. Kousek od Kamencového jezera najdete také Zoopark Chomutov. 

Točna v Českém Krumlově 

Fantastický zážitek i těm, kteří netráví v divadle každou volnou chvilku, přináší českokrumlovský unikát, divadelní točna. Představení uvádí po celé léto. Český Krumlov byl stvořen pro procházky po nábřeží Vltavy, odpočinek v řadě kaváren, hospůdek a restaurací. Můžete si půjčit lodě či rafty nebo se plavit po řece v rámci vyhlídkové plavby. A ještě jedna zajímavost, ve městě se nachází historický grafitový důl v hloubce 70 metrů pod povrchem, který si zájemci mohou prohlédnout a svézt se důlním vláčkem. 

Karlovy Vary 

Karlovy Vary se čím dál častěji stávají cílem českých výletníků a výletnic. Nabízejí např. nejdelší letní hudební festival Vary žijou, zahrnující koncerty, divadla, stand-upy a další zajímavé aktivity. Na konec srpna organizátoři přesunuli Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary, který je setkáním milovníků bílého plátna. A tip na výlet? Krásnou přírodou oplývají Svatošské skály s množstvím neuvěřitelných skalních útvarů i novou lávkou přes Ohři. Stezkou ve Svatošských skalách lze dojít až na hrad Loket, který každého ohromí svou kompaktností i architektonickou podobou. Karlovarský kraj nabízí příspěvek na ubytování každému návštěvníkovi ve výši až 300 Kč na noc. 

Koupání v Pilské nádrži i Santiniho architektonické skvosty 

V okolí přehrady se nacházejí workoutová hřiště s pohyblivými i stabilními prvky, další místa nabízejí bohaté vyžití pro děti, je tu i cyklostezka a stánky s občerstvením. Coby kamenem dohodil jsou od Piláku vzdáleny architektonické památky z dílny Jana Blažeje Santiniho. A není to pouze Poutní kostel Sv. Jana Nepomuckého na Zelené Hoře, zapsaný na seznam památek UNESCO, ale také např. Studniční kaple, Dolní hřbitov a řada dalších unikátních staveb. 

Připravila: Katka Soušková
Zdroj: Flix Bus, Město Most
Foto: Město Most


Diskuze: příspěvků