Zdraví

Změřte si tlak!

Vrátili jste se od lékaře s nepříjemným zjištěním, že je váš tlak vyšší? Může to být přechodná záležitost, ale přesto není dobré tento problém podceňovat. V případě hypertenze je vhodné pořídit si domů digitální tonometr a pečlivě hlídat odchylky tlaku od normálu.

Nejprodávanější digitální tonometry u nás se v podstatě od sebe příliš neliší. Všechny přístroje se vyznačují poměrně vysokou přesností měření a jednoduchou obsluhou. Změřit si tlak na digitálním tonometru zvládne opravdu každý. Nemusíte mít na tlak „ucho" jako lékaři, kteří používají k odečtu výsledků fonendoskop. Moderní digitální tonometry se ovládají jediným dotekem a výsledek pohodlně odečtete z digitálního displeje. Pozor! Jak se říká (a je to pravda) „tlak nebolí, ale dokáže s člověkem pěkně zatočit", proto je dobré mít ho pod kontrolou.
 

 

 

Omron M6

Tonometr s funkcí Intellisense – dvě měření krveního tlaku během jednoho měřícího cyklu • rychlé a příjemné měření • sám si volí optimální nafouknutí manžety • odolnost proti arytmiím

Trik navíc: 4 druhy manžet včetně dětské

Cena: 1 685 Kč

 

 

 

Medisana MTP Plus

Automatický tonometr s inovovanou technologií rozpoznání arytmie • měří spolehlivě i při nepravidelném pulsu • extra velký displej

Trik navíc: Paměť až na 99 měření pro dvě osoby
Cena: 1 723 Kč

 

 

 

Cemio Metric 801

Tonometr díky technologii Advance Infante měří velmi rychle a přesně • velký a velmi dobře čitelný displej • plastický plastový obal • osobní karta měření krevního tlaku součástí balení

Trik navíc: nízká cena
Cena: 1 490 Kč
 

 

Tip na cesty

Teplotní výkyvy dokáží s naším tlakem pěkně zatočit. Proto je dobré měřit si tlak v létě častěji. Nechce se vám stále v batohu nosit krabička s klasickým tonometrem? Pořiďte si spolehlivého pomocníka na cesty a dovolenou – zápěstní tlakoměr Tensoval mobil.

 

 

Základní funkce zápěstního tlakoměru jsou přitom stejné jako u pažních tonometrů, měření je však díky upevnění na zápěstí mnohem snadnější. Tento zápěstní tlakoměr je navíc díky nejširší manžetě na trhu (12,5 až 22,5 cm) určen např. také lidem s nadváhou, kteří nemohou používat standardní manžetu pažního tlakoměru, protože je pro ně příliš úzká.

Navíc Tensoval mobil dokáže ve své paměti uchovat až 2 x 60 záznamů o měření tlaku. Jeden tlakoměr tak mohou pohodlně využívat dvě osoby.

Cena: 1 350 Kč
 

Autor: Zuzana

Foto: iStock, Archiv firem

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků