Hele, to nepomůže!

Věříme, že jste si oblíbili krátké tematické příběhy, které pro vás čas od času připravuje jedna z našich autorek Lea Raif. Dnes jde o příběh na téma manipulace. Máte s ní také zkušenost? Napište nám do komentářů pod článek.

Hele, to nepomůže!
Zobrazit fotografii v galerii

Andrea

Andrea stála nahá před zrcadlem a zdrceně se sledovala. 


"Má pravdu! Vypadám příšerně... I když nechápu, jak je to možné, zase jsem přibrala. Nafouknutá stehna, vyšpulený zadek a ta pneumatika na břiše! No a vážně – už i náznak celulitidy…!"


Znechuceně se oblékla. Prázdný talíř, poslušně čekající na jídelním stole, zase hezky rychle uklidila a hrnec s polévkou vrátila zpět do lednice. Nic. Nedá si raději nic. Stejně skoro nemá hlad. A ten čas, co si určila na jídlo, využije jinak. Lépe! Třeba tím, že vyběhne desetkrát schody nahoru a v patře si pokaždé zacvičí patnáct dřepů. Dvacet dřepů… Dobře. Třicet dřepů a patnáct kliků navrch. To bude David koukat, až se mu pochlubí…


David opravdu koukal. S nemilosrdným výrazem v jinak celkem pohledné tváři si měřil svou mladou přítelkyni a chladně prohlásil:


„Hele, to nepomůže. Díky dřepům se ty tvoje stehna zvětší ještě víc. Už tak jsou velký. Myslím, že prostě moc jíš. A sladíš. Kdy ses naposledy vážila?"


Andrea byla zoufalá. Její přítel, na kterém jí tolik záleželo, ji možná opustí! A to všechno jenom proto, že je tlustá… Že se nedokáže ovládnout a pořád se tak cpe! Co na tom, že už vůbec nesladí? Že ze svého jídelníčku nadobro vyškrtla pečivo a po páté odpoledne už nejí? Že cvičí jako blázen a pomalu nemyslí na nic jiného, než na ta zpropadená kila? Pořád je tlustá. Tlustá, tlustá, tlustá! David jí to dokola opakuje a dnes ráno, když se tajně vážila, měla o dvě kila víc!


David

David pracoval jako číšník v místní restauraci. Cítil se neuznaný, nedoceněný. Tajně doufal, že po Novákově odchodu nastoupí na jeho místo. Jenomže ho, čert ví proč, zase obešli a na post vrchního dosadili toho pitomce Karla. Parchanti! 


Své splíny si kompenzoval na Andree. Jímal ho podvědomý strach, že o ni přijde. Byla mladá a dosti pohledná. Moc dobře viděl, jak se za ní ostatní chlapi otáčejí! Ona si toho naštěstí nebyla zcela vědoma a David v ní systematicky budoval pocit méněcennosti, který sám moc dobře znal. Šlo to dobře. Kdykoli se naskytla příležitost, podsouval jí přesvědčení, že je tlustá. Snažil se jí znejistět, pěstovat v ní neustálou obavu, že o něj, toho skvělého chlapa, může přijít. Že on je borec, který může mít na každém prstu deset takových holek, a proto si ho Andrea musí víc vážit a nadbíhat mu! Dokonce si minulý týden pohrál s její osobní váhou, aby ukazovala o nějaké to kilo navíc… Pro jistotu. 


Láska?!

Andrea ještě nějakou dobu fungovala dle Davidova programu. Byla přesvědčena o tom, že je tlustá a pokud s tím okamžitě něco neudělá, o svého milého přijde. Vůbec si při tom všem neuvědomovala, že to, co jí David poskytuje, je všechno ostatní, jenom ne láska. Hrál si s ní tak šikovně, až Andrea skončila v nemocnici na speciálním oddělení pro pacienty s poruchou příjmu potravy. Byla natolik zmanipulovaná zcela lichou skutečností, že je tlustá, až ji to málem stálo rozum a zdraví. 


