Vlasy v hlavní roli

Krásné, bohaté, lesklé a zdravé vlasy jsou beze sporu naší ozdobou i předmětem obdivu a nejedna z nás dělá všechno proto, aby takové vlasy měla. I když některé skutečnosti ovlivnit nemůžeme, máme dnes dostatek prostředků k tomu, aby vlasy každé z nás vypadaly co nejlépe. K tomu nám pomáhají nejrůznější přípravky k péči o vlasy - základní i doplňkové.

Titulka pro: Vlasy v hlavní roli
Zobrazit fotografii v galerii

Dnešní péče zahrnuje mnohem více než pouhý šampon a kondicionér. Na trhu nalezneme širokou paletu doplňkových přípravků, jakými jsou nejrůznější vlasové masky, séra a speciální stylingové výrobky, které jsou vyvinuty s ohledem na různé typy vlasů a jejich potřeby.


Co víme, či nevíme o vlasech.

Denně ztrácíme okolo 50 vlasů, a to i v případě, že máme zdravé vlasy. Tato ztráta je nahrazována novým nárůstem. Blond vlasy vyrůstají velmi bohatě, ale jsou jemnější než vlasy tmavé a rezavé. Pro zdravý vzhled vlasů je nutná výživa zevnitř i zevně. Výživa a regenerace vlasů probíhá ve vlasové cibulce při odpovídajícím přísunu živin nezbytných k růstu zdravých vlasů a měly by být dodávány stravou. Jsou to: křemík, železo, vápník, zinek a jód. Tyto látky se nacházejí například v celozrnném pečivu, rýži, čerstvé zelenině, rybách, mléce a vejcích. Samozřejmě existují i speciální kombinace účinných složek, které můžeme dodávat v podobě potravinových doplňků. Vlasy reagují na veškeré změny v celém organizmu - intenzivně vypadávají po prodělané nemoci, po nebo při stresu, po léčbě některými léky, po porodu atd. Také nesprávně provedené kadeřnické úkony ovlivňují vzhled vlasů - jsou drsné, matné a lámavé.

Čisté vlasy jsou dnes již samozřejmostí, proto vlasy myjeme podle potřeby - dokonce i denně. Při mytí mastících se vlasů pokožku masírujeme velmi jemně a vyvarujeme se příliš horké vody - mohlo by dojít ke zvýšené produkci mazu. Také časté nešetrné kartáčování může být příčinou zvýšeného maštění vlasů. Pro zlepšení vzhledu a regeneraci vlasu jsou nutné preparáty, kterými působíme na vlas zvenčí. Moderní firmy nabízejí řešení pro každý typ vlasů v podobě několika vlasových řad, například pro vlasy suché, mastné, barvené, melírované, světlé, tmavé, rovné, kudrnaté, narušené, stárnoucí, bez objemu, nepoddajné.Jak pro své vlasy vybrat vhodnou péči?

Základní výběr šampónu a kondicionéru je dobré udělat podle toho, zda jsou vlasy suché, nebo mají sklon k předčasnému maštění. Příliš odmaštěné vlasy ztrácí vitalitu a lesk, účes nedrží tvar. Po každém i velmi šetrném umytí je ochranná vrstva oslabena a je nutné doplnit potřebnou výživu použitím vhodného kondicionéru nebo vlasové masky. Potom již stačí použít některý ze stylingových přípravků a vlasy upravit obvyklým způsobem. Pro suché vlasy jsou vhodné masky i zábaly a také produkty pro zvýšení lesku. Mastným vlasům spíše vyhovují lehké kondicionéry a přípravky pro udržení objemu, který díky maštění rychle ztrácejí. U stylingu velmi jemných vlasů pamatujte na známé heslo - méně je více a vězte, že příliš mnoho laku na vlasy škodí všem typům vlasů. Při sušení vlasů horkým vzduchem držte vždy vysoušeč od vlasů v patřičné vzdálenosti a nastavte tu nejnižší možnou teplotu, aby nedošlo k jejich poškození. Pro dnes velmi oblíbené žehlení vlasů zvolte raději žehličku s keramickým povrchem a regulátorem teploty. Vaše vlasy si zaslouží jemné zacházení i při česání. U dlouhých vlasů začínejte česat vždy od konečků a postupujte směrem k hlavě. Předejdete tím jejich zacuchání a následnému přetržení.Některá fakta o vlasech:

  1. množství, barva, síla i tvar vlasů jsou vrozené a neměnné, hraje zde roli dědičnost
  2. dětské jemné vlásky postupně zesilují, přibývá pigmentu, v pubertě se více mastí a po skončení puberty získají konečný vzhled
  3. vlasy se liší u jednotlivých lidských ras: bílá rasa má zastoupeny všechny barvy a tvary vlasů, černá rasa má vlasy černé a kučeravé, žlutá rasa černé a rovné
  4. tvar průřezu vlasu rozhoduje o jeho konečné podobě: průřez kruhový = rovný vlas, průřez oválný = zvlněný vlas, průřez zploštělý = spirálovitě stočený vlas, nejhustší, ale nejslabší bývají vlasy světlé, nejsilnější jsou vlasy rusé, i když jich bývá méně
  5. vlasy vyrostou v průměru o 1 – 2 cm za měsíc a v mládí rostou rychleji
  6. během života se nevytvářejí žádné nové vlasové folikuly, naopak jich spíše ubývá
  7. vlasovými přípravky nemůžeme ovlivnit hustotu vlasů, můžeme však výrazně zlepšit jejich kvalitu.

