I muži chtějí mít krásné vlasy

Značka Kérastase Paris představuje novou řadu profesionálních vlasových péčí KÉRASTASE HOMME CAPITAL FORCE, která byla vytvořena exkluzivně pro muže a speciální potřeby jejich vlasů a jejich vlasové pokožky. CAPITAL FORCE je první řadou od Kérastase s technologií Systéme Taurine, která napomáhá mužům každodenně bojovat s jejich největší obavou – předčasným vypadáváním vlasů - a zároveň dodává rovnováhu vlasové pokožce, a tak omezuje nadměrnou tvorbu lupin, její nadměrnou mazivost, či slábnutí vlasového vlákna.

Titulka pro: I muži chtějí mít krásné vlasy
Zobrazit fotografii v galerii

Co řeší muži v oblasti péče o vlasy nejvíce?

PRIMÁRNÍ PROBLÉM: předčasné vypadávání vlasů

Každý člověk disponuje určitou vlasovou masou (mezi 100 000 – 150 000 vlasy), která je částečně obnovitelná. Při normálním fungování vlasové pokožky člověk ztrácí 50 - 100 vlasů denně, které jsou spontánně a přirozeně nahrazeny novými vlasy. Nadměrné a lokální vypadávání vlasů se může začít objevovat již od adolescence. Vlasová masa se tedy začíná postupně vyčerpávat, což může vést až k úplné ztrátě vlasů: plešatosti.

Předčasné vypadávání vlasů je ovlivněno jak interními, tak externími faktory.

U mužů jsou genetické a hormonální faktory hlavními interními příčinami vypadávání vlasů. V závislosti na genotypu mají muži více či méně predispozic k nadměrnému vypadávání vlasů, a to především v oblasti čela, koutů a na temeni hlavy (až u 80 % případů vypadávání vlasů u mužů existuje stejná problematika v rodině z otcovy strany).

Na hormonální úrovni je vypadávání vlasů ovlivňováno mužskými hormony, a to především testosteronem (oboupohlavní hormon).

SEKUNDÁRNÍ PROBLÉMY:

Kromě předčasného vypadávání vlasů muži nejčastěji řeší problematiku spojenou s nesprávným fungováním vlasové pokožky – a to nadměrnou mazivost vlasové pokožky, nadměrnou tvorbu lupů a slábnutí (ztenčování) vlasového vlákna. Tato problematika muže zajímá především z estetického hlediska vlasů, nicméně tyto faktory ve skutečnosti negativně napomáhají předčasnému vypadávání vlasů.

Mastné vlasy a mastná vlasová pokožka
Nadměrná produkce mazu je spojena s působením hormonů. Hormon testosteron je úzce spjat s mazovou žlázou a její funkcí – produkcí mazu. Dochází-li k nadměrné produkci mazové žlázy, vlasy i vlasová pokožka se mastí. Testosteron existuje i v ženském těle, ale v mnohem menším množství. Tento fakt vysvětluje například i důvod, proč adolescentní chlapci mají větší problémy s akné než dívky. A zároveň je to tedy i důvod, proč je problém mastící se vlasové pokožky a vlasů mnohem častější u mužů než u žen.

Vlasová pokožka s lupy
Lupy jsou způsobeny organizmy zvanými pytiriasis, které jsou běžně přítomné ve vlasové pokožce a obvykle zůstávají neaktivní. Důvodem k aktivitě může být dědičnost nebo kyselé pH vlasové pokožky. Pytiriasis je vyživován mastnými kyselinami, které jsou součástí séba produkovaného mazovou žlázou. Vzhledem k faktu, že muži vlivem hormonu testosteron produkují více séba, pytiriasis se rozmnožuje mnohem rychleji a snadněji.

Ztenčování vlasového vlákna = souběžný problém spojen s vypadáváním vlasů.


KERASTASE HOMME CAPITAL FORCE
Speciálně pro nejčastější potřeby mužských vlasů a jejich vlasové pokožky vyvinuly Laboratoře Recherche Avancée L´Oréal novou technologii SYSTÈME TAURINE. Technologie SYSTÈME TAURINE obsahuje aktivní složky, které působí proti negativním důsledkům hormonálních změn a proti sekundárním faktorům, které ovlivňují rovnováhu mužské vlasové pokožky. Duální působení technologie Système Taurine představuje působení na zachování hustoty vlasů a boj s jedním z častých projevů mužské vlasové pokožky - maštění a lupy.

ZACHOVÁNÍ HUSTOTY VLASŮ + BOJ S LUPY
 

 Capital Force Anti-pelliculaire
Capital Force Anti-pelliculaire

Šamponová lázeň Capital Force Anti-pelliculaire je určena na každodenní použití pro zachování hustoty vlasů a pro péči o vlasovou pokožku s nadměrnou tvorbou lupů.

Neoplachující se finální péče Capital Force Anti-pelliculaire – aktivátor vlasových kořínků stimuluje vlasovou masu a zabraňuje opakovanému výskytu lupů. Lehká svěží textura v podobě spreje umožňuje snadnou aplikaci na vlasovou pokožku.

Dodává energii a svěžest vlasové pokožce, zachovává vlasy přirozené na dotek bez jakýchkoliv viditelných stop po aplikaci. Účinnost v boji proti lupům prokázána již po prvním týdnu používání. Ještě 4 týdny po ukončení každodenního používání je dosaženo výrazného a stálého omezení tvorby lupin.

ZACHOVÁNÍ HUSTOTY VLASŮ + BOJ S MASTNOU VLASOVOU POKOŽKOU
 

 Kapital Force Anti-gras
Kapital Force Anti-gras

Šamponová lázeň Capital Force Anti-Gras je určena na každodenní použití pro zachování hustoty vlasů a pro péči o nadměrně se mastící vlasovou pokožku. Textura v podobě čirého gelu umožňuje snadné každodenní použití. Aktivní chladivá složka vytváří pocit svěžesti vlasové pokožky.

Neoplachující se finální péče Capital Force Anti-gras – aktivátor vlasových kořínků stimuluje vlasovou masu a reguluje tvorbu mazu. Lehká svěží textura v podobě spreje umožňuje snadnou aplikaci na vlasovou pokožku.

Dodává energii a svěžest vlasové pokožce, zachovává vlasy přirozené, nemastné a lehké. Snižuje vylučování mazu a ozdravuje vlasovou pokožku.

ZACHOVÁNÍ HUSTOTY VLASŮ + BOJ SE SLÁBNUTÍM VLASOVÉHO VLÁKNA

 

 Capital Force Densifiant
Capital Force Densifiant

Šamponová lázeň Capital Force Densifiant je určena na každodenní použití pro zachování hustoty vlasů a pro posílení slábnoucího a ztenčujícího se vlasového vlákna. Textura v podobě perleťového gelu umožňuje jemné každodenní použití a zlepšuje finální úpravu vlasů díky svému texturizačnímu efektu „druhé kůže“.

Neoplachující se finální péče Capital Force Densifiant – aktivátor vlasových kořínků stimuluje vlasovou masu a dodává texturu a sílu slábnoucím a ztenčujícím se vlasům. Lehká svěží textura v podobě spreje umožňuje snadnou aplikaci na vlasovou pokožku i do vlasů.

Povzbuzuje vlasovou pokožku, zanechává vlasy přirozeně lehké. Vlasy se snadno upravují, jsou silnější a hustší na dotek.

Připravila: Katka
Foto:
19. 1. 2011
 

 

 

 

 

 

 

DISKUZE K ČLÁNKU

VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Titulka pro: Letní péče o blond hřívu

Letní péče o blond hřívu

Není žádným tajemstvím, že blond vlasy, a zvláště ty barvené, potřebují více péče. Přirozeně plavé...

Titulka pro: Vlasy v zimě

Vlasy v zimě

Chladné období roku má jednu velkou výhodu. Když vlasy nedrží a dělají si, co chtějí,...

Správná péče o vlasy podpoří jejich růst

Správná péče o vlasy podpoří jejich růst

I když je dnes díky různým metodám snadné nechat si prodloužit nebo zahustit vlasy, není...

Titulka pro: Vlasy v hlavní roli

Vlasy v hlavní roli

Krásné, bohaté, lesklé a zdravé vlasy jsou beze sporu naší ozdobou i předmětem obdivu a...

Jak mít zdravé a kvalitní vlasy

Jak mít zdravé a kvalitní vlasy

Zdraví a kvalita vlasů zásadním způsobem ovlivňuje náš vzhled, proto si naši péči vlasy rozhodně...

Titulka pro: Letní péče o blond hřívu

Letní péče o blond hřívu

Není žádným tajemstvím, že blond vlasy, a zvláště ty barvené, potřebují více péče. Přirozeně plavé...

NAČÍST DALŠÍ

INZERCE

ŽHAVÉ DRBY

VÝROČÍ

Ahojky :) Měla bych dotaz… Zajímalo by mě, co svým chlapům ...

OBLEČENÍ

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat... Obchody zavřený se ...

KÁVA

Ahojky, tak nějak by mě zajímalo, jak máte nejraději kávu? ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

© 2020, MeziŽenami.cz