Volný čas

V novém roce aktivně: vyzkoušejte power jógu, flow-in či tae-bo

Začátek nového roku se nese v duchu novoročních předsevzetí. To už známe. Pokud jste se rozhodli být aktivní, zhubnout, případně posílit své tělo a dostat se do lepší kondice, proč nevyzkoušet třeba některý z následujících sportů?

Power jóga

Hledáte-li aktivitu, která nenásilnou formou propojí tělo a mysl, ale nechybí mu potřebná dynamika, pak je pro vás power jóga tím správným sportem. Cvičení sice vychází z klasických jógových pozic, ovšem jejich střídání je výrazně rychlejší než u původního cvičení. Důraz je kladen především na sílu a ohebnost a může být zajímavou alternativou jak klasické józe, tak třeba aerobicu, pilates nebo dalším cvičebním systémům, které využívají váhu vlastního těla. Díky power józe naleznete vnitřní rovnováhu a soustředění, zároveň vás ale bude bavit dynamika cvičení a výrazný posilovací efekt.

RealRyder

Patříte k nadšeným cyklistům, ale ne vždy máte dostatek času a vhodné podmínky vyjet si do přírody? Baví vás zkoušet nové věci a u cvičení si chcete dát pořádně do těla? Pak byste určitě měli vyzkoušet stacionární kolo realryder, díky němuž získala indoorová cyklistika zcela nový rozměr. Kolo se pyšní unikátním nastavitelným rámem, který vám umožní jízdu nejenom vestoje a vsedě, ale dovolit si můžete i náklon do stran až o 20 stupňů! Krom nohou zapojíte tedy i svaly trupu, boky, tricepsy a celou řadu dalších svalových skupin. 

Flowin

Už jste o něm slyšeli? Flowin je unikátní tréninkový koncept, vyvinutý a testovaný skupinou významných švédských desetibojařů. Toto cvičení je zaměřeno především na střed těla (posílení hlubokého stabilizačního svalstva), ale i ostatní svalové skupiny dostanou během cvičební lekce pěkně zabrat. Principem flowinu jsou klouzavé pohyby na speciální hladké podložce s využitím váhy vlastního těla, takže páteř ani klouby nejsou zbytečně zatěžovány. Na výběr je více než 300 variant nejrůznějších cviků, ať už jde o pozice vestoje, na boku, na zádech či břiše. Pokud flowinu jednou podlehnete, těžko najdete aktivitu, která toto cvičení nahradí.

Tae – bo

Cvičení vychází z kombinace různých bojových sportů, je však zároveň i velkou zábavou a zkouškou vaší odolnosti, vytrvalosti a vůle. Díky poměrně vysoké energetické náročnosti spálíte během jedné lekce nezanedbatelné množství kalorií a velice dynamickou formou za doprovodu hodně rychlé hudby posílíte celé tělo a zvýšíte svalovou sílu. Neřešíte složité choreografie, není třeba si pamatovat jednotlivé cviky ani jejich pořadí. Cvičení probíhá ve skupině, díky které se namotivujete k ještě vyšším výkonům. 

Připravila: Věra Hájková

Zdroj informací: www.healthline.com/health/what-is-power-yoga, www.lifehealth-fitness.com/classes/real-ryder-cycling, www.cklenka.cz/cviceni/druh/flowin/, https://en.wikipedia.org/wiki/Tae_Bo
Zdroj fotografií: Pixabay
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků