Zdraví

Začněte posilovat imunitu dětí včas: Nečekejte na rýmu a kašel

Sbírání kytiček

Prázdniny jsou za námi a naše myšlenky jsou plné prvních školních dnů. Horko těžko jsme zařizovali hlídání pro děti na prázdniny a zase je tu období, kdy děti vstoupí do kolektivu a budou na ně útočit různé bacily. Je nejvyšší čas posílit dětskou imunitu, aby ten nástup do školy proběhl co nejklidněji a bez častých nemocí.

Přes léto si většina nemocí z nachlazení dala oddych, ale s nástupem dětí do školy a nastupujícím podzimem zase budeme počít dny, kdy jsou děti zdravé a kdy je trápí rýma, kašel či nějaká jiná nemoc. Abychom počet „zdravých dní“ zvýšili a těch „nemocných“ naopak snížili, je dobré již nyní začít posilovat imunitu.

Základ je ve střevech

Věděli jste, že 70 % imunity se nachází právě ve střevech? Vysvětlení je celkem logické. Právě skrz trávicí soustavu se do našeho těla dostávají různé škodliviny, viry a bakterie. Pokud se ve střevech nenachází ty správné bakterie a převahu získají ty špatné, onemocníme. Pokud ale střeva osídlíme prospěšnými bakteriemi, škodlivé látky nemají šanci. 

Pokud tedy chceme začít posilovat imunitu, zaměřme se nejprve na střeva. Největší účinek má bakterie Lactobacillus reuteri Protectis. Nemá vliv jen na posílení imunity samotné, ale také ovlivní naše zažívání celkově. A co si budeme povídat. Se začátkem roku se dostaví také stres a strach z neznáma. Důsledkem často bývají zažívací obtíže jako průjem či zvracení. I s nimi se nám bude lépe bojovat, pokud budou naše střeva zdravě kolonizována.

Začněte posilovat imunitu dětí včas: Nečekejte na rýmu a kašel

Rady našich babiček

Než sáhnete po doplňcích stravy, dejte šanci přírodě a stravě, jako to dělávali naši předci. 

Přírodní probiotika 

Zdravě kolonizovat naše střeva můžeme zakysanými mléčnými výrobky, kysaným zelím nebo Kombuchou. 

Rakytník 

Skvělým zdrojem vitamínů A, C, E a dalších látek je rakytník. Nejlepší je podávat jej ve formě sirupu nebo šťávy. 

Echinacea 

Tinkturu z Echinacey je ideální podávat v kombinaci s betaglukany, které najdete třeba v hlívě ústřičné. Skvělá kombinace pro nakopnutí imunitního systému. 

Lichořeřišnice 

Přírodní antibiotikum a cenný zdroj vitamínů a minerálů. Hodí se tak nejen pro posílení imunity, ale také při prvních příznacích nachlazení. Nejlépe v podobě tinktury. 

Zdravý jídelníček 

Zařaďte do dětského jídelníčku nejen dostatek ovoce a zeleniny, ale také potraviny bohaté nejen na vitamíny, ale také na vlákninu a stopové prvky. 

Pomoc z lékárny 

Pokud nechcete ponechat nic náhodě, můžete imunitu posilovat také prostřednictvím doplňků stravy

Čtěte také: Immun44 je skvělým pomocníkem pro prevenci i boj s bacily

KP

Foto: archiv PR a Pixabay

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků