Vylepšete svou postavu: zbavte se celulitidy a odstraňte špíčky

Jaro a léto je ideální příležitostí, jak si užít krátké sukýnky. Jenže co dělat, když se na vašich stehnech, zadečku a dalších tělesných partiích objevuje celulitida?

Vylepšete svou postavu: zbavte se celulitidy a odstraňte špíčky Foto: Pexels
Další 3 fotografie v galerii

Celulitida často trápí i štíhlejší ženy a s vyšším věkem se přidává i povolená pokožka. Problém s pomerančovou kůží (celulitidou) postihuje především ženy. Její vznik se totiž váže na ženské pohlavní hormony estrogeny. Svou roli hraje také typicky ženské uspořádání pojivové tkáně. Připočítejte si ještě vliv dědičnosti a náš rychlý, často ne úplně zdravý životní styl a dost možná si v boji s pomerančovou kůží budete připadat bezmocní. To je však velký omyl. 


Ke zmírnění problémů s celulitidou máme dnes hned několik metod. Některé z nich dokážou vaši postavu i zformovat. Každý rok v redakci pátráme po nových metodách, které vám pomohou zbavit se celulitidy a ideálně i trochu zformovat postavu. Záleží na tom, co vás konkrétně trápí a jakou částku jste ochotny investovat. Podívejte se, co jsme pro vás objevili. 


Laserové ošetření Verju 

Ošetření Verju spočívá v neinvazivní aplikaci laseru s nízkou intenzitou, který pronikne do tukové buňky. Zkapalněný tuk z buňky odchází dočasným průchodem vytvořeným v buněčné membráně do mezibuněčného prostoru. Jakmile jsou lipidy uvolněny, tukové buňky se přirozeně smrsknou a začnou se chovat jako zdravé hubené tukové buňky. Poté se nastartuje váš lymfatický systém a uvolněné lipidy eliminuje. Část využije a promění na energii a část se z těla vyloučí. Výhodou je i to, že při ošetření laserový paprsek tukovou buňku nenaruší.


Ráda bych vysvětlila pojem zdravá tuková buňka. U hodně obézních lidí tvoří tukové buňky samostatný ekosystém. Stimulují mozek, aby posílal informaci, že tělo má hlad. Zjednodušeně řečeno, jsou nafouklé, plné tuku a chtějí nakrmit. Když do nich laserový paprsek pronikne a jejich tukovou zásobu rozpustí, nemají už potřebu ji pořád živit“, říká nutriční terapeutka z Aether Clinic Olga Loucka. 

Laserové ošetření Verju Foto: Aether Clinic

Laserové ošetření Verju Foto: Aether Clinic


Ošetření je zcela bezpečné, bezbolestné a účinné. Tato metoda redukuje tuk bez potenciálně škodlivých vedlejších účinků. Efekt je na rozdíl od klasické liposukce rovnoměrný s dokonalým vypnutím pokožky. „Je vhodné pro ženy, které držely dietu a hezky zhubly pár kilogramů, ale zhubly svalovou hmotu a proces jejich hubnutí se zastavil. Tuk se při hubnutí rozpouští mnohem hůře, než svaly a je potřeba cvičit. Ošetření Verjú krásně špíčky rozpustí a postavu zformuje,“ dodává terapeutka. „Verjú je ideální i na problematické partie jinak štíhlých žen jako je oblast kolem kolen, kolem podprsenky a podobně,“ upřesňuje. 


Endosphères Therapy

U této terapie se používá přístroj Ak Sensor All. Používá se pro léčbu celulitidy a vytvarování postavy pomocí patentované technologie – TLAKOVÉ MIKROVIBRACE. Tato procedura je zcela bezbolestná, neinvazivní, bezpečná a vhodná pro každý typ postavy. Endospheres Therapy přináší účinné zeštíhlení, zpevnění pokožky, odstranění celulitidy, ale i vyplnění a vypnutí všech částí na těle, se kterými nejste spokojeni. 

Endosphères Therapy Foto: Aether Clinic

Endosphères Therapy Foto: Aether Clinic


Pokud vás trápí celulitida, doporučuji doma provádět vždy po sprše či po koupeli suchou masáž postižených partií, a pokud to jde, chodit do sauny. Mějte na paměti, že celulitidu zhoršuje i užívání antikoncepce,“ radí nutriční terapeutka z Aether Clinic Olga Loucka. 


Nedílnou součástí boje s celulitidou je váš životní styl

Celulitidu zhoršuje i zadržování vody v těle. To může mít mnoho různých příčin, ať už jde o nadměrné pití kávy nebo nezdravou stravu s vysokým příjmem solí, cukrů a přemírou konzervačních prostředků. Na vině může být také málo pohybu, sedavé zaměstnání a bez rizika není ani práce, při níž lidé dlouho stojí. Ve všech těchto případech totiž krev neodtéká tak, jak by správně měla, dochází k jejímu městnání v okolních tkáních. 


Vyzkoušejte čaje na lymfatický systém. Vyhněte se potravinám s vysokým obsahem sodíku, jako jsou uzeniny a některé druhy sýrů a cukru. Důležité je také cvičení, které zvyšuje krevní oběh, což může zlepšit vzhled vaší pokožky a podpořit zdravou produkci kolagenu.


A jak bojujete s celulitidou vy? Vyzkoušeli jste nějaké ošetření?


Připravila: Katka Soušková
Zdroje: webozdravi.cz, Aether Clinic
Foto: Cottonbro Pexels, Aether Clinic


DISKUZE K ČLÁNKU

2

Tak to už neřeším.

ODPOVĚDĚT

3

na to bych myslela tak ve 20 letech

ODPOVĚDĚT
VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE (2 PŘÍSPĚVKŮ)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Olga Šípková odpovídá na nejčastější dotazy o hubnutí

Po novém roce se to všude hemží zaručenými návody na hubnutí. Vybrat z nich jeden...

Fit a štíhlé do plavek: lekce zdravého hubnutí II.

Fit a štíhlé do plavek: lekce zdravého hubnutí II.

Jak už jsem zmínil minule, pro začátek je velmi důležité vytvořit si reálný plán zdravého...

Jak se projíst k sexy tělu

Jak se projíst k sexy tělu

Toužíte po sexy postavě a dodržujete zdravý životní styl, ale stále se vám nedaří obléknout...

Titulka pro: Soutěž o balíček produktů od Nutrendu

Soutěž o balíček produktů od Nutrendu

Pustili jste se do hubnutí.

Mám hubnout s odborníky nebo na vlastní pěst?

Potřebujete zhubnout, nejlépe ihned a nevíte si rady. Je lepší se do hubnutí pouštět na...

Titulka pro: Diety do plavek a poruchy příjmu potravy: Můžou spolu souviset?

Diety do plavek a poruchy příjmu potravy: Můžou spolu souviset?

Léto láká k vodě a to nás, zástupkyně ženského pohlaví pomalu bez ohledu na věk,...

NAČÍST DALŠÍ

ŽHAVÉ DRBY

VELKÉ VÍKENDOVÉ SLEVY

Tento víkend a někde i po celý týden připravilo mnoho ...

MATEŘSKÁ ŠKOLA PRAHA

Nevíte prosím o pražské mateřské školce, kde mají ...

HUBNUTÍ

Ahoj holky, máte tip, jak rychle, zdravě a hlavně trvale ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

INZERCE

© 2020, MeziŽenami.cz