Společnost

Tomáš Klus: co by člověk neudělal pro lásku

V nové komedii Marty Ferencové Přání k narozeninám hraje i Tomáš Klus. Co o natáčení prozradil a jak se mu líbilo.

Máte rád velké narozeninové sešlosti?

Mám, ale nesmím být jejich hlavním aktérem. Rád je organizuji, třeba pro svoji ženu, která má radost, když má kolem sebe hodně lidí. Vlastní narozeniny však preferuji slavit v úzkém rodinném kruhu.

A co narozeninová překvapení?

Tak ta naopak mám v oblibě. Vybavuji si jedno od mé ženy a manažera. Záminkou byl rozhovor v rádiu, což byla vlastně převlečená oslava mých třicátin. Čekala na mne spousta lidí, které jsem potkal během celého svého života. Když mi bylo osm, když mi bylo patnáct, když mi bylo dvacet, třicet. Byli z různých světů. Měl jsem pocit, že jsem ve snu. Vůbec mi to nedávalo logiku. Vždyť se navzájem neznali, co tam vlastně dělali? A na konci celého špalíru stál Wabi Daněk a hrál mi. To jsem byl fakt šťastný. Moje žena prostě ví, jak mne obšťastnit, to prostě ženy ví.

Jak je to s dárky? Raději dáváte, nebo dostáváte?

Velmi rád dávám a nemusí to být jenom narozeniny. Těší mne někoho potěšit. Když se dozvím, že
by mohlo někoho něco významně rozradostnit, neváhám do toho investovat čas ani peníze. Narodil
jsem se ve znamení Býka, což znamená, že dárky také rád dostávám.

Měl někdo ve vašem životě takové přání, které vám dalo spoustu práce a úsilí?

Snažím se lidem kolem sebe naslouchat, takže ani ne. Velkou práci (a vlastně trochu hrůzný zážitek) jsem měl u narozenin své ženy, kdy jsem zpíval anglicky píseň Michaela Jacksona s náročnou taneční choreografií. Nerad tančím, navíc neumím dobře anglicky a Michael Jackson uměl zpívat. Takže to byla dlouhá řada protiúkolů, ale samozřejmě, co by člověk neudělal pro lásku.

Co narozeninové oslavy vašich tří dětí?

Baví mne je pozorovat, když nevědí, že se na ně dívám. A zvlášť u dětských narozeninových oslav. Mají obrovský elán, drive, entuziasmus. Líbí se mi, jak dítě žije svůj svět jako oslavenec. Je vůdcem party a dělá se to, co chce ono.

Jaké pro vás bylo natáčení?

Věřím, že to pro mne poslední klapkou neskončilo. Třeba s Matějem Hádkem jsme se domluvili, že si budeme psát. Příměrem k natáčení je podle mne letní tábor s úžasnou partou, se skvělými vedoucími, kde nám výborně vařili, a rád bych si přidal ještě další turnus.

V poslední době jste se nějak rozehrál.

Ono se ani nic jiného dělat nedalo. Dostal jsem takové nabídky, které se ani nedaly odmítnout. V Přání k narozeninám jsem se ocitl v takové herecké partě, že bych byl blázen, kdybych řekl ne.

Co vás nejvíce lákalo? Scénář, nebo herečtí kolegové?

Scénář ano, samozřejmě, ale když jsem se k tomu navíc dozvěděl, kdo ve filmu hraje, řekl jsem si, že se toho rozhodně musím účastnit, protože to bude nezapomenutelné. A už první čtená zkouška potvrdila, že jsem se nemýlil. Pět hodin ze šesti jsme se prosmáli.

Co improvizace, kterou je proslulý zejména Jaroslav Dušek?

Myslím, že v tomto nezaostával ani jeden z nás. Vyloženě jsme si notovali, máme podobný styl humoru, který nás spojuje, a hlavně radost z toho, co děláme v této divné době

Připravila: Katka Soušková

Zdroj informací: Bioscop
Zdroj fotografií: Bioscop
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků