Soutěže

Vyhrajte neinvazivní liposukci na míru

Neinvazivní liposukce, liposukce třetí generace, kavitace – to jsou termíny, které můžete poslední dobou velmi často slyšet v souvislosti s novými technologiemi, za jejichž pomoci lze tělo vytvarovat do žádaných křivek. Víte, jaký je mezi nimi rozdíl a která je vhodná zrovna pro vás?

Jedna z vás má nyní možnost vyhrát liposukci na míru a k tomu ještě měření In body a konzultace o výživě. Hodnota výhry se pohybuje kolem 15 000 Kč. Její přesná výše záleží na typu liposukce, který bude právě pro vás vhodný.

Posílejte nám na email redakce@mezizenami.cz do 9. 10. 2011 své foto a krátký email, proč zrovna vy byste chtěla liposukci vyhrát. My vybereme pět finalistek, které vám představíme a vy – naše čtenářky- rozhodnete, kdo vyhraje liposukci na míru.

Konkrétně jde o Ultracontour, Exilis a Aquaforézu, s nimiž mají ve Studiu Vanda, které tuto výhru do soutěže daruje, praktické zkušenosti.

Co mají přístroje společného?

Pomocí všech těchto přístrojů lze provést tzv. neinvazivní liposukci. Jedná se o název nesprávný, nicméně už tak zažitý, že se běžně používá. Opravdu jde vždy o ošetření neinvazivní, tedy takové, které nenarušuje integritu kůže, je rychlé, bezbolestné a jednoduché. Dobře odbourávají tuk a zlepšují stav celulitidy. Všechna ošetření trvají zhruba 1 hodinu.

V čem se jednotlivé přístroje liší?

Každý přístroj pracuje na jiném principu, v praxi jsme zjistili, že i výsledky stavu jednotlivých tělesných partií mohou po ošetření různými přístroji být různé.

Ultracontour
Je, jak už sám název napovídá, přístroj ultrazvukový. Ošetření nebolí a patří mezi ta, která lze absolvovat třeba v polední přestávce. Na ošetřovanou partii se nanáší vodivý gel, v němž se pohybuje „myš“, která přenáší ultrazvukový paprsek 1,5 cm pod kůži, ten rozbourá tuk a trvale ho odstraní. Ideální počet ošetření, jak vyplývá z naší praxe, je 6, maximální 9. Jednotlivá ošetření vyžadují mezi sebou ideálně týdenní interval, ten lze zkrátit až na 4 nebo prodloužit na 14 dní. Dosahované výsledky jsou individuální, konkrétně u nás jsme dosáhli nejvyššího úbytku 15 cm po 6 ošetřeních. Výrobce uvádí, že není třeba měnit životní styl. Z naší praxe však vychází poznatky úplně jiné. Chcete-li efekt udržet, je třeba se zamyslet i nad tím, co a kolik sníte, jaký máte pitný režim a zda se pravidelně pohybujete. Ultracontour odstraní tuk trvale, ano, ale zbylé tukové buňky mají nepříjemnou vlastnost, umí se „nafouknout“. A to se vám může stát, budete-li se nezřízeně přejídat a myslet si, že zázraky se dějí. Tělesné partie, na které se Ultracnotur nejčastěji aplikuje, jsou břicho, boky, stehna, hýždě, paže a kolena. Nejlepších výsledků se podařilo dosáhnout na břiše.

Exilis
F
unguje na principu ultrazvuku a přenosu tepelné energie do tkání. Termální efekt způsobený vysokofrekvenční energií „zařídí“ u části tukových buněk jejich zánik a rozpad. Poklesem množství tukových buněk tak dochází k výrazné redukci tukové vrstvy, zároveň se zlepšuje stav celulitidy, elasticita a struktura pokožky. Doporučený počet ošetření je 5 ve 14 denních intervalech. Ačkoliv se Exilis běžně používá na stejné partie těla jako Ultracontour, v praxi se ukazuje, že např. na stehnech jsou výsledky po ošetření Exilisem často lepší než z Ultracontouru.

Aquaforéza
Neboli neinvazivní mezoterapie je založena na speciálních elektrických pulsech. Ošetření probíhá ve 2 fázích. První fází je laserová sprcha – aktivace, jednoduše řečeno, pokožka se připravuje na vpravování koktejlu účinných látek pomocí červeného nebo infračerveného světla. V druhé části ošetření se speciálním nástavcem provádí masáž a přenos aktivních látek pod kůži. Díky zvláštním elektroterapeutickým proudům dochází ke zvýšenému využití (spalování) tuku. Frekvence elektrických impulsů je nastavitelná podle pocitu klienta a ošetřované oblasti. Závěrečnou fází je lymfatická stimulace, jejímž zásadním účinkem je odtok lymfy, a tím i odpadních produktů z dané oblasti. Nejlepších výsledků jsme dosáhli při zlepšování stavu tzv. podbradků. Aquaforézu lze aplikovat nejen při odbourávání tuku a v boji proti celulitidě, ale funguje výborně i na celkové omlazení pleti obličeje a výrazně zjemňuje vzhled vrásek. Obvykle doporučujeme kúru 10 ošetření, aplikaci lze provést 2x týdně.

Trhem momentálně „cloumá“ moderní kryolipolýza, o níž se tvrdí, že je nejefektivnější, nejlepší, má trvalý efekt atd. Mohu posoudit jen to, co jsem vyzkoušela sama na sobě. Snese srovnání se všemi předešlými metodami. Myslet si, že jde o zázrak, který mi bez vlastního přičinění pomůže, je nereálné. Všechny výše uvedené metody fungují. Trvale ovšem pouze za předpokladu, že nebudou tím jediným řešením, ale doplní naši životosprávu, pitný režim a pohybové návyky.

Více informací o jednotlivých druzích liposukce najdete na www.studiovanda.cz.

Připravila: Vanda Štichová ze studia Vanda
Foto: studio Vanda
3. 10. 2011


Diskuze: příspěvků