Rodina

Žaluzie nebo roleta? Co ve svém domově využijete více?

Přijdou vám nová okna stále prázdná a nechcete využívat jenom klasické záclony a závěsy? Potom máte na výběr z dvojice dalších věcí, které vám rozhodně přijdou vhod.

To první jsou žaluzie a tou druhou věcí jsou zajímavé rolety. Co ve svém domově využijete více a co vybrat? Podívejte se na srovnání.

Design

Také jste jako každá žena zaměřená hlavně na oblast designu

Pokud ano, je třeba říci, že lepší volbou jsou v tomto případě levné rolety. To proto, že oproti žaluziím mohou nabídnout mnohem více možností. Co konkrétně máme na mysli? Je to například: 

• Tvarové zpracování 

• Materiál 

• Motivy 

Pokud mluvíme o žaluziích, tak ty jsou v podstatě klasické, jednobarevné. Na druhou stranu výběr barev je celkem bohatý a tak ani ty nemusí být nutně úplně špatnou volbou. Naopak.

Praktičnost

V podstatě platí, že obě řešení jsou na tom s ohledem na celkovou praktičnost velmi dobře. Dokážou hned několik věcí. V létě vás například mohou ochránit nejenom před oslněním ze slunce, ale mohou napomáhat i tomu, aby se interiér vašeho domova tolik neohříval. Stejně tak nezapomínejme na to, že pomohou k lepšímu soukromí. Obě řešení oceníte i v noci, kdy budete chtít eliminovat světla z ulice. 

Jednoduchost montáže 

Ať se rozhodnete pro jedno nebo druhé řešení, v obou případech vás čeká jasné plus. A tím není nic jiného, než jednoduchost montáže. Dá se říci, že s trochou snahy ji lze zvládnout i svépomocí. Ideální však je, pokud ji bude realizovat odborník. A zde už musíme říci, že se stane pro mnoho lidí skutečnou hračkou. 

Cena

Jak žaluzie, tak i rolety jsou nabízené za velmi přijatelné ceny. Ostatně i proto patří mezi řešení, které najdete v domácnostech nejčastěji. A to jak v domech, tak samozřejmě také v bytech. S ohledem na praktičnost, ale i kvalitu a dlouhou životnost se rozhodně jedná o řešení, které svou nízkou cenou celkem překvapí.

KP

Foto: Stockunlimited


Diskuze: příspěvků