Show Jana Krause – Jan Rosák, Jindra Polák a Michaela Tučná a Emil Valchář a František Sládek

Moderátor Jan Rosák, zpěváci Jindra Polák a Michaela Tučná a mladí herci Emil Valchář a František Sládek se představí v Show Jana Krause.

ilustrační obrázek
Zobrazit fotografii v galerii

Jan Rosák 

Patří k našim nejrespektovanějším a nejlepším moderátorům, kromě toho hraje v divadle, píše scénáře. Jako herec se objevil mj. v seriálu Modrý kód. Diváci ho mohou vidět ale i na divadelních prknech, a to konkrétně hned ve dvou divadlech. Hraje jednak v několika představeních v Divadle Radka Brzobohatého, ve Stvoření světa bez cenzury a nyní nově také v Molièrově Lakomci, který měl premiéru před pár dny. Jan Rosák se v představení objeví v roli Jakuba. „A pak se s Pavlem Trávníčkem od začátku října střídám v roli krále v muzikálu Tři oříšky pro Popelku v Kongresovém centru,“ doplňuje Jan Rosák. Nedávno se opět začal objevovat na obrazovkách televize Prima. „Tam dělám nový cyklus Poklady z půdy,“ říká. Odborníci v něm oceňují starožitnosti od diváků, které následně od nich mohou experti-starožitníci koupit v mini aukci. 


Co jsou pro Jana Rosáka jeho osobní největší poklady? „Největšími poklady z půdy jsou nyní naše vnoučata. Nedávno jsme jim totiž s manželkou u nás doma na Mníšku upravili půdu na krásný pokojík, jako dělaný pro dobrodružství. A jednou z věcí, která tam určitě nesměla chybět, byla truhlice s poklady,“ říká s úsměvem a trochu vážněji dodává: „Jak stárnu, můj vztah ke starým věcem je vřelejší. Asi z kolegiality k ročníku narození, tedy vlastně vzniku, nebo sentimentality, to přesně nevím. Ale rozhodně se staré věci u mne nikdy nestaly předmětem investování, natož kalkulací. Nový pořad o pokladech z půdy moderuji velmi rád, navíc mám to štěstí, že pracovní nabídky chodí samy – ani jsem to nečekal, nikdy se o nic nesnažím. Ale dělá mi radost, když se někdo ozve. Je faktem, že pracuji třeba víc, než když mi bylo čtyřicet. Když vezmeme ještě moje pravidelné pořady v rádiu, a že je jich nemálo, pracuji opravdu dost. Ale nestěžuji si,“ uzavírá. 


Jindra Polák a Michaela Tučná

Frontman kapely Jelen a dcera zpěváka Michala Tučného se spojili, aby připomněli českou country legendu, a to na nadcházejícím turné skupiny Jelen. „Stodola Michala Tučného byl první festival, na kterém jsme kdy hráli. Když jsme se dozvěděli, že po patnácti letech existence skončila, zamrzelo nás to. S konečnou platností jsme si uvědomili, jakého jsme měli v Michalovi úžasného předchůdce, a jak silně ho vnímáme – jako jeden z lokálních kořenů naší muziky. On pro náš oblíbený žánr udělal nejvíc. Proto jsme taky na letošní Jelen Tour 2018 přizvali i naši kamarádku Míšu Tučnou. Na koncertech zazní Jelení písničky i skladby Míšina táty,“ říká Polák. 


„Přijde mi to celé jako logické pokračování příběhu táty a mne. V podstatě jsem už nepočítala s tím, že se budu ukazovat na jevišti nebo organizovat nějaké akce. Potkala jsem však "v lese Jelena" a baví mě to s nimi. Kluci jsou plní energie,“ dodává Michaela. Jelen je česká akustická kapela hrající tzv. roots music, písně z vlastní tvorby vycházející z populární hudby, jako je country, folk, bluegrass a blues. Kapela získala Anděla v kategorii Objev roku za rok 2014 a dalšího Anděla získali v kategorii Skupina roku v roce 2017. Hrají už od roku 2012 a za tu dobu se stali jednou z nejúspěšnějších a nejžádanějších kapel. Absolvovali desítky vystoupení na festivalech i samostatných koncertech, vloni vyprodali Lucernu. Skupina připravuje nové písně, chystá se vyjet také na Slovensko a české fanoušky potěší vánočním turné. Pár dní před Vánoci pak před ní stojí nová meta – pražské Forum Karlín. 


