Pět cviků pro krásně vypracované břicho

Pokud chcete docílit krásně vypracovaného břicha, musíte vědět, jak pracovat se svaly, které tvoří střed vašeho těla. Tedy těmi, které pohybují, podporují a stabilizují páteř. K plochému bříšku a silné bránici vám pomůže zapojení pěti hlavních svalů.

5 cviků pro krásně vypracované břicho
Další 4 fotografie v galerii

„K vypracování břicha je ideální komplexní cvičení, které účinně spaluje tuk, posiluje svaly a působí na střed těla. Ráda říkávám, že buchty se pečou v kuchyni, protože správná výživa je při rýsování těchto partií stejně tak, jako i každých jiných, naprosto nezbytná,“ vysvětluje Samantha Clayton, fitness expertka společnosti Herbalife. 


Zařaďte do vašeho cvičebního plánu pět cviků určených pro posílení svalů, které tvoří střed vašeho těla a vyrýsujte si na břiše dokonalý „pekáč buchet“. 


1. Zkracovačky 

Zkracovačky jsou jednoduchý a efektivní cvik, který aktivuje přímé břišní svaly a vnější část tělesného jádra. Jak na to: Lehněte si na záda a pokrčte nohy zhruba do pravého úhlu. Ruce přitiskněte za krk nebo na hrudník. Začněte zvedat ramena ze země tak, aby se přibližovala směrem k pánvi. Buďte opatrní, abyste ramena zvedali pomocí břišních svalů, a nikoliv hlavou nebo krkem, mohli byste si způsobit zranění. Vydržte sekundu a poté se vraťte do výchozí polohy. Kolikrát: 15-20 zkracovaček, 3-5 opakování. 


2. „Bicycle“ zkracovačky 

„Svaly na stranách vašeho pasu se nazývají vnitřní a vnější šikmé svaly břišní. Jsou důležité pro stabilitu, zejména při pohybu do stran. Pro jejich aktivaci mám nejraději „bicycle“ zkracovačky,“ vysvětluje Samantha Clayton. Jak na to: Lehněte si na záda, nohy nechte natažené na zemi a ruce si položte pod hlavu. Střídavě přitahujte kolena k tělu tak, aby vaše stehna byla kolmo a vaše lýtka rovnoběžně se zemí. Zapojte své břišní svaly, dotkněte se pravým loktem levého kolene, a zároveň narovnejte pravou nohu dopředu a držte ji několik centimetrů nad podložkou. Nohy takto pravidelně střídejte, jako byste šlapali na kole. Pozor, nezatínejte krk. Nevadí, pokud se lokty a koleny nedokážete přímo dotknout. Kolikrát: 30 sekund „bicycle“ zkracovaček, 3-5 opakování. 

Bicycle zkracovačky

Bicycle zkracovačky


3. Boční „plank“ 

Boční plank (česky prkno) aktivuje čtyřhranný sval bederní, tedy hluboký stabilizační sval, který spojuje horní a dolní část těla. Je důležitý pro stabilizaci boků a páteře, a rovněž podporuje bránici při hlubokém dýchání. Jak na to: Lehněte si na bok. Položte pod sebe ruku a narovnejte ji tak, abyste zvedli horní polovinu těla. Druhou ruku zvedněte nahoru nebo nechte volně. Nohy držte natažené a váhu spodní poloviny těla držte na své spodní noze. Kolikrát: Pokuste se udržet v této pozici 45-60 sekund a poté vystřídejte strany. 

Boční plank

Boční plank


4. Zvedání nohou 

Velký sval bederní slouží ke všem aktivitám spojeným s pohybem dolních končetin. Dobrým cvikem k jeho aktivaci je zvedání nohou vleže. Jak na to: Lehněte si na záda na podložku. Položte ruce pod zadek, abyste stabilizovali umístění pánve. Přitáhněte kolena směrem ke hrudi a opět narovnejte tak, abyste spodní část zad drželi stále ve stejné pozici. Pokročilejší mohou cvik provádět s narovnanýma nohama nebo na lavici. Pokud neudržíte záda ve statické poloze, přestaňte – zatěžujete nesprávné svaly. Kolikrát: 10 zvednutí, 3 opakování. 

Zvedání nohou

Zvedání nohou


5. Vakuum 

Plochý břišní sval se stará o stabilizaci páteře a pánve, zejména při zvedacích pohybech. Nejlepší cvik k jeho aktivaci je tak snadný, že ho můžete dělat naprosto kdekoliv. Jak na to: Tento cvik můžete provádět vsedě nebo vleže, v posteli, kanceláři nebo během jízdy v autě. Jediné, co musíte udělat, je zatáhnout břicho a vydržet tak co nejdéle. Představte si, že vaše břišní svaly se dotýkají zad. Kolikrát: Zatáhněte břicho na 10-15 sekund, poté povolte. Během cvičení nezadržujte dech, ale zhluboka dýchejte.


Zdroj a foto: Herbalife

DISKUZE K ČLÁNKU

1

Boční plank mi dělá problém, snažím se dělat klasický.

ODPOVĚDĚT

1

Všeho moc škodí....

ODPOVĚDĚT

2

také už to neřeším a navíc břicho nemám

ODPOVĚDĚT

3

cvičit ano ale ted už to nedoženu

ODPOVĚDĚT
VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE (4 PŘÍSPĚVKŮ)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Titulka pro: Vylaďte své křivky

Vylaďte své křivky

Pravidelný pohyb prospívá nejen zdraví, ale také kráse. Posiluje imunitu, udržuje vás v kondici, příznivě...

Titulka pro: Zbavte se tuku na břiše

Zbavte se tuku na břiše

Trápí vás tukové zásoby v oblasti břicha? Bohužel vás netrápí jen z hlediska estetiky.

Titulka pro: Jste stále v jednom kole?

Jste stále v jednom kole?

Věřte, že v tom nejste samy. Zejména začátek školního roku je pro nás pěkná honička....

Titulka pro: Hubněte se Zuzkou 1.díl

Hubněte se Zuzkou 1.díl

Pokud jste se rozhodli změnit své stravovací a sportovní návyky, přidejte se k Zuzce, která...

Titulka pro: Sestava cviků pro úplné začátečníky

Sestava cviků pro úplné začátečníky

Rozhodli jste se začít pravidelně cvičit? Gratulujeme! Je to první krok k zdravějšímu tělu i...

Titulka pro: Proč vybrat dětem nějaký sport?

Proč vybrat dětem nějaký sport?

Na začátku školního roku mnozí rodiče zvažují, jak naložit s volným časem svých potomků. Jednu...

NAČÍST DALŠÍ

INZERCE

ŽHAVÉ DRBY

VÁNOCE-DÁRKY

Zdravím, tak už máte nakoupené dárky pro své blízké? Já ...

DĚTSKÉ VITAMÍNY NA ZIMU

Dobrý den, doporučil by zde prosím někdo opravdu kvalitní ...

AKTOVKA PRO PRVŇÁČKA

Ahoj kde jste prosím kupovali aktovku do první třídy?

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

© 2016, MeziŽenami.cz