Bydlení

Vestavěná skříň: jak ji chytře vybavit?

Sbírání kytiček

Nemáte doma místa nazbyt, a přesto chcete jednou provždy vyřešit úložné prostory? Pořiďte si vestavěné skříně! Když je vybavíte chytrými prvky, ušetříte dvojnásob – místo i svoje nervy.

Moderní vestavěné skříně dokáží pojmout maximum oblečení, doplňků, bot, ale i spoustu dalších věcí, u nichž většinou řešíme, kam je dát. Chce to jediné – neřešit pouze kostru skříně či materiál dvířek a kování, ale také to, jak uspořádat vnitřek.

K čemu bude sloužit vaše nová skříň?

V první řadě si stanovte, co vše se má do vaší vestavěné skříně vejít, a podle toho vybírejte „útroby“. Za základ považujte tyče, šuplíky a police.

  • Šatní tyče představují praktické řešení v místech, kam chcete pověsit oblečení na ramínkách. Šikovné pak jsou výsuvné tyče, díky nimž lze pověsit oblečení například do vyšší výšky nebo je umístit do větší hloubky nábytku.
  • Nešlo by to ani bez šuplíků, předem jen zvažte, kolik jich skutečně využijete. Někdo raději oblečení ukládá na ramínka, jiný do úhledných „komínků“.
  • Police možná zastoupí i některé šuplíky, ale stejně tak je využijete i na ukládaní předmětů v krabicích.

 

Praktické vychytávky pro vestavěné skříně

Z mnoha dalších doplňků si vybírejte ty, které opravdu využijete. Například kalhotovník, kravatovník či držák na pásky má smysl v rodině, kde manžel či partner denně chodí v obleku a jinak by to zkrátka nešlo. A pokud naopak žena nosí byznys oděv, pak kromě umístění kostýmů využije i místečko vhodné na šátky – zdánlivá drobnost, avšak i tu je třeba někde pečlivě uložit. V každém případě platí, že doplňky do skříně byste měli řešit i s ohledem na velikost vašeho konkrétního oblečení.

Tipy na uspořádání šatní skříně

 

Jaké je další šikovné vybavení skříně?

Botník, avšak ten se dá nahradit drátěným košem. Drátěný program je vůbec skvělý, podobně jako tyče, šuplíky či police může být výsuvný a tak se snadno dostanete i do rukou nedosažitelných míst. Svoje místo ve skříni samozřejmě najdou také deštníky či pláštěnky.

A co sem ještě můžete uložit? Vysavač nebo žehličku – praktické domácí elektrospotřebiče, které v mnohých domácnostech nemají své stále místo. Mnohdy je jen „schováváte“ před zraky okolí, přitom vestavěné skříně pro ně nachystaly speciální držáky.

Při výběru skříně si nechte poradit 

Potřebujete více mělkých polic či šuplíků? Jsou sice přehlednější, avšak s jejich počtem roste i cena skříně. Ovšem na druhou stranu nemá cenu pořídit si jen pár šuplíků a polic a pak se ve spoustě věcí doslova „ztrácet“. Výhodou vybavení vestavěných skříní je však to, že si nekupujete sektorový nábytek, který je stejný zvenku i zevnitř, ale tady si sami určujete, co skutečně chcete a využijete.

Potřebujete poradit, nebo si umíte vnitřek skříně zvolit sami? Někteří výrobci vestavěných skříní nabízejí dokonce i služby bytového designéra. Samozřejmostí pak jsou vizualizace skříní – každá dobrá firma je automaticky poskytuje (jedná se o začlenění skříně do vašeho interiéru i znázornění jejího vybavení).

Komerční prezentace
Foto: Komandor.cz
22. 1. 2014

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků