Zábavný dárek: stavebnice cihličky pro dětičky

Pamatujete si, jak jste si hráli vy, když jste byli malí? Také jste stavěli bunkry z deky? V dnešní době existuje spousta konstrukčních stavebnic, ale takových, které by umožnily dětem realizovat své sny ve skutečné velikosti, není mnoho.

Titulka pro: Zábavný dárek: stavebnice cihličky pro dětičky
Další 4 fotografie v galerii

Jednou z nich je česká obří stavebnice "Cihličky pro dětičky", která zaujímá jedno z předních míst v této kategorii a získala již i prestižní ocenění "Správná hračka".

Stavebnici Cihličky pro dětičky nejvíce využijí děti od 3 do 6 let. Děti totiž milují stavění a boření velkých kostek, protože jim umožňuje realizovat jejich sny ve velkém světě.
Nejvíce využití najdou cihlličky ve stavění bunkrů, pevností, hradů a domečků, kde děti přirozeně nalézají soukromí. Z cihliček se dají vytvořit i stolky, lavičky, židličky, kuchyňská linka, prodejní stánek nebo velmi oblíbená česká pec a široká pec na pizzu. Oblíbené jsou i stáje a ohrádky pro zvířátka, garáže, věže a mosty. Při troše fantazie se dá postavit spousta zvířátek, sochy, roboti, autobus, vlak a dokonce i kombajn. Jednotlivé cihličky se dají dokonce spojovat a tím vytvořit dlouhé překlady a trámy, které jsou potřeba pro stavu širších brán, pecí nebo střech. Při stavbě děti rychle rozvíjí hrubou motoriku a prostorovou orientaci. V kolektivu stavebnice zapojí do hry více dětí a učí je spolupráci, řešení konfliktů a dohodě při vytváření společného díla.

Kavárnička s posezením

Kavárnička s posezením

 

Kromě staveb je možné cihličky využít v pohybových aktivitách - sestavit z nich balanční dráhu, překážky, prolézací brány a tunely, bludiště, mantinely nebo branky na fotbal či hokej. Děti je mohou přemisťovat, běhat mezi nimi, podávat si je, hrát škatulata a spoustu dalších her. Překvapující je využití jako hudební nástroj - bubínek, do kterého děti rytmicky bubnují dlaněmi. Cihličky se dají v suchém období používat i venku na zahradě, kde objevíte další možnosti - především dráhy a slalomy pro kola nebo odrážedla a rozmanité překážky pro pohybové hry.

Garáž z cihliček

Garáž z cihliček

 

Možností je skutečně hodně, proto ve spolupráci se zkušeným pedagogem z mateřské školy vznikla metodika pro hru předškolních dětí se stavebnicí Cihličky pro dětičky, která obsahuje přes 30 základních tipů jak si s cihličkami hrát a rozvíjet dětský potenciál. Je to názorný návod pro učitele a rodiče s popisy staveb a činností doplněných fotografiemi. Tento dokument je volně ke stažení na oficiálních webových stránkách cihliček.

 

Stavebnice Cihličky pro dětičky

Stavebnice Cihličky pro dětičky

 

Jak velkou stavebnici pořídit?

Sada 24 Cihliček je dostačující pro rozmanité stavby v běžném dětském pokoji. Pokud chcete dětem dopřát neomezenou kreativitu, pak pořiďte ještě jednu pro opravdu rozsáhlé stavby, což ocení zejména sourozenci a dvojčata. Pro školky, družiny a dětské herny je osvědčená kombinace 2 x 24 Cihliček pro jednu hrací místnost.


Standardní sada

Obsahuje 24 Cihliček, ze kterých lze postavit velký hrad a spoustu dalších staveb, dále obsahuje 10 spojek, kterými se dají Cihličky spojovat a tím vytvářet dlouhé překlady nad okna a dveře. Je přiložen návod s certifikací nezávadnosti. Cena je včetně DPH a dopravy Českou poštou


Pohádková sada

Pohádková sada obsahuje 20 vybarvovacích Cihliček a 8 spojek, které jsou rozměrově stejné jako standardní Cihličky, plus velkou sadu 30 fixek KOH-I-NOOR. Vychytávka: Okolí vybarvovacích obrázků je polakované a případné přetahy fixou za obrázek lze setřít ubrouskem. Je přiložen návod s certifikací nezávadnosti. Cena je včetně DPH a dopravy Českou poštou.

