
Bavlna se syntetickým vláknem
Pomineme-li teď rozměry a barvu předložky, které si můžete vybrat dle vlastních potřeb a vkusu, bude pro vás prvním důležitým kritériem výrobní materiál. Dnešní koupelnové předložky se nejčastěji vyrábí z bavlny s příměsí některého ze syntetických vláken - polypropylenu, polyakrylu, polyamidu nebo polyesteru. Tato vlákna předložce dodávají potřebnou hřejivost a savost, což jsou ostatně ty hlavní důvody, kvůli kterým si koupelnovou předložku kupujeme.
Jak je to s délkou vlasu?
Dalším důležitým kritériem pro výběr koupelnové předložky je délka vlasu. Platí přitom, že čím delší vlas, tím měkčí a hebčí předložka je. Nejčastěji se na trhu setkáte s předložkami o délce vlasu 15 - 30 mm, výjimečně i o trošku více. Jedinou nevýhodou předložek s vyšším vlasem jsou vyšší nároky na údržbu, takže důrazně doporučujeme dbát pokynů výrobce nebo prodejce. V opačném případě by vám ona příjemná a hřejivá podložka mohla brzy vypovědět svou službu.
Hlavně ať neuklouzne
Třetí a poslední klíčové kritérium koupelnových předložek: protiskluzová úprava. Jelikož předložka je tím prvním, na co po sprše nebo koupeli stoupáte, nikdy vám nesmí pod nohou uklouznout. Proto na spodní straně většiny předložek najdete gumovou vrstvu nebo latexový nátěr, který plní protiskluzovou funkci. A právě z tohoto důvodu nedoporučujeme předložku nahrazovat kobercem nebo dekou (což spousta lidí dělá) - pro vaše zdraví je to zbytečně nebezpečné.
Jakmile si koupelnovou předložku koupíte, zkuste ji položit na podlahu a cvičně se sklouznout. Podložka by neměla uhnout - ani o milimetr. V opačném případě ji okamžitě zabalte a dejte na reklamaci.
KP
Foto: otto-shop.cz
24. 3. 2015