Za krásami šumavských hor výhodně s ČD Šumava

Jezdíte rádi na výlety po České republice? V létě je pro cestování ideální doba. Nyní můžete objevovat krásy Šumavy s ČD Šumava a navštívit nejen hrady a zámky, ale také přírodní klenoty jihočeského kraje.

Titulka pro: Za krásami šumavských hor výhodně s ČD Šumava
Zobrazit fotografii v galerii

Udělejte si o víkendu výlet vlakem s celou rodinou nebo přáteli! Pořiďte si skupinovou jízdenku u Českých drah, která je platná pro dvě dospělé osoby a až 3 děti procestujete oblíbený region za pouhých 225 Kč a celou republiku za pouhých 650 Kč. Skupinovou víkendovou jízdenku zakoupíte u pokladen Českých drah nebo pomocí praktické aplikace Můj vlak, kterou si můžete jednoduše stáhnout do telefonu či počítače.

Můžete procestovat Šumavu doslova křížem krážem a během jednoho dne navštívit třeba Svatého Tomáše a v jeho blízkosti ležící Vítkův Kámen a ještě třeba i Jelení Vrchy nebo Třístoličník.


Kam se můžete s ČD Šumava podívat:

 • Český Krumlov - renesanční město a zámek, které jsou pod záštitou UNESCO, nabízejí po celý rok mnoho kulturních akcí a zážitků. Železniční trať č. 194.
   
 • Dívčí Kámen - rozsáhlá zřícenina hradu na skalnatém ostrohu nad řekou Vltavou a Křemežským potokem. Ke zřícenině dojdete, když vystoupíte na železniční zastávce Třísov na trati č. 194.
   
 • Jelení Vrchy - původně dřevařská osada z roku 1794 je úzce spjata se Schwarzenberským plavebním kanálem, o jehož historii pojednává expozice Kanál Expo umístěná ve stodole domu č. 13. Pro cestu na Jelení Vrchy jeďte vlakem do železniční stanice Nová Pec na trati č. 194, odtud vás navazující zelený autobus NP Šumava doveze na místo určení.
   
 • Kleť - nejvyšší hora Blanského lesa (1083 m. n. m.) je součástí Šumavského podhůří a láká své návštěvníky nejstarší kamennou rozhlednou a horskou chatou s restaurací, které jsou chráněnou kulturní památkou. Na Kleti se také nachází světově proslulá hvězdárna. Vystupte na železniční zastávce Holubov, ležící na trati č. 194 z Českých Budějovic do Černého Kříže. Z Holubova vás na lanovku na Kleť doveze navazující autobus v rámci projektu ČD Šumava.
   
 • Pasov - historické město na soutoku tří řek - Dunaje, Innu a Ilzu s významnými památkami a krásnými výlety. I toto město můžete navštívit na jednu jízdenku v rámci projektu ČD Šumava.
   
 • Svatý Tomáš - ke třetímu nejvýše položenému kostelu na českém území dojedete autobusem ČD ze stanice Lipno nad Vltavou, železniční trať č. 195 z Rybníku.
   
 • Třístoličník - hora Třístoličník leží v blízkosti německo-české hranice a je proslavená kamennými bloky, které jsou na vrcholu umístěné ve trojici, čímž připomínají trůny. Podle legendy se zde scházeli panovníci tří zemí k projednání státnických záležitostí. V létě můžete využít vyjímečné nabídky dojet na Třístoličník autobusem ČD. Stačí, když vystoupíte v Novém Údolí, konečné stanici železniční tratě č. 197 z Číčenic.
   
 • Vítkův Kámen - zříceninu hradu postaveného Vítkem z Načeradce v roce 1277 najdete v blízkosti Svatého Tomáše, a jedná se o druhý nejvýše položený hrad v Čechách.
   
 • Železná Ruda - ležící na samé hranici České republiky je známým a oblíbeným centrem rekreace. Do Železné Rudy dojedete např., když vystoupíte na železniční zastávce Lenora (trať. č. 198 z Volar do Strakonic) a nastoupíte do autobusu ČD, který vás doveze do Kvildy. V Kvildě přestoupíte do autobusu RBO, který vás doveze až do Železné Rudy.

 

Více informací najdete zde.  Další důležité informace jako jsou jízdní řády, mapa s rozsahem platnosti a příklady jízdného najdete na www.cd.cz/cdsumava.

 

Připravila: Katka
Foto: ČD
6. 8. 2015

DISKUZE K ČLÁNKU

VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Soutěž o cestovní bavlněné podkolenky Avicenum TRAVEL 310

Soutěž o cestovní bavlněné podkolenky Avicenum TRAVEL 310

Léto je období dovolených. Zahraniční cesty jsou lákavé a celkem snadno se smíříme s dlouhými...

Cestování jako životní styl

Cestování jako životní styl

Není tajemstvím, že cestování právě zažívá obrovský boom a láká velkou většinu z nás. Není...

Jak na cestování se psem

Jak na cestování se psem

Chcete vyrazit za hranice všedních dnů společně se svým čtyřnohým kamarádem? Dnes už to není...

Titulka pro: Rodičovské dilema: Vozit, nebo nosit?

Rodičovské dilema: Vozit, nebo nosit?

Když přijde na dětské vybavení, mají dnešní rodiče nespočet možností. Jak si ale mezi nimi...

Titulka pro: Mobilní aplikace na cesty. Které spolehlivě užijete?

Mobilní aplikace na cesty. Které spolehlivě užijete?

Chystáte se na krátkou dovolenou nebo už řešíte delší letní odpočinek? Pokud je vám blízké...

Jak přežít cestování dálkovým autobusem

Jak přežít cestování dálkovým autobusem

Tak hurá, rozhodnuto, dohodnuto. Auto tentokrát zůstane doma a my vyrážíme autobusem. Před námi je...

NAČÍST DALŠÍ

INZERCE

ŽHAVÉ DRBY

VÁNOCE PRO CHLAPA

Ahojky :) Měla bych dotaz… Zajímalo by mě, co svým chlapům ...

VÝBAVA NA SNOWBOARD

Dobrý večer, přemýšlím nad koupí výbavy na snowboard, ...

ŠITÍ

Ahoj všem, chtěla bych se naučit šít na šicím stroji. Jak ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

© 2016, MeziŽenami.cz