Zdraví

Za oslabenou imunitu může v zimě i nedostatek déčka

Sychravé počasí s sebou každoročně přináší zvýšenou nemocnost. Chřipka či nachlazení skolí nejednoho z nás. Výkyvy teplot, déšť, nedostatek sluníčka a nemocní v našem okolí jsou pro naši imunitu smrtící kombinací.

Ač se snažíme naši obranyschopnost posílit, často zapomínáme na to nejdůležitější. Kromě céčka je totiž důležitý také vitamin D a ten podle studií v zimě chybí až 99 % dospělých Čechů. 

Přitom déčko je pro naše tělo nepostradatelné. Pomáhá udržovat zdraví, posiluje imunitu a kosti. Snižuje riziko vzniku běžných i chronických onemocnění, mezi které patří kardiovaskulární onemocnění, roztroušená skleróza či diabetes, až o 60 %. Nedostatek déčka může stát také za vznikem nádoru či cévní příhodou. Projevit se může také nervovými potížemi, jako je podrážděnost, neustálý pesimismus, sklony k depresi a poruchy spánku. Není se tak čemu divit, že jej odborníci označují za supervitamin. 

Déčko pro celou rodinu 

Naturevia Vitamin D3-Efekt 400 IU kapky

Po tomto výčtu je zřejmé, proč bychom měli déčko doplňovat. Jenže ač nás rodiče odmala učili, že bychom na něj měli myslet, tak jak jsme rostli a dospívali, postupně jsme na jeho důležitost zapomněli. Přitom vitamin D potřebujeme po celý život. Navíc z pokrmů z typické české kuchyně ho dostatek nezískáme a sluníčko, které nám vitamin D v těle tvoří, v tomto období také sílu nemá. Takže zásoba, co jsme načerpali v létě, dochází. A právě imunita bývá první, kdo začne signalizovat problém. 

Naturevia Vitamin D3-Efekt 2000 IU

Vhodnou formou, jak si dostatečný přísun déčka zajistit, jsou kvalitní doplňky stravy. Například novinka Naturevia Vitamin D3-Efekt 400 IU kapky je ideálním řešením pro celou rodinu. Miminkům stačí jedna kapička denně. Náctiletým, rodičům a prarodičům pak dvě. Nikdo pak nebude strádat a déčka budou mít všichni potřebné množství. Pokud dáváte přednost tabletám, pak můžete sáhnout třeba po přípravku Naturevia Vitamin D3-Efekt 2000 IU, jenž obsahuje extra silnou dávku tohoto supervitaminu. Jedna tableta denně pak pokryje denní potřebu déčka a balení vám vystačí na tři měsíce. 

Další tipy na posilnění imunity 

Vitamin D je důležitým bojovníkem proti virům a bakteriím, které mají na svědomí nachlazení a chřipky. Ovšem pokud jim chcete vzdorovat a nepodlehnout, můžete pro posílení imunity udělat i další věci. K nim patří větrání, pohyb na čerstvém vzduchu či otužování. Do jídelníčku zařaďte také více ovoce a zeleniny. Nezapomínejte ani na pitný režim a dobrou službu odvede také sauna. Zkrátka v každém boji se vyplatí být aktivní a přípravu není radno podceňovat. Bude-li jen odevzdaně čekat, kdy vás bacil bací, tak vězte, že to nebude dlouho trvat a nějaký ten týden pak spolu v posteli strávíte. 

Zdroj a foto: www.naturevia.cz


Diskuze: příspěvků