Jak na alergii? Zkuste homeopatickou léčbu.

Jaro, které letos přišlo hodně brzy a pomalu přešlo v léto, s sebou nese mnoho příjemného – sluníčko, teplo, prázdniny a dovolené. Mnoho z nás ale toto období moc rádo nemá. Proč? Důvodem jsou různé alergie. Pravda je, že alergie nás mohou trápit celý rok a vždy v jejich léčbě má své místo homeopatie

Zobrazit fotografii v galerii

Alergie je definována jako abnormální stav vyvolaný nevhodnou nebo nepřiměřenou reakcí imunitního systému. Tak i neškodné látky jsou organismem rozpoznány mylně jako nebezpečné a imunitní systém na ně reaguje tvorbou protilátek.


Příznaky alergie

Mohou být různé - vyrážky a svědivé projevy na kůži, podrážděné sliznice nosu, které se projeví silným vodnatým výtokem z nosu a známe jej jako sennou rýmu, spojenou s častým kýcháním, astma, které se projeví zúžením dýchacích cest a obtížemi při dýchání, zanícené a slzící oči. Alergie se také ale může projevit zvracením a průjmem.

Na trhu existuje mnoho antihistaminik, které opravdu účinkují. Bohužel mají vedlejší účinky, hlavně tlumivé. Navíc je většinou potřeba užívat je delší dobu, než se plně projeví 100 % jejich účinku. Tyto problémy homeopatická léčba nemá.


Nejúčinnější léčba je konstituční

Konstituční homeopatie je celostní léčebná metoda, která vychází z celkového stavu člověka. Vychází z přesvědčení, že nemoc je obrannou reakcí našeho organismu na narušení rovnováhy. Homeopatikum vás zbaví problémů trvale. Tento způsob léčby posílí celý imunitní systém, zlepší jeho psychiku i vitalitu. Někdy ale pacienti z různých důvodů tento typ léčby odmítají. Ale i tehdy umí homeopatie pomoci. Homeopatika nasadíme podle symptomů.


Pomocníci na alergii z lékárny:

 

Histaminika

Poumon histamin, pollens 9CH – prevence 2 kuličky 1x denně o reakci na pylové období doporučuji buď udělat kapky nebo používat histamin 30C - 1-2 x týdně. V akutním stavu rozpusťte 2-3 kuličky ve sklenici s vodou a přes den popíjejte.

Na ucpaný nos

Kalium bichromicum nebo luffu 9C - 2 kuličky 1-2x denně, maximálně 3 dny, pokud se stav nezlepší, použije se jiný lék.

Zarudlé oči

Nejlépe léčí euphrasia (světlík lékařský) 9C nebo použít odvar z bylinek této rostliny.

 

Na bolavé uši

Při začátku zánětu často pomůže ferrum phosphoricum, pokud zánět postupuje pak chamommilla nebo belladonna 9C, většinou nedávám déle jak tři dny.


Homeopatické léky mají velmi dobré výsledky – reagují rychleji než alopatická histaminika, nemají vedlejší účinky (hlavně tlumivé), není třeba je brát dlouhodobě.


Příklad pacienta, který zvolil konstituční léčbu.

Je to mladý muž, který měl silnou alergii na pyly, alergie začínala koncem srpna, trvala celé léto, zmírnila se až někdy v září. Alergické projevy začínaly silnou vodnatou rýmou, zduřely mu sliznice, obtížně se mu dýchalo, dýchal jen pusou, špatně spal. Trochu pomáhaly nosní kapky, ale úleva byla jen krátkodobá, pak se pocit ucpaného nosu zase vracel. V noci špatně spal, budil se neodpočatý, unavený.

Někdy mohlo alergickou reakci nastartovat i hmyzí kousnutí. Teď by měl podle konstituční metody následovat podrobný popis jeho osobních rysů, vztahu k jídlu, konstituce, typ osobnosti – to jsou všechno důležité informace pro určení toho správného konstitučního léku. Já to zkrátím. Dostal homeopatický phosphorus, na který velmi dobře reagoval, měl dojem, že má víc energie, celkově se mu ulevilo. Ale hlavně, po několika letech mohl trávit dovolenou s rodinou v přírodě, to pro něj mnoho let nebylo vůbec možné.

Pokud se chcete autorky na něco zeptat, najdete ji v naší poradně.

Autor: Marie Valášková - homeopat
Foto: iStock
16. 7. 2014

DISKUZE K ČLÁNKU

0

Homeopatickou léčbu jsem nikdy nepodstoupila a abych řekla pravdu, koukám zatím na ní spíš skepticky. Jsem zdravotní sestra a když už musím, tak raději ověřený lék.

ODPOVĚDĚT

0

Osobně jsem proti homeopatickým preparátům. Jakési energie a léky, ve kterých není skoro léčivá látka, léčení na dálku atd. Kdepak, pozor na to.

ODPOVĚDĚT
VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE (2 PŘÍSPĚVKŮ)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Titulka pro: Virózy, opary a homeopatie

Virózy, opary a homeopatie

S přicházejícím podzimem se přes den mění teploty. Ráno je chladno, odpoledne teplo a my...

Titulka pro: Nedejte alergii šanci

Nedejte alergii šanci

Každá žena - maminka, chce pro své miminko jen to nejlepší. V poslední době však...

Titulka pro: Stres a homeopatie

Stres a homeopatie

Fenoménem moderní doby a homeopatie je stres. Prostřednictvím stresu nás organismus varuje, že něco není...

Titulka pro: Jaká homeopatika použít při očkování

Jaká homeopatika použít při očkování

V poslední době se vedou nekonečné spory o problematice očkování. Může homeopatie nějak pomoci?

Titulka pro: Akupunktura zatočí s alergií

Akupunktura zatočí s alergií

Znáte důvěrně od jara nateklé oči, rýmu, dráždivý kašel a jiné nepříjemné projevy alergie? Musíte...

NAČÍST DALŠÍ

ŽHAVÉ DRBY

VELKÉ VÍKENDOVÉ SLEVY

Tento víkend a někde i po celý týden připravilo mnoho ...

MATEŘSKÁ ŠKOLA PRAHA

Nevíte prosím o pražské mateřské školce, kde mají ...

HUBNUTÍ

Ahoj holky, máte tip, jak rychle, zdravě a hlavně trvale ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

INZERCE

© 2020, MeziŽenami.cz