 


Autor: Marie Mandelíková, mmbeauty.cz
Foto: Avon, L´oreal
19. 11. 2015
 

DISKUZE K ČLÁNKU

1

Nemá některá z vás prodloužené vlasy ? Je potřeba o ně nějak zvlášť pečovat ?

ODPOVĚDĚT

1

Já vlasy prodloužené mám a nemůžu říct, že bych o ně nějak spešl pečovala, ale používám přípravky, které mi byly na vlasy doporučené, jako třeba tyto www.clip-vlasy-levne.cz/70-vlasova-kosmetika-na-prodlouzene-vlasy

ODPOVĚDĚT

1

Děkuji moc, přímo tady z toho eshopu clip vlasy levně jsem si objednala vlasy :) akorát čekám až začnou zase fungovat kadeřnictví, abych si je mohla nechat nasadit :)

ODPOVĚDĚT

1

Tak to je super volba :) taky mám jejich vlasy a s kvalitou jsem moc spokojená. Ty kadeřnictví jsou teď hodně omezující, ale věř mi, že se máš na co těšit, protože je to super pocit mít dlouhé a husté vlasy :)

ODPOVĚDĚT

1

Naštěstí to stíhám do konce roku, protože se začíná rozvolňovat a jsem ráda, že patřím mezi ty klientky, co měly štěstí a dostane se na ně dokonce roku :) už to čekání na nové háro bylo fakt dlouhé :)

ODPOVĚDĚT

1

Jaké spoje vůbec budeš mít ? :)

ODPOVĚDĚT

1

Vybrala jsem si keratinové spoje, má je i kamarádka a líbí se mi, že ty spoje nejsou vůbec vidět :)

ODPOVĚDĚT

1

Já mám vlasy hodně zničené. Dřív jsem si je barvila a žehlila a žádnou péči jsem jim nevěnovala, tak se to teď snažím napravit. Čtu si různé články, kde jsou třeba i babské rady, jako například na https://jsme.cz/ , jak bych mohla mít zase vlasy hezčí.

ODPOVĚDĚT

3

ke kadeřnici nechodím

ODPOVĚDĚT

2

O vlasy je potřeba pečovat, chodím ke kadeřnici tak 1x za 6 týdnů na ostříhání a 1x za 3 měsíce na blonďatý melír a celkové ošetření.

ODPOVĚDĚT

2

ano , ano - jako Ty !

ODPOVĚDĚT

6

ke kadeřnici nechodím,mám dlouhé vlasy a poradím si s nimi sama

ODPOVĚDĚT

4

Ke kadeřnici chodím pravidelně každý měsíc a to každé tři měsíce na trvalou, každé čtyři měsíce na melír a mezi tím na vodovou (na natáčky). Moje vlasy jsou velmi jemné a nepoddajné, musím jím věnovat dost času a bohužel někdy je nutná i kulma a pak se vlasy ještě více vysušují, takže musím používat hydratační prostředky.

ODPOVĚDĚT

3

Ke kadeřnici chodím jednou za čtvrt roku, dělá mi bílý melír a ten mi vydrží právě ten čtvrtrok a paradoxně, když mi vlasy odrůstají, tak to vypadá dobře.

ODPOVĚDĚT

2

naštěstí mám vlasů na dvě hlavy jak praví frizérka..ale jsou nepoddajné,dělají si co chtějí,takže volím delší a stáhnu do culíku,když je nejhůř..původní tmavě hnědou jsem byla nucena vyměnit za světlé barvy,protože stáří je už vidět a nedá se ničím skrýt a bílé odrosty v tmavých odstínech vypadají příšerně..

ODPOVĚDĚT
VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE (15 PŘÍSPĚVKŮ)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Titulka pro: Letní péče o blond hřívu

Letní péče o blond hřívu

Není žádným tajemstvím, že blond vlasy, a zvláště ty barvené, potřebují více péče. Přirozeně plavé...

Titulka pro: Vlasy v zimě

Vlasy v zimě

Chladné období roku má jednu velkou výhodu. Když vlasy nedrží a dělají si, co chtějí,...

Správná péče o vlasy podpoří jejich růst

Správná péče o vlasy podpoří jejich růst

I když je dnes díky různým metodám snadné nechat si prodloužit nebo zahustit vlasy, není...

Jak mít zdravé a kvalitní vlasy

Jak mít zdravé a kvalitní vlasy

Zdraví a kvalita vlasů zásadním způsobem ovlivňuje náš vzhled, proto si naši péči vlasy rozhodně...

Titulka pro: Letní péče o blond hřívu

Letní péče o blond hřívu

Není žádným tajemstvím, že blond vlasy, a zvláště ty barvené, potřebují více péče. Přirozeně plavé...

NAČÍST DALŠÍ

INZERCE

ŽHAVÉ DRBY

SLADKÉ ALE ZDRAVÉ MLSÁNÍ

Jak řešíte, když dostanete chuť na sladké, ale kvůli ...

PRALINKY

Prosím pěkně .. potřebovala bych doporučení na kvalitní ...

EROTICKÝ ESHOP

Zdravíčko, prosím vás, jakým způsobem tady ty eshopy ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

© 2020, MeziŽenami.cz