Už se vám někdy ztratilo dítě?

Stane se to raz dva, stačí chvilku nedávat pozor a na nádraží, v obchodním centru, nebo třeba v ZOO se děti zatoulají doslova ve vteřině.

Už se vám někdy ztratilo dítě
Zobrazit fotografii v galerii

Kdo to někdy zažil, ví, jaký je to šok. Metr vysoké dítě se v nepřehledné lidské mase ztratí ve chvilce. Nejdřív se jen tak rozhlížíte a je vám hloupé volat nahlas, a pak čím déle to trvá, tím větší panika se vás zmocňuje. 


Dnes už je poměrně známá věc, že se prodávají dětské GPS hodinky, přes které se dá i telefonovat. Dítě má na ruce zdánlivě obyčejné náramkové hodinky, ve kterých je GPS lokalizátor a SIM karta kteréhokoli operátora, jako v telefonu. Rodič má ve svém chytrém mobilu staženou aplikaci Gator, kterou když si otevře a zobrazí mapu, vidí v ní dítě online jako modrý puntík. S takovým přístrojem se dítě ztratit nemůže, pořád víte kde je. 


S hodinkami, podobně jako mobilem, lze telefonovat, takže ztracenému dítěti můžete hned zavolat, případně ono vám. S voláním to mají hodinky vyřešené tak, že jde nastavit až deset telefonních čísel, na která smí volat dítě a až deset čísel, která se mohou dovolat jemu. Vyberete pochopitelně jen důvěryhodné kontakty. To je pro malé dítě ideální, nebudou je totiž obtěžovat žádné reklamní telefonáty ani nikdo cizí. Všechno se nastavuje v aplikaci Gator, která je v češtině, je k ní srozumitelný a podrobný návod a je ke stažení zdarma pro systémy Android i iOS. 


Maminka Petra, které se ztratila šestiletá dcera na letišti v Paříži, vzpomíná opravdu nerada: „Eliška mohla být v půlminutě doslova kdekoli – venku na parkovišti, v sousední hale, za odbavovací kontrolou, na toaletě, co já vím… Prostory jsou tam rozlehlé, strašné množství neorganizovaných lidí, zavazadel, letištních vozíků a nikdo nemluví česky. Co kdyby se jí něco stalo?“ A Petřiny obavy se dají pochopit, je opravdu extrémně těžké zachovat v takovou chvíli chladnou hlavu. Malou Elišku nikdo neunesl, ani neodlétla, kam neměla, asi po hodině se za pomoci letištního personálu našla. Naštěstí v pořádku, jen pořádně vyděšená. 


GPS hodinky Gator mají i SOS tlačítko, které když dítě na tři vteřiny podrží, hodinky aktivují tzv. nouzový režim. V tu chvíli se začne vytáčet první z až tří nastavených čísel, pokud je obsazené nebo nereaguje, vytáčí se druhé a tak dokola, dokud se hodinky nedovolají. Dítě si tak může jednoduše přivolat pomoc, když se cítí ohrožené. Opravdu není nutné, aby ztracené děti někde dlouho plakaly. Zrovna tak se ale může SOS funkce hodit například i dítěti, které by cizí člověk obtěžoval na cestě ze školy. 


Petra říká: „Vypadá to jako příhoda, které se po pár letech smějete na rodinných oslavách. Ale já se tomu asi nebudu moci zasmát nikdy. Byl to pro mne opravdu šok, měla jsem strašný strach a vůbec jsem nevěděla, co mám dělat. Ještě dnes se mi o tom zdá. A co víc, byl to velký stres i pro malou Elišku. Nic podobného už prostě nechceme zažít.“ 


Podívejte se na nabídku dětských GPS hodinek Gator zde.


KP
Foto: freeimages_enver-ucarer

DISKUZE K ČLÁNKU

2

nikdy

ODPOVĚDĚT

3

Moje děti se mi snad nikdy neztratily, vždy se vrátily domů, i když někdy pozdě. Ale jednou jsem byla se svým vnukem u moře v Itálii. Chodili jsme s vnukem k moři po hlavní ulici a já jsem ho poslala napřed, myslila jsem si, že ví kudy jít. Později jsem se dozvěděla, že kapku zabloudil. Mně nic neřekl, rodičům ano a já jsem byla za nespolehlivou babičku. Vše jsme si vysvětlili. Nebylo mi z toho příliš dobře. Vnuk byl šikovný a pak jsme se tomu jen zasmáli.

ODPOVĚDĚT

3

to ne, ale jedno malé jsem našla

ODPOVĚDĚT

3

Já své dítě v kočárku jednou zapomněla před obchodem, ale přišla jsem na to sakra rychle.

ODPOVĚDĚT

6

nám se vydal syn na "výlet" z pískoviště za sousedem když mu byly 4 roky... bylo to hrozné... pod sídlištěm bylo ještě funkční koupaliště... asi po hodině hledání volali z druhého konce města (asi 7km), že tam sedí u hospody a neví kudy dál... vydal se na návštěvu k babičce od sousedů, kdy už několikrát byl, jen nevěděl u té hospody kde zahnout, jestli doleva nebo doprava.... už to pak nikdy neudělal

ODPOVĚDĚT

4

tak to muselo děsné!!!

ODPOVĚDĚT

4

ne to se mě nikdy nestalo,ale ztratila jsem ho nadobro když mu bylo 38 let a to je veliká bolest která se nikdy nezahojí

ODPOVĚDĚT

5

a já děti ještě nemám...

ODPOVĚDĚT

4

taky děti ještě nemám :-))

ODPOVĚDĚT
VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE (9 PŘÍSPĚVKŮ)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Titulka pro: Střídavá péče pod pokličkou

Střídavá péče pod pokličkou

Téma střídavá péče začíná být populární. Tento pojem i jeho realizace pozvolna proniká do našeho...

Jak vychovávají své děti rodiče úspěšných dětí

Jak vychovávají své děti rodiče úspěšných dětí

Asi každý normální rodič chce, aby se jejich děti vyhýbaly průšvihům, činily se ve škole...

Titulka pro: BRUMÍK A JEHO VÝLETY PO ČECHÁCH A SLOVENSKU

BRUMÍK A JEHO VÝLETY PO ČECHÁCH A SLOVENSKU

Brumík vám přináší tipy na výlety po Čechách i Slovensku. Vzít si můžete i Brumíkův...

Titulka pro: Bav se a pomáhej s Oriflame

Bav se a pomáhej s Oriflame

Kosmetická společnost Oriflame, Nadace Terezy Maxové dětem a obecně prospěšná společnost Spolu dětem druhým rokem...

Titulka pro: Jak na dětskou obezitu? Můžou za tlusté děti rodiče?

Jak na dětskou obezitu? Můžou za tlusté děti rodiče?

Nebezpečný trend jménem dětská obezita se šíří v posledních letech přímo raketovým tempem. Lékaři varují,...

Titulka pro: Třetina českých dětí se ve volném čase nudí!

Třetina českých dětí se ve volném čase nudí!

Jak žijí dnešní školáci? Co je zajímá a jak tráví svůj volný čas? Na takové...

NAČÍST DALŠÍ

INZERCE

ŽHAVÉ DRBY

BOLAVÁ KOLENA

Dobrý den, nemáte doporučení na bolavá kolena? Máte něco ...

BOHEMIA OLEJ

Zdravím, nemáte někdo zkušenost s oleji od značky Bohemia ...

VIBRÁTOR

Kde koupit pořádnou hračku do postele?:-) Nápady?

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA© 2020, MeziŽenami.cz