Spoustu zajímavých nápadů, fotografií a zkušeností naleznete na stránkách www.cihlicky-pro-deticky.cz nebo facebooku www.facebook.com/cihlicky . Pokud i pro vás budou cihličky smysluplným megadárkem, pak zbývá jen popřát dětem mnoho krásných hodin kreativní zábavy s cihličkami, které jsou lehké, odolné, hezké, české, přírodní a bezpečné.
 

Komerční prezentace
Foto: Cihličky pro dětičky
26. 11. 2015

DISKUZE K ČLÁNKU

0

My máme pro syna také cihličkovou stavebnici . Rád si staví různé stavby a dělá modely z kartonu, tak se na chvíli zabaví. Z hradem si navíc bude moct hrát i potom, co ho složí, takže snad nebude ležet jen na poličce, jako ostatní modely :-) .

ODPOVĚDĚT

0

Holky a z jakého materiálu ty cihličky jsou vyrobené, aby něco vydrželi?

ODPOVĚDĚT

0

My jsme si na stránkách cihlicky-pro-deticky.cz objednali pro naše děti velkou sadu a je úžasná. Deti se s cihličkami dokáží půl dne vyhrát. Občas se jim do zábavy plete i tatínek.

ODPOVĚDĚT

0

Pět let je na cihličky pro dětičky úplně ideální. Určitě kupte, syn bude spokojený. Věřím, že si s nimi vyhraje.

ODPOVĚDĚT

0

Dobrý den, takže vhodný dárek pro syna, který má 5 let? Teď opravdu uvažuji, že mu to pořídím. Syn bude stavět a malá bude bourat. Cihličky pro dětičky vypadají lákavě.

ODPOVĚDĚT
VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE (5 PŘÍSPĚVKŮ)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Titulka pro: Střídavá péče pod pokličkou

Střídavá péče pod pokličkou

Téma střídavá péče začíná být populární. Tento pojem i jeho realizace pozvolna proniká do našeho...

Jak vychovávají své děti rodiče úspěšných dětí

Jak vychovávají své děti rodiče úspěšných dětí

Asi každý normální rodič chce, aby se jejich děti vyhýbaly průšvihům, činily se ve škole...

Titulka pro: BRUMÍK A JEHO VÝLETY PO ČECHÁCH A SLOVENSKU

BRUMÍK A JEHO VÝLETY PO ČECHÁCH A SLOVENSKU

Brumík vám přináší tipy na výlety po Čechách i Slovensku. Vzít si můžete i Brumíkův...

Titulka pro: Bav se a pomáhej s Oriflame

Bav se a pomáhej s Oriflame

Kosmetická společnost Oriflame, Nadace Terezy Maxové dětem a obecně prospěšná společnost Spolu dětem druhým rokem...

Titulka pro: Jak na dětskou obezitu? Můžou za tlusté děti rodiče?

Jak na dětskou obezitu? Můžou za tlusté děti rodiče?

Nebezpečný trend jménem dětská obezita se šíří v posledních letech přímo raketovým tempem. Lékaři varují,...

Titulka pro: Třetina českých dětí se ve volném čase nudí!

Třetina českých dětí se ve volném čase nudí!

Jak žijí dnešní školáci? Co je zajímá a jak tráví svůj volný čas? Na takové...

NAČÍST DALŠÍ

INZERCE

ŽHAVÉ DRBY

SKLO NA MOBIL

Dámy, měla bych dotaz... máte některá zkušenost s ...

ČISTÍCÍ PŘÍPRAVKY

Nemáte zkušenost, jak fungují "univerzální" čistící ...

DÁREČKY PRO DĚTI

Ahoj holky, máte tipy, codětem k narozeninám? Já bych docela ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

© 2020, MeziŽenami.cz