Ach ty domněnky...!

Dnes naše autorka Lea Raif přináší téměř komické vyprávění o tom, co dokáží lidské, a zejména ženské, domněnky. Pojďte se společně pobavit i zamyslet nad nesmyslností některých našich představ.

Ach ty domněnky...!
Další 3 fotografie v galerii

Možná to znáte sami. Jsou okamžiky (a někdy zbytečně dlouhé), kdy se nějak necítíte ve své kůži. Po téměř probdělé noci na vás ze zrcadla zírá někdo úplně cizí a jeho pohled naznačuje, že s ním pravděpodobně nebude žádná velká zábava. Už tak neblahou situaci rozhodně nevylepší ani zlomyslně rozzářený displej malé osobní váhy, který si (i po týdenním půstu) bezostyšně obhajuje své "předpůstové" stanovisko. Ten půst se samozřejmě týkal vás.


Přesně tohle potřebuji, řeknete si, když s notnou dávkou jen těžko skrývaného vzteku slézáte a znechuceně vracíte tu nesympatickou věc zpátky pod skříňku v koupelně. Minimálně do té doby, než alespoň trochu přijde k rozumu.


Tobě to dnes ale sluší!

A pak se náhle otevřou dveře a do místnosti prosycené zcela evidentním zoufalstvím vstoupí vaše drahá polovička. Mile se na vás usměje a než vůbec stihne zaznamenat vaše ranní pohnutí, bezelstně prohlásí: „Tobě to dneska ale sluší…“ 


Tohle nemůže myslet vážně, žasnete a okamžitě pojmete podezření. Zřejmě něco potřebuje! Má průšvih? Chce poradit? Anebo… že by tíha svědomí? Ano! Tíha svědomí, v tom bude zakopaný pes. Ten úterní večer, neobvykle pozdní příchod a vyhýbavá odpověď. Přestává se vám to líbit…


Ach ty domněnky...!

Ach ty domněnky...!


Pátrací akce zahájena

Začnete nenápadně pátrat, sledujete každičký pohyb své drahé polovičky. Jen aby nebyla drahá jenom vám. Kdy vlastně naposledy zaznělo to sladké miluji tě? 


Poslední narozeninový dárek také za moc nestál, hodnotíte kriticky, když nenápadně šacujete kapsy a marně se snažíte něco vyčíst z výrazu jeho (či její) tváře. Jste už tak daleko, že téměř cítíte zklamání nad skutečností, že jste dosud neobjevili jedinou stopu. Jste vskutku mizerný detektiv! 


Po několikadenním usilovném pátrání se konečně dostavuje první úspěch! Hluboko v šatní skříni nalézáte malou krabičku zabalenou do hebkého, modro zlatého papíru. Důkaz, důkaz…, honí se vám hlavou a mohutný nával emocí naprosto blokuje jakoukoli snahu o jiné vysvětlení. Těžce dosedáte na okraj postele a zhrouceně berete hlavu do dlaní. 


Co teď? 

Horečnatě listujete ve svém mobilním telefonu a hledáte, komu zavolat. Komu se svěřit, kdo vám pomůže, poradí, kdo vás polituje. Jasně, už to máte. Vzpomněli jste si na osobu s podobnou zkušeností. Druhým rokem šťastně rozvedená…


Po třičtvrtěhodinovém rozhovoru máte jasno. Vaše domněnky se potvrdily. Všechny do jedné… Zoufale zíráte na protější stěnu ložnice, odkud jste stále nebyli schopni odejít. Ta stěna vás zaujme. Cítíte s ní jakousi sounáležitost, podivně zvrácenou sympatii. Kdysi zářivě bílá a plná energie, dnes našedlá a jakoby bez života. Podobně jako vy sami. Začínáte se litovat a okamžitě ztrácíte veškerou chuť cokoli dalšího dělat. Marnost nad marnost.


Přeci nejsem idiot!

Večer to přijde. Ten, kdo vás tak šeredně zklamal, přichází domů. Zmobilizujete poslední zbytky rychle se vytrácejících sil a hned v předsíni útočně zaječíte: „Tak už mi konečně řekni pravdu!“ Hlas se vám v polovině zlomí a vy raději rychle odvracíte pohled stranou. 


Dotyčná osoba nechápavě zvedá hlavu a zůstává strnule stát uprostřed dokořán otevřených vchodových dveří. Kdepak se asi vzalo to podezřelé bláto na botách, probleskne vám okamžitě hlavou, když bezděky nasměrujete svůj pohled na suchý chodník před vaším domem. 


Ach ty domněnky...!

Ach ty domněnky...!


Svému protivníkovi nehodláte poskytnout vůbec žádný prostor na rozmyšlenou a po pár vteřinách pokračujete ještě rozčílenějším tónem: „Tak kdo to je, hm? Nemusíš mi lhát, stejně všechno vím. Nejsem idiot!“ 

………………..

A jak to bylo doopravdy?

Záměrně jsem nasimulovala situaci, kdy díky malému nedorozumění, resp. domněnce, můžete fatálně pokazit i tak zásadní záležitost, jako je váš, dosud neposkvrněný, partnerský vztah. V našem případě se totiž nakonec ukáže, že za milou větou ráno v koupelně stála „pouze“ partnerská láska a empatie, kdy dotyčný tak nějak podvědomě pracoval s vaším aktuálním psychickým (ne)naladěním a chtěl vás povzbudit zcela nevinnou partnerskou „lží“. Je jasné, že už jste někdy vypadala lépe, ovšem ta skutečná láska tyhle drobné rozdíly až tak neřeší. 


A balíček schovaný v šatníku? Předem zakoupený dárek k nadcházejícímu výročí vaší svatby! Vždyť jste docela nedávno konstatovala, že už vám pomalu dochází oblíbený parfém, a tak si budete muset zakoupit nový. Nepamatujete se? A vaše pozorná polovička poměrně záhy zareagovala a právě v ono zmiňované úterý se poněkud zdržela právě nákupem zmiňovaného parfému (aktuálně v akci).


Zablácené boty mají také své vysvětlení, protože ten den se po příjezdu do práce nepodařilo zaparkovat nikde jinde, než na stále zabláceném nezpevněném parkovišti, kde se marast nachází snad 365 dní v roce, protože místní firma dosud nebyla schopna dostat pod kontrolu často prosakující odpadní vody.


A co z toho všeho vyplývá?

Dnes naprosto jasný závěr: Nepodléhejme zbytečným domněnkám, nevytvářejme strašidelné konstrukce a nestresujme (především) sami sebe. Namísto toho komunikujme, a pokud v jakémkoli vztahu vznikne nějaké nedorozumění, snažme se jej rozklíčovat už v samotném počátku. Ušetříme tak sobě i svému okolí spoustu nepříjemných a mnohdy opravdu zbytečných situací. 


Bezproblémovou komunikaci a pohled z nadhledu přeje Lea Raif :)

DISKUZE K ČLÁNKU

4

v každém manželství je něco

ODPOVĚDĚT

3

S manželem jsme 40 let a máme spolu krásný vztah.

ODPOVĚDĚT

4

Mám spokojené manželství a svému muži věřím

ODPOVĚDĚT

4

Nepodezřívala jsem manžela do té doby,než přišla kolegyně,že má s mým mužem vztah a že si vezmou i naše tři děti,což jsem kategoricky odmítla.Manžel pak vysvětloval,že to byl úlet a nic takového nechystá.Od té doby jsem mu už nevěřila,a scény jsem nedělala.Byly jsme spolu 45 let,teď jsem vdova a nikoho už nehledám.

ODPOVĚDĚT

5

to vám nezávidím, kolegyně si myslela, že si přivlastní celou vaší rodinu, ale nevyšlo ji to, dobře jí tak

ODPOVĚDĚT

5

No jéje a co teprve manžel a jeho domněmky.

ODPOVĚDĚT

5

Někdy mám pocit, že důvěřovat ale prověřovat má smysl, ale vztah to příliš neutuží

ODPOVĚDĚT

5

Já se přiznám, že dříve jsem byla k manželovi hodně podezřívavá...

ODPOVĚDĚT

4

Manžel již nežije, ale nevzpomínám si, že bych měla takovéto stavy. Měli jsme hezký vztah a hezke manželsví.

ODPOVĚDĚT
VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE (9 PŘÍSPĚVKŮ)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Přirozený vývoj: Ukázka z připravované knížky Lei Raif

Přirozený vývoj: Ukázka z připravované knížky Lei Raif

Autorka příběhů na nejrůznější témata, numeroložka a příležitostná kartářka Lea Raif nám dnes nechá nahlédnout...

Miladin příběh: Svůj život jsem darovala matce

Miladin příběh: Svůj život jsem darovala matce

Vztahy jsou zapeklitá věc, zvláště ty rodinné. A jde-li o vztah matka - dcera, bývá...

Hele, to nepomůže!

Hele, to nepomůže!

Věříme, že jste si oblíbili krátké tematické příběhy, které pro vás čas od času připravuje...

Příběh: Přítel je na mně závislý a mě to dusí

Příběh čtenářky: Přítel je na mně závislý a mě to dusí

Dnes pro vás naše autorka Lea Raif připravila krátký příběh čtenářky, která se nám svěřila...

Úvaha o štěstí

Úvaha o štěstí

Příležitostné cestování MHD může být někdy docela zábava. Tedy pokud zrovna nejste účastníky nepopulární odpolední...

NAČÍST DALŠÍ

INZERCE

ŽHAVÉ DRBY

INKONTINENCE

Prosím o tip a zkušenosti s inkontinenčními pomůckami.

OSTROPESTŘEC - ZKUŠENOSTI

Zdravím, zaznamenala jsem, za poslední dobu velkej bum okolo ...

SADA NOŽŮ - DÁREK

Ahoj všem! Prosím o jakékoli tipy a zkušenosti s nějakými ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

© 2016, MeziŽenami.cz