Soutěže

Vyhrajte pomocníky pro vánoční pečení a zdobení

S výrobky Dr.Oetker upečete jednoduše a rychle vynikající cukroví. Nemusíte složitě míchat polevy, stačí si vybrat ze 4 druhů balených v sáčcích, které rozehřejete v teplé vodě či mikrovlnné troubě, ustřihnete rožek sáčku a ihned zdobíte.

Také míchání cukrových polev na zdobení je už dávno minulostí, koupíte je v praktických uzavíratelných tubičkách ve 4 barvách.

Pod značkou Dr.Oetker najdete v regálech také směsi, se kterými příprava cukroví či vánočky trvá chviličku, nebo mnoho druhů dekorací i letošní novinku – 4 druhy bílého zdobení v jedné dóze.

PERNÍKOVÁ CHALOUPKA Dr.Oetker

Atmosféru Vánoc vám pomůže dotvořit perníková chaloupka ozdobená podle vlastní fantazie. Bude i krásnou dekorací vašeho svátečního stolu. Udělat chaloupku není nic složitého ani pro děti, vše hravě zvládnete pomocí kompletní směsi od Dr.Oetkera. Krabička obsahuje směs na těsto, zdobící tubičku s bílým cukrovým zdobením i sněhové vločky na ozdobu. Na krabičce najdete také šablonu chaloupky a podrobný postup přípravy pečlivě připravený tak, aby se chaloupka podařila i začátečníkům.

NEPEČENÉ CUKROVÍ Dr.Oetker

Vosí hnízda, čokoládové kuličky nebo roládu s krémem či kandovaným ovocem uděláte hravě z této směsi, do které stačí přidat pouze máslo. Smícháním surovin vypracujete kakaovou hmotu, ze které pak cukroví vytvoříte. Do směsi můžete dle vlastní fantazie a chuti přidat rum, rozinky, nasekané ořechy, kandované ovoce, drcené piškoty, apod. Recepty a tipy najdete na zadní straně obalu.

KOKOSKY Dr.Oetker

Do sypké směsi přidáte jen 3 bílky, vyšleháte do hladka, nastříkáte na plech a upečete v troubě. Během chvilky bude mít nejen plný plech měkkých kokosek, ale celý váš byt bude nádherně vonět po kokosu.

PERNÍČKY Dr.Oetker

Voňavé perníčky připravíte ze směsi rychle a jednoduše. Obsah sáčku smícháte s tukem, medem a vejcem, vyválíte plát a pomocí vykrajovátek tvoříte klasické perníčky. V krabičce najdete také bílou cukrovou polevu, do které přidáte vodu a můžete zdobit. Po upečení můžete perníčky navíc namočit do čokoládové polevy a posypat dekoračním zdobením Dr.Oetker.

BUCHTY – VÁNOČKA Dr.Oetker

Z tradiční směsi na přípravu buchet uděláte vynikající vánočku. Směs obsahuje velmi kvalitní mouku, díky níž bude vánočka krásně vláčná. Pokud ji uskladníte v uzavřené dóze, vydrží až 7 dní. Na obale najdete recept na vánočku a návod na pletení.

ZDOBENÍ 4 DRUHY BÍLÉ Dr.Oetker

Dóza je rozdělena na 4 části a obsahuje 4 druhy bílého cukrového zdobení – perličky, kuličky, hvězdičky a srdíčka. Bílá barva je symbolem zimy, proto nesmí chybět na žádném vánočním stole. Bílé zdobení se výborně hodí na perníčky nebo linecké cukroví, skvěle vynikne na tmavé čokoládové polevě či červeném džemu. Novinka pouze sezónní, v prodeji bude v období říjen-prosinec.

SNĚHOVÉ VLOČKY Dr.Oetker

Bílé cukrové sněhové vločky krásně a nápaditě ozdobí vaše vánoční pečivo. Sněhovými vločkami můžete po celou zimu zdobit také zákusky, dorty, puding či zmrzlinu. Sněhové vločky koupíte ve skleněné dóze s praktickou dávkovací mřížkou. Pokud celé balení nespotřebujete najednou, dózu uzavřete a uschováte. Sněhové vločky jsou pouze sezónní výrobek, v prodeji budou v období říjen-prosinec.

TUBIČKY BÍLÉ Dr.Oetker

Sněhově bílá cukrová poleva v malých praktických tubičkách se výborně hodí na zdobení vánočních perníčků, dortů, zákusků i muffinů. Tubičky se dobře drží a velmi snadno se s nimi pracuje i malým dětem, které s nadšením ozdobí každou sladkost, kterou doma upečete.

POLEVA DE LUXE 35 % KAKAO Dr.Oetker

Výrazně tmavá čokoládová poleva je jedinečná svým vysokým obsahem kvalitního kakaa. Sytá chuť kakaa a tmavá barva udělá z každého vašeho moučníku luxusní zákusek. Polevou můžete ozdobit nejen vánoční pečivo, ale i dorty, zákusky, bábovku nebo perník.

Připravíte ji za pouhou 1 minutu v mikrovlnné troubě nebo za 2-3 minuty ve vodní lázni. Pak už stačí jen odstřihnout růžek a zdobit.

Polevu můžete také nalít na pečící papír a po ztuhnutí z ní vykrajovat ozdobné tvary. Nebo s ní na papír kreslit různé tvary, které po zaschnutí sloupnete a přenesete na dort. Poleva se hodí i na ovocné poháry či dezerty nebo v ní můžete namáčet čerstvé ovoce.

MARCIPÁN Dr.Oetker

Marcipán od Dr.Oetker se 40% podílem mandlí je nejkvalitnějším produktem tohoto druhu, který je k dostání na našem trhu. Receptura, podle které se tento marcipán vyrábí, je propracovaná tak, aby se hospodyňkám s marcipánem dobře pracovalo a dal se použít jak na zdobení, tak na pečení bez jakékoliv předchozí úpravy. Marcipán Dr.Oetker je připravený k okamžitému zpracování, stačí ho vyjmout z fólie a tvořit.

Marcipán je krásně vláčný, skvěle chutná a má přírodní barvu. Můžete ho barvit potravinovými barvami nebo přísadami, které najdete doma. Na obarvení 100 g marcipánu na tmavě hnědo použijte 1 zarovnanou kávovou lžičku kakaa, na žluto špetku kurkumy. Na obarvení na zeleno použijte 1-2 balíčky Cukrárenského želé zeleného a na růžovo 1-2 balíčky Cukrárenského želé červeného – použijte přímo prášek, želé nepřipravujte s vodou podle návodu. Při barvení postupujte tak, že sypkou přísadu nasypete na vál, marcipán v ní vyválíte a pořádně prohnětete, aby se barva dobře rozpustila. Přidání těchto přísad neovlivní chuť marcipánu.

Použití:
• marcipán můžete vyválet a pokrýt jím celý dort o průměru 26 cm
• z marcipánu lze tvořit různé ozdoby (kytičky, zvířátka…) dle vlastní fantazie
• z vyváleného marcipánu dokážete vykrajovat různé tvary s pomocí vykrajovátek nebo nože
• marcipán můžete použít také do těst a náplní
• z marcipánu vytvoříte i různé druhy nepečeného vánočního cukroví

Soutěž probíhá od 23. do 29. listopadu 2011.

Tři z vás můžete vyhrát balíček produktů od Dr. Oetkera.

Foto: Dr. Oetker
16. 11. 2011

Výherci:
Kytinka
Jana Svačinová
Hermiona
 


Diskuze: příspěvků