Lea Raif

Foto: Pixabay

DISKUZE K ČLÁNKU

6

Ještě by mě zajímalo jestli byla Andrea hloupá a zůstala s Davidem dál,nebo ji láska k němu po nemocnici přešla.Je mezi náma hodně žen které se své lásky nikdy nevzdají...

ODPOVĚDĚT

6

Některé ženy jsou nenapravitelné, a myslí si, že chlapa předělají, myslím, že ji láska nepřešla a po čase byla na tom stejně, nebo ještě hůř

ODPOVĚDĚT

5

máte pravdu do by mě také zajímalo

ODPOVĚDĚT

6

můj muž četl tento článek a chytil se za hlavu a Davida nazval BLBEM

ODPOVĚDĚT

6

Někteří chlapi - a nejen chlapi - jsou výborní manipulátoři a někdy je opravdu těžké jim nepodlehnout.
Znám jednoho, který uměl ze žárlivosti zmanipulovat manželku tak, že měla strach sama
kamkoli cestovat, jít na nějaké akce, udělat autoškolu a podobně.

ODPOVĚDĚT

4

také znám takový osudný zlom v životě,stálé ponižování,ztráta sebevědomí,nakonec zůstala sama se třemi dětmi,nechápu,proč jsou někteří muži tak zlí.

ODPOVĚDĚT

6

někteří chlapi jsou vychováváni jako tyrani a to jsou pak ty konce

ODPOVĚDĚT

3

Pryč od něho, pokud není už pozdě. Nejhorší je zamindrákovaný chlap a zamilovaná ženská.

ODPOVĚDĚT

9

Tak tenhle typ chlapa znám, i když ne až tak úplně extrémního, ale takového, co celý život svoz ženu jen kritizoval a nikdy nepochválil, Nakonec ji přesvědčil, že nestojí za nic, je škaredá a kdyby si ji nevzal, byla by sama. Až hodně pozdě, to už měli dvě děti, pochopila, že je docela hezká a jsou i jiní muži, kteří pochválí a jsou něžní... a bylo po rodině.... a děti bez táty, i když, nebylo o co stát, protože i ony byly nedokonalé a hloupé a nevím co ještě, když se za nimi zavřely dveře...

ODPOVĚDĚT

6

Také jednoho takového znám...

ODPOVĚDĚT

6

David je sobec a vůbec nechápe že láska je v něčem jiném,,,,,

ODPOVĚDĚT
VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE (11 PŘÍSPĚVKŮ)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Přirozený vývoj: Ukázka z připravované knížky Lei Raif

Přirozený vývoj: Ukázka z připravované knížky Lei Raif

Autorka příběhů na nejrůznější témata, numeroložka a příležitostná kartářka Lea Raif nám dnes nechá nahlédnout...

Miladin příběh: Svůj život jsem darovala matce

Miladin příběh: Svůj život jsem darovala matce

Vztahy jsou zapeklitá věc, zvláště ty rodinné. A jde-li o vztah matka - dcera, bývá...

Ach ty domněnky...!

Ach ty domněnky...!

Dnes naše autorka Lea Raif přináší téměř komické vyprávění o tom, co dokáží lidské, a...

Příběh: Přítel je na mně závislý a mě to dusí

Příběh čtenářky: Přítel je na mně závislý a mě to dusí

Dnes pro vás naše autorka Lea Raif připravila krátký příběh čtenářky, která se nám svěřila...

Úvaha o štěstí

Úvaha o štěstí

Příležitostné cestování MHD může být někdy docela zábava. Tedy pokud zrovna nejste účastníky nepopulární odpolední...

NAČÍST DALŠÍ

INZERCE

ŽHAVÉ DRBY

BATOH NA OBJEDNÁNÍ

Zdravím, poradíte prosím na jakém e-shopu vybrat batoh do ...

CVIČENÍ DOMA U TV

Ahoj snažíte se někdo doma cvičit u tv?

VÝBAVA NA ZIMNÍ SPORTY

Ahoj kde bych si mohla koupit něco na zimní sporty.Ráda bych ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

© 2016, MeziŽenami.cz