Z nebankovních půjček nemusíte mít strach

Chybí vám peníze do výplaty, potřebujete půjčit na novou pračku, nebo sháníte větší úvěr na auto či bydlení?

Z nebankovních půjček nemusíte mít strach
Zobrazit fotografii v galerii

Jistě řešíte, zda vám mohou půjčit známí, budete muset do banky nebo zariskujete a vezmete si nebankovní půjčku. Ale opravdu je úvěr u nebankovní společnosti takový risk? O nebankovních půjčkách se dozvíte spoustu negativních informací. Právem je šíří lidé, již s nimi mají špatné zkušenosti. 


Opravdu se stává, že je poskytovatel půjčky podvede, ve většině případů jim prostě zatají nějaký poplatek. Dlužníci pak za každý den prodlení platí nesmyslně vysoké pokuty, nebo ve skutečnosti zaplatí spoustu peněz, přestože jim byl přislíben nízký úrok. Ne všechny nebankovní společnosti však se svými zákazníky jednají takto nepoctivě.


Existují i férové nebankovní půjčky 

Na trhu se najdou poctiví i nepoctiví poskytovatelé a je jen na vás, ze které skupiny si vyberete. Jste-li ochotní číst a trochu přemýšlet, než se někde upíšete, nebudete mít nejmenší problém. Potíž spočívá v tom, že finanční gramotnost v ČR není zrovna na vysoké úrovni, a lidé se tak nechají snadno napálit. Jestli to není váš případ, nebojte se požádat o nebankovní půjčku. Mnoho spolehlivých společností na trhu působí už spousty let. Často vám vyjdou vstříc a oproti bankám nabídnou nespočet výhod. 


Proč vlastně chtít nebankovní půjčku?

Protože bývá výhodnější. Na co se hraje nejvíce, je úrok. Někteří nebankovní poskytovatelé nabízí takové úročení, že jim banky nemohou ani konkurovat. U dalších úrok možná není až o tolik nižší než v bance, ale bodují zase jinými výhodami. 


Nebankovní půjčka bývá často jediným řešením pro osoby se zápisem v registru dlužníků. Někdy to bývají opravdoví neplatiči a notoričtí dlužníci, jindy jde o slušné lidi, kteří se do registru dostali třeba kvůli tomu, že zapomněli zaplatit účet za telefon a vzpomněli si až po měsíci. Banku nebude zajímat, proč se nachází zapsaní mezi dlužníky, prostě je rovnou odepíše a půjčku jim neschválí. Nebankovní společnosti bývají benevolentnější, některé nabízí půjčky bez registru. 


K nebankovnímu poskytovateli se dále vydávají ti, kteří nemají nemovitost, jíž by mohli ručit, ani ručitele. V nebankovním sektoru jsou půjčky bez ručitele poměrně běžnou záležitostí. 


Peníze dostanete ihned, a to kdykoliv 

Úplně největší výhodou nebankovních úvěrů je jednoznačně rychlost. Půjčku si sjednáte přes internet nebo SMS zprávu a už do hodiny můžete mít peníze na svém účtu. Nezáleží, jestli je osm ráno nebo devět večer, pracovní den či víkend. Otevírací hodiny v nebankovních společnostech často vůbec neexistují, jsou připraveny vám podat pomocnou ruku kdykoliv. Většinou se ani neptají, na co vlastně peníze potřebujete. Samozřejmě ale záleží na částce, již požadujete. Chcete-li půjčit desítky tisíc, budou podmínky přísnější než při úvěru ve výši pěti tisíc korun.


Zodpovědnost leží na vašich bedrech 

O tom, zda budete s nebankovní půjčkou spokojeni, či nikoliv, rozhodujete vy sami. Nechcete-li naletět podvodníkům, dobře čtěte a prostudujte si podmínky. Mnoho společností má na webu kalkulačku, do níž si zadáte částku i dobu splatnosti a hned se dozvíte, kolik celkem zaplatíte. Přesto ale čtěte i poznámky pod čarou a detailní podmínky. 


Nebankovních poskytovatelů jsou desítky, nebojte se jejich nabídky porovnat, abyste zjistili, která z nich je ve vašem případě nejvýhodnější. Dobrý porovnávač nebankovních půjček najdete například na financer.com/cz/pujcky/nebankovni-pujcky/. Srovnává asi 40 společností, takže výběr je obrovský. Zadáte částku, splatnost, další podmínky a ihned uvidíte, jaké máte možnosti. Mít strach z nebankovních úvěrů je zbytečné.


