Vlasy v hlavní roli

Krásné, bohaté, lesklé a zdravé vlasy jsou beze sporu naší ozdobou i předmětem obdivu a nejedna z nás dělá všechno proto, aby takové vlasy měla. I když některé skutečnosti ovlivnit nemůžeme, máme dnes dostatek prostředků k tomu, aby vlasy každé z nás vypadaly co nejlépe. K tomu nám pomáhají nejrůznější přípravky k péči o vlasy - základní i doplňkové.

Titulka pro: Vlasy v hlavní roli
Zobrazit fotografii v galerii

Dnešní péče zahrnuje mnohem více než pouhý šampon a kondicionér. Na trhu nalezneme širokou paletu doplňkových přípravků, jakými jsou nejrůznější vlasové masky, séra a speciální stylingové výrobky, které jsou vyvinuty s ohledem na různé typy vlasů a jejich potřeby.


Co víme, či nevíme o vlasech.

Denně ztrácíme okolo 50 vlasů, a to i v případě, že máme zdravé vlasy. Tato ztráta je nahrazována novým nárůstem. Blond vlasy vyrůstají velmi bohatě, ale jsou jemnější než vlasy tmavé a rezavé. Pro zdravý vzhled vlasů je nutná výživa zevnitř i zevně. Výživa a regenerace vlasů probíhá ve vlasové cibulce při odpovídajícím přísunu živin nezbytných k růstu zdravých vlasů a měly by být dodávány stravou. Jsou to: křemík, železo, vápník, zinek a jód. Tyto látky se nacházejí například v celozrnném pečivu, rýži, čerstvé zelenině, rybách, mléce a vejcích. Samozřejmě existují i speciální kombinace účinných složek, které můžeme dodávat v podobě potravinových doplňků. Vlasy reagují na veškeré změny v celém organizmu - intenzivně vypadávají po prodělané nemoci, po nebo při stresu, po léčbě některými léky, po porodu atd. Také nesprávně provedené kadeřnické úkony ovlivňují vzhled vlasů - jsou drsné, matné a lámavé.

Čisté vlasy jsou dnes již samozřejmostí, proto vlasy myjeme podle potřeby - dokonce i denně. Při mytí mastících se vlasů pokožku masírujeme velmi jemně a vyvarujeme se příliš horké vody - mohlo by dojít ke zvýšené produkci mazu. Také časté nešetrné kartáčování může být příčinou zvýšeného maštění vlasů. Pro zlepšení vzhledu a regeneraci vlasu jsou nutné preparáty, kterými působíme na vlas zvenčí. Moderní firmy nabízejí řešení pro každý typ vlasů v podobě několika vlasových řad, například pro vlasy suché, mastné, barvené, melírované, světlé, tmavé, rovné, kudrnaté, narušené, stárnoucí, bez objemu, nepoddajné.Jak pro své vlasy vybrat vhodnou péči?

Základní výběr šampónu a kondicionéru je dobré udělat podle toho, zda jsou vlasy suché, nebo mají sklon k předčasnému maštění. Příliš odmaštěné vlasy ztrácí vitalitu a lesk, účes nedrží tvar. Po každém i velmi šetrném umytí je ochranná vrstva oslabena a je nutné doplnit potřebnou výživu použitím vhodného kondicionéru nebo vlasové masky. Potom již stačí použít některý ze stylingových přípravků a vlasy upravit obvyklým způsobem. Pro suché vlasy jsou vhodné masky i zábaly a také produkty pro zvýšení lesku. Mastným vlasům spíše vyhovují lehké kondicionéry a přípravky pro udržení objemu, který díky maštění rychle ztrácejí. U stylingu velmi jemných vlasů pamatujte na známé heslo - méně je více a vězte, že příliš mnoho laku na vlasy škodí všem typům vlasů. Při sušení vlasů horkým vzduchem držte vždy vysoušeč od vlasů v patřičné vzdálenosti a nastavte tu nejnižší možnou teplotu, aby nedošlo k jejich poškození. Pro dnes velmi oblíbené žehlení vlasů zvolte raději žehličku s keramickým povrchem a regulátorem teploty. Vaše vlasy si zaslouží jemné zacházení i při česání. U dlouhých vlasů začínejte česat vždy od konečků a postupujte směrem k hlavě. Předejdete tím jejich zacuchání a následnému přetržení.Některá fakta o vlasech:

  1. množství, barva, síla i tvar vlasů jsou vrozené a neměnné, hraje zde roli dědičnost
  2. dětské jemné vlásky postupně zesilují, přibývá pigmentu, v pubertě se více mastí a po skončení puberty získají konečný vzhled
  3. vlasy se liší u jednotlivých lidských ras: bílá rasa má zastoupeny všechny barvy a tvary vlasů, černá rasa má vlasy černé a kučeravé, žlutá rasa černé a rovné
  4. tvar průřezu vlasu rozhoduje o jeho konečné podobě: průřez kruhový = rovný vlas, průřez oválný = zvlněný vlas, průřez zploštělý = spirálovitě stočený vlas, nejhustší, ale nejslabší bývají vlasy světlé, nejsilnější jsou vlasy rusé, i když jich bývá méně
  5. vlasy vyrostou v průměru o 1 – 2 cm za měsíc a v mládí rostou rychleji
  6. během života se nevytvářejí žádné nové vlasové folikuly, naopak jich spíše ubývá
  7. vlasovými přípravky nemůžeme ovlivnit hustotu vlasů, můžeme však výrazně zlepšit jejich kvalitu.

 


Autor: Marie Mandelíková, mmbeauty.cz
Foto: Avon, L´oreal
19. 11. 2015
 

DISKUZE K ČLÁNKU

1

Nemá některá z vás prodloužené vlasy ? Je potřeba o ně nějak zvlášť pečovat ?

ODPOVĚDĚT

1

Já vlasy prodloužené mám a nemůžu říct, že bych o ně nějak spešl pečovala, ale používám přípravky, které mi byly na vlasy doporučené, jako třeba tyto www.clip-vlasy-levne.cz/70-vlasova-kosmetika-na-prodlouzene-vlasy

ODPOVĚDĚT

1

Děkuji moc, přímo tady z toho eshopu clip vlasy levně jsem si objednala vlasy :) akorát čekám až začnou zase fungovat kadeřnictví, abych si je mohla nechat nasadit :)

ODPOVĚDĚT

1

Tak to je super volba :) taky mám jejich vlasy a s kvalitou jsem moc spokojená. Ty kadeřnictví jsou teď hodně omezující, ale věř mi, že se máš na co těšit, protože je to super pocit mít dlouhé a husté vlasy :)

ODPOVĚDĚT

1

Naštěstí to stíhám do konce roku, protože se začíná rozvolňovat a jsem ráda, že patřím mezi ty klientky, co měly štěstí a dostane se na ně dokonce roku :) už to čekání na nové háro bylo fakt dlouhé :)

ODPOVĚDĚT

1

Jaké spoje vůbec budeš mít ? :)

ODPOVĚDĚT

1

Vybrala jsem si keratinové spoje, má je i kamarádka a líbí se mi, že ty spoje nejsou vůbec vidět :)

ODPOVĚDĚT

2

Já mám vlasy hodně zničené. Dřív jsem si je barvila a žehlila a žádnou péči jsem jim nevěnovala, tak se to teď snažím napravit. Čtu si různé články, kde jsou třeba i babské rady, jako například na https://jsme.cz/ , jak bych mohla mít zase vlasy hezčí.

ODPOVĚDĚT

4

ke kadeřnici nechodím

ODPOVĚDĚT

2

O vlasy je potřeba pečovat, chodím ke kadeřnici tak 1x za 6 týdnů na ostříhání a 1x za 3 měsíce na blonďatý melír a celkové ošetření.

ODPOVĚDĚT

2

ano , ano - jako Ty !

ODPOVĚDĚT

6

ke kadeřnici nechodím,mám dlouhé vlasy a poradím si s nimi sama

ODPOVĚDĚT

4

Ke kadeřnici chodím pravidelně každý měsíc a to každé tři měsíce na trvalou, každé čtyři měsíce na melír a mezi tím na vodovou (na natáčky). Moje vlasy jsou velmi jemné a nepoddajné, musím jím věnovat dost času a bohužel někdy je nutná i kulma a pak se vlasy ještě více vysušují, takže musím používat hydratační prostředky.

ODPOVĚDĚT

3

Ke kadeřnici chodím jednou za čtvrt roku, dělá mi bílý melír a ten mi vydrží právě ten čtvrtrok a paradoxně, když mi vlasy odrůstají, tak to vypadá dobře.

ODPOVĚDĚT

2

naštěstí mám vlasů na dvě hlavy jak praví frizérka..ale jsou nepoddajné,dělají si co chtějí,takže volím delší a stáhnu do culíku,když je nejhůř..původní tmavě hnědou jsem byla nucena vyměnit za světlé barvy,protože stáří je už vidět a nedá se ničím skrýt a bílé odrosty v tmavých odstínech vypadají příšerně..

ODPOVĚDĚT
VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE (15 PŘÍSPĚVKŮ)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Titulka pro: Letní péče o blond hřívu

Letní péče o blond hřívu

Není žádným tajemstvím, že blond vlasy, a zvláště ty barvené, potřebují více péče. Přirozeně plavé...

Titulka pro: Vlasy v zimě

Vlasy v zimě

Chladné období roku má jednu velkou výhodu. Když vlasy nedrží a dělají si, co chtějí,...

Správná péče o vlasy podpoří jejich růst

Správná péče o vlasy podpoří jejich růst

I když je dnes díky různým metodám snadné nechat si prodloužit nebo zahustit vlasy, není...

Jak mít zdravé a kvalitní vlasy

Jak mít zdravé a kvalitní vlasy

Zdraví a kvalita vlasů zásadním způsobem ovlivňuje náš vzhled, proto si naši péči vlasy rozhodně...

Titulka pro: Letní péče o blond hřívu

Letní péče o blond hřívu

Není žádným tajemstvím, že blond vlasy, a zvláště ty barvené, potřebují více péče. Přirozeně plavé...

NAČÍST DALŠÍ

ŽHAVÉ DRBY

VELKÉ VÍKENDOVÉ SLEVY

Tento víkend a někde i po celý týden připravilo mnoho ...

MATEŘSKÁ ŠKOLA PRAHA

Nevíte prosím o pražské mateřské školce, kde mají ...

HUBNUTÍ

Ahoj holky, máte tip, jak rychle, zdravě a hlavně trvale ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

INZERCE

© 2020, MeziŽenami.cz