Zdraví

Zbavit se křečových žil nemusí být problém

Sbírání kytiček

Chcete-li mít v létě krásné nožky bez nevzhledných „křečáků“, máte poslední možnost se jich zbavit. Díky moderním metodám současné medicíny to nemusí být ani složité, ani bolestivé.

Hlavní příčinou vzniku křečových žil je až z 80 % dědičnost. Svou roli hraje i životní styl, nadváha a zaměstnání. Dalším rizikových fkatorem je těhotenství či menopauza. Onemocnění se někdy může vyskytnout také u pacientů s hlubokou žilní trombózou, při vrozených vadách hlubokého žilního systému, po chirurgickém zákroku a úrazu, kdy může dojít k zánětu. Pokud „křečáky“ máte, nečekejte, že zmizí samy od sebe.  

Správná diagnóza je základ

Nejlepší je zamířit na kliniku, která se na podobné zákroky specializuje. Operaci je vhodné provést takovým způsobem, aby se křečové žíly nevracely, a nemusely proto být znovu operovány. Samozřejmě dispozice pro vznik křečových žil nelze odstranit ani operací, ani laserem, nicméně kvalitním výkonem operatéra a změnou životního stylu lze i tato rizika minimalizovat.


Moderní metody

Léčba pokročilého stavu křečových žil může být různá. „Na naší klinice používáme všechny v současné době dostupné nejmodernější metody, které pravidelně kombinujeme. Patří k nim katetrizační metody, laserové a radiofrekvenční, sklerotizace, či populární flebektomie., nezastupitelnou roli u rozsáhlých varixů má stále operace na základě cévně chirurgických pravidel. Zákrok je ambulantní, takže v den operace může klient odejít domů,“ vysvětluje doktor Ota Schütz z pražské Žilní kliniky, kde se provádí stovky operací ročně.

V léčbě křečových žil je v současné době již standardem velmi výkonný diodový laser pro nitrožilní katetrizační léčbu křečových žil, který je díky vlnové délce 1470 nm méně bolestivý a hlavně výrazně výkonnější než předchozí. Jeho technologickou výhodou oproti předchozím laserům je změna směru působení laserového paprsku, a to z původního lineárního do současného radiálního působení.

Na trhu je ještě další moderní laser, který má kromě kruhovitého radiálního působení navíc vylepšení o sférické působení paprsků, což vede k zesílení efektu. Tento nejnovější, a tím pádem nejkvalitnější laser působí s vlnovou délkou 1550nm.

„Nemocného zákrok tímto laserem nejen méně bolí, ale po zákroku nemá ani nepříjemné modřiny, které se objevovaly u zákroků starším typem laseru,“ potvrzuje MUDr. Ota Schütz a dodává: „laserové metody si v kvalitě a dlouhodobosti výsledku nezadají s radiofrekvenční metodou Closure Fast, která je současně i bezpečnou katetrizační nitrožilní metodou léčby křečových žil.“

Další možnou léčbou křečových žil je pěnová sklerotizace – speciální jehlou je do žíly vpravena speciální pěna, která stěny cévy slepí k sobě a postupně dojde k jejímu úplnému vstřebání.

Více informací hledejte na www.zilniklinika.cz

Připravila: Zuzana
Foto: iStock
29.4. 2013

 

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků

UŽIVATEL