KP
Foto: iStock

DISKUZE K ČLÁNKU

0

Já jsem si nedávno také musela půjčit peníze. Podnikání se mi nerozjelo tak slibně, jak jsem si ze začátku představovala, tak mě musela zachránit půjčka na podnikání . Mého snu na vlastní podnik se nechci vzdát. Věřím tomu, že se to brzy zlomí a začne se mi dařit :-) .

ODPOVĚDĚT

2

raději si počkám, ale půjčku ne

ODPOVĚDĚT

4

Nemáme žádné půjčky a jsme tomu rs mužem rádi.

ODPOVĚDĚT

3

vzali jsme si hypotéku na baráček jinak půjčky ne

ODPOVĚDĚT

4

Od všech půjček raději dál...

ODPOVĚDĚT

5

V životě jsme si nevzali půjčku, když na něco nemám, tak to nechci. Vždycky mám uloženou velkou rezervu na nepředvídané okolnosti a navíc můžu klidně spát. Když to dětem do hlavy netlučou rodiče, měla by se postarat škola, bylo by to užitečnější než sexuální výchova.

ODPOVĚDĚT

6

Ježiš, tohle přeci "obyčejní" lidé vůbec neřeší... když jsou schopní si půjčit na vánoční dárky nebo na dovolenou, tak pochybuju, že by je NAPADLO cokoliv kde srovnávat. Třetina našich zaměstnanců (většinou základní vzdělání, ale i jeden vysokoškolák) má 5-10 exekucí právě z NEBANKOVNÍCH půjček... a sotva splácejí úroky, natož aby se kdy dopracovali ke splacení jistiny :o( :o(

ODPOVĚDĚT

4

to je dáno dnešní dobou, že vůbec umožňuje lidem se vůbec takhle zadlužit... kdyby je zavřeli a museli dluhy odpracovat i s úroky, příště by si to rozmysleli

ODPOVĚDĚT

2

Souhlasím - když nemám peníze na dovolenou v Turecku . . . pojedu na Šumavu.

ODPOVĚDĚT

7

pořizuji si jen to, na co mám.... počítám peníze neustále a snažím se každý měsíc odkládat na horší časy, dnes spousta ldí po výplatě utrácí a pak jim chybí peníze

ODPOVĚDĚT

4

už nikdy více půjčku

ODPOVĚDĚT
VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE (11 PŘÍSPĚVKŮ)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jste na mateřské a potřebujete půjčku? Poradíme vám, jak na to!

Jste na mateřské a potřebujete půjčku? Poradíme vám, jak na to!

Kromě lidí bez pravidelných příjmů nebo se záznamem v registru dlužníků patří do rizikové skupiny...

Dětský účet, stavebko, vkladní knížka či spořicí účet pro děti?

Dětský účet, stavebko, vkladní knížka či spořicí účet pro děti?

Možná právě uvažujete o tom, že byste chtěli založit dětem účet nebo jim začít spořit....

Titulka pro: Studia vysokoškoláka: kolik stojí peněz?

Studia vysokoškoláka: kolik stojí peněz?

Dobré vzdělání je základem budoucího dobrého uplatnění. Avšak i to něco stojí, a nemyslíme tím...

Titulka pro: Tarotový výklad na měsíc březen 2016

Tarotový výklad na měsíc březen 2016

Zima už je pomalu na ústupu, a i když se to mnohdy nezdá, jaro se...

Titulka pro: Proč vybrat dětem nějaký sport?

Proč vybrat dětem nějaký sport?

Na začátku školního roku mnozí rodiče zvažují, jak naložit s volným časem svých potomků. Jednu...

Tarotový výklad na únor 2017

Tarotový výklad únor 2017

Únor je podle gregoriánského kalendáře druhým měsícem roku a má 28 dní. Pouze v tzv....

NAČÍST DALŠÍ

ŽHAVÉ DRBY

VELKÉ VÍKENDOVÉ SLEVY

Tento víkend a někde i po celý týden připravilo mnoho ...

MATEŘSKÁ ŠKOLA PRAHA

Nevíte prosím o pražské mateřské školce, kde mají ...

HUBNUTÍ

Ahoj holky, máte tip, jak rychle, zdravě a hlavně trvale ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

INZERCE

© 2020, MeziŽenami.cz