Emil Valchář a František Sládek 

V seriálu Tátové na tahu si zahráli dvojčata Pepu a Tondu. „Byli jsme dobrej tým,“ vzpomínají spokojeně kluci na natáčení, kterým celkově strávili kolem 30 dní. Jejich seriálovými rodiči byli Štěpán Benoni a Eva Josefíková. „Jako rodiče byli moc hodní,“ pochvalují si Emil s Frantou. A chtěli by být herci i v dospělosti? „Neuškodilo by to,“ rozumuje Emil, který teď chodí do první třídy. „Mně by se chtělo i nechtělo,“ krčí rameny třeťák Franta. Na natáčení se prý spolu skamarádili, a to do té míry, že přikyvují, že by chtěli být sourozenci i v reálu. Zatímco pro Emila bylo natáčení vůbec první, Franta už nějaké zkušenosti před kamerou má.


Připravila: Katka

Foto: Prima


DISKUZE K ČLÁNKU

2

nekoukám,,,,,,,,,,,,,

ODPOVĚDĚT

2

.
Na dceru Michala Tučného si ráda počkám . . . .

ODPOVĚDĚT

1

ani ně to nezajímá

ODPOVĚDĚT

3

to se také divím nekoukám

ODPOVĚDĚT

2

Já nemám čas tento pořad sledovat. To bych už opravdu neměla do čeho píchnout, abych se koukala.

ODPOVĚDĚT

5

divím se, že se ještě najdou hosté tohoto trapného pořadu

ODPOVĚDĚT
VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE (6 PŘÍSPĚVKŮ)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

ilustrační obrázek

Show Jana Krause – Eva Samková, Tomáš Kraus, Alice Nellis a Vanda Janda

Snowboardcrossařka Eva Samková, bývalý skicrossař a manažer Evy Tomáš Kraus, režisérka Alice Nellis a modelka...

ilustrační obrázek

Hromadná oslava narozenin českých celebrit a 584 narozeninových svíček na dortu!

Tak takový věk už je opravdu uctyhodný! Nejedná se ale o stáří jednoho člověka, nýbrž...

ilustrační obrázek

Hvězdná dovolená

Zajímá vás, jak tráví dovolenou herci z oblíbeného seriálu Cesty domů?

ilustrační obrázek

Show Jana Krause – Jindřich Kopáček, Martin Procházka, Daniela Kovářová a Lenka Suchardová

Herci Jindřich Kopáček a Martin Procházka, právnička a spisovatelka Daniela Kovářová a numeroložka Lenka Suchardová...

ilustrační obrázek

Show Jana Krause – Petr Fejk, Stanislav Hamr a Klára Gibišová

Bývalý ředitel Zoo Praha Petr Fejk, spolužák Jana Palacha Stanislav Hamr a mladá klavíristka Klára...

ilustrační obrázek

Show Jana Krause: Jiří Brady, Daniel Herman, Anna K, Roman Štabrňák

Jiří Brady a ministr kultury České republiky Daniel Herman, zpěvačka Anna K a herec Roman...

NAČÍST DALŠÍ

INZERCE

ŽHAVÉ DRBY

VENKOVNÍ ŽALUZIE

Ahoj máte někdo na domě venkovní žaluzie?

ZAHRADA- ŠKŮDCI (SLIMÁCI)

Ahoj jdu si sem pro radu, čím hubíte slimáky?

MULTIFUNKČNÍ HRNEC

Drahé ženy, porozhlížím se zatím po internetu po ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

© 2016, MeziŽenami.cz