Mám hubnout s odborníky nebo na vlastní pěst?

Potřebujete zhubnout, nejlépe ihned a nevíte si rady. Je lepší se do hubnutí pouštět na vlastní pěst, nebo raději kontaktovat odborníka? Můžeme vás uklidnit, nejste v tom sama. Tento problém řeší opravdu mnoho lidí. Zkusme si vysvětlit pro a proti, poté si můžete udělat vlastní úsudek o tom, co by pro vás bylo lepší.

Zobrazit fotografii v galerii

Hubnutí pod dohledem výživového poradce

Jde především o odhodlání se najít si výživového poradce ve své blízkosti a kontaktovat ho. V dnešní době není problém si odborníka najít pomocí internetu poměrně rychle a snadno.


Dokonce si můžete vyhledat více výživových poradců a porovnat ceny, které si účtují za své služby, a také najít reference uživatelů. Základní výhodou je, že odborníci vám nebudou slibovat nemožné a také na vás nebudou zkoušet zaručené tablety a nápoje, po kterých zhubnete.


Naopak budou řešit váš stav komplexně, tedy zaměří se na to, co je potřeba změnit. Obvykle stačí úprava jídelníčku, vhodná pohybová aktivita a konzultace. Samozřejmě záleží na tom, zda chcete pouze trochu zhubnout, nebo máte zdravotní problémy a trpíte obezitou.


Na druhou stranu mnoho lidí odradí skutečnost, že za tyto služby se platí a není to zrovna malá částka.


Kdy to zvládnete sami?

Pokud chcete zkusit hubnout sami, nikdo vám to nemůže rozmlouvat. Ovšem pouze v případě, že potřebujete zhubnout pár kilo, abyste se vešla do šatů nebo se líbila svému partnerovi.


Ono je hubnutí a hubnutí.


Když si mladá dívka řekne, že potřebuje zhubnout 2 kila, aby si mohla koupit ty úžasné džíny, co viděla v obchodě, nejde o nic dramatického a většinou stačí držet pár dní dietu (v rozumné míře) a zajít si večer zaběhat.


Něco jiného je, když paní ve středním věku zjistí, že si neoblékne šaty ani z kolekce XXL. Tam už se jedná o obezitu a v takovém případě si člověk svépomocí obvykle příliš nepomůže.


Pokud tedy patříte do té první kategorie (samozřejmě věk až tolik roli nehraje), pak můžete zkusit hubnout sami. Ale všeho s mírou. Odborníci doporučují zvolit tu správnou dietu a také vhodnou pohybovou aktivitu.


Nesmíte hladovět ani nadměrně své tělo zatěžovat.


Vždy se vyplatí vsadit na rozumnou redukční dietu a pravidelný pohyb. Tím nemůžete nic zkazit. Když to vše ještě doplníte pitným režimem (samozřejmě neslazené nápoje), poslední jídlo si dáte nejpozději 3 hodiny před spaním, pak se výsledky rychle dostaví.


Kdy raději k odborníkovi?

Odborníci radí, pokud vás trápí obezita či silná nadváha, i přesto že se cítíte dobře, je vhodné obrátit se na odbornou pomoc.


Obezita s sebou přináší zdravotní rizika, která není dobré podceňovat. I v případě, že se vám podaří zhubnout, brzy se dostaví takzvaný jojo efekt a vy se tak ocitnete v začarovaném kruhu. Váš stav dokáže nejlépe posoudit pouze erudovaný vysokoškolský odborník, který se v této problematice pohybuje.


Odborník vám „ušije“ jídelníček na míru, poradí vám, jak dále postupovat a v neposlední řadě vám bude podporou při cestě k cíli. V některé fázi lze říci, že obezita je nemoc, kterou sami vyléčit nedokážeme. Odborníci nejen pomohou a poradí, ale fungují také jako zpětná kontrola. Pokud se rozhodnete hubnout sami, nikdy nemáte jistotu, že svou dietu neporušíte.


Základem zdravého hubnutí je především pozitivní motivace, radost z pohybu a potěšení z jídla, které je zdravé. K tomuto většina lidí, kteří trpí nadváhou jen tak sami bez pomoci nedojdou. Proto je lepší se obrátit na odborníka co nejdříve, než se trápit dietami bez výsledku. Můžete si naopak ublížit ještě víc.


Odpověď na otázku zda hubnout sami nebo s pomocí dietotologa není jednoznačná. Je to samozřejmě jen na vás. Nicméně pokud se na něho obrátíte, rozhodně nic nezkazíte.

 

Komerční prezentace
Foto: iStock
21. 8. 2014

DISKUZE K ČLÁNKU

0

Já hubnu na vlastní pěst. Cvičím, běhám a nepřejídám se. Jím všechno, diety nedržím. Piji vodu a sirupy bez bílého cukru, konzervantů a umělých barviv. A taky to jde.

ODPOVĚDĚT

10

Užívám doplňky stravy

ODPOVĚDĚT

11

Jo jo tak přesně tohle jsem řešila. Musím říct, že metodu s odborníkem jsem už vyskoušela. Je to ale metoda která není nikterak levná záležitost, takže jsem zvolila metodu kombinace. U odborníka jsem najela na režim, cvičení, úprava jídelníčku a teď už nějaký měsíc jedu sama za sebe. Baštím podle tohoto:www.fitnesstv.cz/jidelnicek-na-tyden-20-10-26-10-2014, moc mi to chutná a i manžel něco z toho pozře., takže nenmusím pokaždé vařit dvě jídla. Navíc jsou na jejich vebu i videa na cvičení podle kterých cvičím, když si zrovna nedávám brusle s kočárkem, záleží na počasí. Přes zimu budu asi cvičit jen podle těch videí a super je že přidávají pořád nové a hlavně je to zadarmo!!!!

ODPOVĚDĚT
VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE (3 PŘÍSPĚVKŮ)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Titulka pro: Fit a štíhlé do plavek: lekce zdravého hubnutí II.

Fit a štíhlé do plavek: lekce zdravého hubnutí II.

Jak už jsem zmínil minule, pro začátek je velmi důležité vytvořit si reálný plán zdravého...

Olga Šípková odpovídá na nejčastější dotazy o hubnutí

Po novém roce se to všude hemží zaručenými návody na hubnutí. Vybrat z nich jeden...

Jak se projíst k sexy tělu

Jak se projíst k sexy tělu

Toužíte po sexy postavě a dodržujete zdravý životní styl, ale stále se vám nedaří obléknout...

Titulka pro: Soutěž o balíček produktů od Nutrendu

Soutěž o balíček produktů od Nutrendu

Pustili jste se do hubnutí.

Titulka pro: Diety do plavek a poruchy příjmu potravy: Můžou spolu souviset?

Diety do plavek a poruchy příjmu potravy: Můžou spolu souviset?

Léto láká k vodě a to nás, zástupkyně ženského pohlaví pomalu bez ohledu na věk,...

NAČÍST DALŠÍ

INZERCE

ŽHAVÉ DRBY

FREESTYLE KOLOBĚŽKA

Zdravím, nemáte prosím doporučení, kde objednat ...

DETOX ORGANISMU

Jakým způsobem podstupujete detox organismu ? Hrozně ráda ...

TINKTURA

Ahoj, chtěla bych se zeptat jaké máte zkušenosti s ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

© 2020, MeziŽenami.cz