Rodina

Trampolína: jak ji správně vybrat a ošetřovat

Sbírání kytiček

Skákání na trampolíně není jen skvělá zábava, ale také zdroj nové energie a odreagování. A kromě okamžitého účinku přináší také účinek dlouhodobý v podobě lepší tělesné kondice a dobré nálady.

Po patnácti minutách skákání se spálí značné množství kalorií a o této činnosti tak lze mluvit i jako o „spalovači kalorií“. Ze studie NASA vyplynulo, že při skákání na trampolíně se vytvoří o 68% více svalů a kondice oproti běhu. To znamená, že místo půlhodiny běhu stačí pouze 10 minut skákat na trampolíně a efekt je srovnatelný!


CO BYSTE MĚLI VĚDĚT, NEŽ SI POŘÍDÍTE TRAMPOLÍNU

Nakupujte pouze standardní rozměry u specializovaného prodejce, který má v nabídce také náhradní díly na trampolínu a dokáže Vám erudovaně poradit. U trampolín dochází k opotřebení jejich částí a po čase se z bezpečnostních důvodů musejí vždy vyměnit. Náhradní díly na standardní rozměry bývají kompatibilní napříč různými výrobci.

Zvolte správný rozměr trampolíny. Rozhodněte se: Pro koho je trampolína spíše určena (různé rozměry trampolín mají také různé odrazové vlastnosti. Obecným vodítkem je pomyslné rozdělení na trampolíny měkké (150, 180, 210, 250 a 305 cm), středně tvrdé (366, 400, 430 a 460 cm) a tvrdé (500 cm). Jak velké máte stanoviště pro trampolínu (okolo trampolíny byste měli zachovat ochranné pásmo min. cca. 0,5 – 1,0 m). Jak velkou plochu pro skákání potřebujete (uváděné průměry konstrukce trampolín nezohledňují velikost vlastní odrazové plochy, která je zpravidla o cca. 0,5 m menší, po krytu pružin se neskáče), pokud byste trampolínu využívali i jinak než na skákání (opalování se, čtení, stanování), zvolte raději větší průměr trampolíny. Dále jaké jsou Vaše finanční možnosti (nabízíme obrovské množství standardních rozměrů a nosností s nadstandardní výbavou, u nás nakoupíte vysoce kvalitní trampolínu se sítí již od 2499 Kč vč, DPH!)

Zvolte správné stanoviště pro trampolínu: Ideální je umístit trampolínu na trávník do stínu nebo polostínu. Na trávníku můžete použít kotvy proti větru, které jednoduše zavrtáte do země a silný vítr Vám trampolínu nepoškodí. Pokud umístíte trampolínu na jižní svah nebo na místo celodenně exponované slunci, výrazně zkrátíte životnost jakékoliv trampolíny.

Zvažte dokoupení dalšího příslušenství k trampolíně: všechny námi prodávané trampolínové sety jsou kompletní ( pro vlastní použití nemusíte vůbec nic dokupovat, set je plně funkční a jeho součástí je: kompletní trampolína, kompletní horní ochranná síť, montážní nářadí. Ke všem rozměrům od 250 cm včetně dodáváme ZDARMA i žebřík). K trampolíně lze dále dokoupit: plachtu proti dešti, ukotvení proti větru a spodní ochrannou síť pod trampolínu)


Správná péče o trampolínu se sítí

Základem je trampolínu správně smontovat (součástí je podrobný návod k montáži i k používání v čj), trampolínu umístit do roviny (všechny její vertikální díly směřují kolmo k zemi). Nejčastěji dochází k poškození trampolíny z důvodu nedodržení těchto základních zásad: na trampolíně skáče vždy jen 1 osoba pod dohledem jiné dospělé osoby, uživatel trampolíny používá vhodné oblečení, skáče bez bot . Při skocích se neskáče do sítě nebo po krytu pružin, trampolína se nepřenáší při sekání trávy apod., trampolína se ukotví proti větru, pro trampolínu se zvolí správně stanoviště ve stínu nebo polostínu, trampolína se používá jen v sezóně, před prvními mrazy se očistí, osuší a uchová se na suchém místě bez přímého vlivu vlhka a mrazu.

 

 

Trampolíny a náhradní díly si můžete obratem objednat na www.az-trampoliny.cz, az-trampoliny@seznam.cz. Telefon: 607 115 650

 

Komerční prezentace
Foto: az-trampoliny.cz
17. 4. 2013

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků