Vliv detoxikace na imunitu

Imunita, to je pojem s velkým „P“. Jen si zkuste toto slovo zadat do interetového vyhledavače a uvidíte, jaká záplava odkazů se před vámi objeví. Přesto však o imunitě víme pořád málo.

Vliv detoxikace na imunitu
Zobrazit fotografii v galerii

Tak schválně, věděli jste, kolik typů poruch imunity existuje a že imunitu řídí mozek? Na úvod trochu teorie. 


Co to vlastně imunita je? 

Jedná se o schopnost organismu vyrovnat se s cizorodými látkami, které tělo neumí rozložit a vyloučit jinak. Zní to jednoduše, viďte? Přestože je však tento proces velmi dobře definován a popsán, visí nad ním stále mnoho otazníků. V první řadě je důležité uvědomit si, že každý z nás je jiný. A tak zatímco někteří lidé fungují jako dokonalá čistička a toxiny se v jejich organismu díky perfektně fungující imunitě prakticky neusazují, imunita jiných lidí kolabuje a oni jsou pak toxiny doslova zahlceni. 


Klasická medicína dokáže mnohé imunitní pochody efektivně měřit a hodnotit, avšak při řešení problémů se zaměřuje především na potlačení symptomů, které jsou poruchami imunity způsobeny. Díky tomu se sice zbavíme kašle, rýmy, alergických projevů, ale problémy se rády vracejí. A nezřídkakdy sílí. My potom naříkáme nad „oslabenou imunitou“.


Pojďme se podívat na jednotlivé poruchy imunity: 

Protinádorová imunita

Nejzávažnější je selhání protinádorové imunity. Organismus každého z nás je vybaven schopností imunitního systému likvidovat buňky s genetickým poškozením. Pokud tento typ imunity začne selhávat, mohou se tyto zvrhlé buňky nerušeně množit. 


Alergie

Nejčastější poruchou imunity je alergie, tedy nepřiměřená imunitní reakce.V takovém případě i obyčejné zrnko pylu vnímá organismus jako zákežnou cizorodou bílkovinu a spustí obranné mechanismy, aby ji vypudil (kašel, kýchání, rýma,...). 


Atopická reakce

Další častou poruchou imunity je tzv. atopická reakce, která je mnohdy považována za druh alergie, jelikož i v tomto případě reaguje imunitní systém na určitý toxin nepřiměřeným způsobem. Běžná antihistaminika na ni však nezabírají. Jedná se o specifickou reakci, při níž vzniká chronický zánět na kůži, ekzém. 


Revmatoidní reakce

Na vzestupu jsou také revmatoidní reakce, při nichž organismus prudce reaguje především na přítomnost mikroorganismů v kloubech, ale také svalech, fasciích a vazech. 


Autoimunita

Povážlivě prudký vzestup zažívá autoimunita, tedy stav, v němž imunitní systém nesvádí boj s cizorodou bílkovinou, ale napadá vlastní tkáně. Ty spouštějí vlastní obranné mechanismy – ale většinou vyhrává imunita. Tento stav může postihnout kteroukoli tkáň, velice často i tkáň nervovou. 


Imunitu drtí stres 

Imunitní systém reaguje na celou řadu podnětů, které jeho reakce oslabují, anebo naopak zesilují. Jedním z důvodů oslabení imunity je stres, který sice v rozumné míře prospívá, ale dlouhodobé nebo časté stresové zátěže organismus naopak vysilují. Mnoho lidí reaguje na prožitý stres horečkou nebo náhlou virózou. Ruku v ruce s olsabením imunity je také selhávání detoxikačních schopností organismu – a toxiny se rázem mohou v těle beztrestně usazovat.


Víte, že silný stres dokáže snížit imunitu během několika desítek minut, a to až o polovinu? 


Detoxikací k silnější imunitě 

Řídicím centrem pro imunitu je mozek, ačkoli orgánů, které na imunitní systém mají vliv, je spousta (slezina, kostní dřeň, lymfatický systém,...). Mozek, konkrétně část zvaná telecephalon, má však rozhodující slovo. Díky CIC metodě a jejímu základnímu pilíři, měření toxických zátěží pomocí EAV přístroje, je možné určit, které části mozku jsou zasaženy toxiny. 


A co dál? 

Telencaphalon patří podle tradiční čínské medicíny pod nadvládu jater, detoxikace bude proto směřovat právě k nim. 


Řízení imunity může poškodit jakýkoliv toxin, mikrobiální ložisko, volná infekce, anorganické a organické toxiny, metabolické i emocionální toxiny. Vynechat bychom neměli ani detoxikaci sleziny a jejího okruhu, jelikož slezina zodpovídá za stav a kvalitu sliznic (tzv. slizniční imunita). 


Jakákoliv detoxikace, včetně detoxikace emocionální, hraje v kvalitě imunitního systému důležitou roli. Rozhodující přitom není, jaký druh toxinu se ve tkáních usadí, ale KAM se usadí. 


Přípravky k detoxikaci imunity: 

Nodegen (hodí se na úvod detoxikace, zaměřuje se na opouzdřené emoce). 

Antivex, Nobacter a další mikrobiální přípravky. 

LiverDren (očista jaterního okruhu) a VelienDren (očista slezinového okruhu). 

EviDren, PEESDren, Streson, Emoce (podpoří emocionální detoxikaci). 


Při cílené detoxikaci, zaměřené na posílení imunitního systému, je důležité zaměřit se na všechny cípy čínského pentagramu a docílit toho, aby byly v harmonii. U tohoto typu detoxikace je zcela zásadní, aby probíhala komplexně a systematicky.


Připravila: Katka
Foto:

DISKUZE K ČLÁNKU

0

Já jsem si nedávna také dělala jednu takovou zajímavou detoxikační proceduru, kterou jsem si našla na stránkách zde . Myslím si, že taková detoxikace je velice důležitá a každý by si ji měl alespoň několikrát za rok projít... Existuje několik způsobů, které třeba nejsou ani nijak agresivní nebo tak :) Určitě doporučuji!

ODPOVĚDĚT

1

Já jsem si tady kvůli tomu viru koupila něco na podporu imunity, tak doufám, že budu odolnější. Dostala jsem doporučení na tinkturu od altaherby, což mi přišlo vhod, protože je to bylinkový a přírodní doplněk, žádná chemie, které nejsem teda vůbec zastáncem.

ODPOVĚDĚT

8

Je to pravda. Stres ničí imunitu.Před časem jsem byla ve velkém stresu a byla stále nemocná(chřipky,záněty ap.).Jsou to dva roky co jsem už v klidu a nemocná jsem ještě nebyla.

ODPOVĚDĚT

8

Měla jsem úplně ten samý problém. Akorát mi klid moc nepomohl k lepší imunitě :-( musela jsem začít brát hlívu 800mg od imunitu co mi doporučili v lékárně, protože se to už fakt nedalo, naštěstí mi hlíva zabrala , takže jsem už taky v cajku.

ODPOVĚDĚT

11

S tím stresem souhlasím, mám vyzkoušené. Pěkný článek.

ODPOVĚDĚT

3

krásný a hlavně poučný článek

ODPOVĚDĚT

10

po chřipce a antibiot.používám probiotika,Lactobacilky na doporučení lékaře

ODPOVĚDĚT

10

Zajímavé a zároveň poučné

ODPOVĚDĚT

9

poučný článek asi budeme něco pro to dělat

ODPOVĚDĚT
VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE (9 PŘÍSPĚVKŮ)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Titulka pro: Detoxikace dětí s poruchami učení

Detoxikace dětí s poruchami učení

Máte doma malé dítko s některou z poruch učení? Poruch učení je mnoho a často...

Titulka pro: Detoxikace před otěhotněním

Detoxikace před otěhotněním

V dnešní době se většina dětí rodí po zralé úvaze rodičů, kteří probírají, zda vše...

Titulka pro: Řízená detoxikace 2. díl: řešení zdravotních problémů z celostního pohledu

Řízená detoxikace 2. díl: řešení zdravotních problémů z celostního pohledu

Dnes vám přinášíme druhý díl reportáže o řízené detoxikaci malé Vandy, která přišla do ...

Titulka pro: Detoxikace podle ročních období - Jaro

Detoxikace podle ročních období - Jaro

Metoda C.I.C. je založená na tom, že každé onemocnění (až na nečetné výjimky) provází výskyt...

Řízená detoxikace: řeší zdravotní problémy z celostního pohledu

Už nějaký čas se věnujeme řízené detoxikaci. Zjistili jsme, že jde o systém velmi komplexní...

NAČÍST DALŠÍ

ŽHAVÉ DRBY

HOJENÍ JIZEV

Pěkný den dámy :) Měla bych dotaz ohledně ošetření ...

CO POUŽÍVÁTE NA VRÁSKY?

Zdravím, jakou si kupujete kosmetiku na vrásky? Doporučíte ...

OKAY.CZ

Dobrý večer, nemáte zkušenost s objednáváním na ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

INZERCE

© 2020, MeziŽenami.cz