Tip pro věčné dietářky: co by vám mohlo pomoci zhubnout

Rad, doporučení či produktů, které mají vést ke snížení váhy, je na trhu mnoho. Aktuálně je rozšiřuje takzvaná „dieta ne dieta“. V čem spočívá?

Titulka pro: Tip pro věčné dietářky: co by vám mohlo pomoci zhubnout
Zobrazit fotografii v galerii

Víte, že Česká republika a Velká Británie jsou jedničky? Není to ale hezké prvenství – obě země vedou v oblasti obezity a nadváhy. Změnit tento stav se snaží mnohé techniky, metody a výrobky, ostatně ročně u nás hubne či se o to pokouší statisíce lidí.


Dieta ne dieta ve zkratce

Systém Diety ne diety má vést nejen k tomu, aby se ručička vaší váhy posunula směrem dolů. Současně si klade cíl „přeprogramovat“ myšlení, upravit emoční vyladění, jídelní návyky, ale i to, co se děje v těle.


Komplexní program se skládá z několika částí:

  • Neurolingvistické programování = slibuje zlepšit váš emocionální, mentální a fyzický stav, díky tomu, že překonáte problémy, jež vedly k nadváze. Stručně řečeno – vědomě změníte svou nevědomou mysl.
  • Klinická naturopatie = Kombinuje zkušenosti a tradice přírodního léčitelství s nejnovějšími poznatky klinického výzkumu v oblasti přírodní a nutriční medicíny. Z pohledu redukce váhy se soustředí na gastrointestinální a endokrinní zdraví člověka ve spojení s takzvaným psychickým stresem.
  • Hypnóza = Známá terapeutická a léčebná metoda neboli stav soustředěné mysli rovněž dokáže pomoci v redukci váhy - díky ní se budete lépe soustředit na to, co efektivně podpoří snahu hubnout.

 

První krok

Počítat kalorie zvládne drtivá většina z nás. Snad každý také ví, že když bude energetický výdej převyšovat nad příjmem, měl by hubnout. Přesto tato teorie nebývá v praxi vždy úspěšná. Proč pro dlouhodobé udržení shozených kilogramů u řady lidí nestačí jen cvičit a žít s kalorickými tabulkami v ruce?

„Prvním krokem je nastolení rovnováhy v zažívacím traktu,“ uvádí Michaela Carter, terapeutka programu Dieta ne dieta. A dodává, že například neodhalený a tedy neléčený zánět zažívacího ústrojí může způsobit to, že se vám nedaří zbavit nadbytečných kil. Což mnoho lidí netuší. Navíc rovnováha v zažívacím traktu jde ruku v ruce s hormonální rovnováhou, která je, hlavně u žen, významným faktorem souvisejícím s nadváhou.


Druhý krok

Každý se chová nějakým naučeným způsobem, avšak ne vždy jde o dobré návyky. Od toho jsou psychoterapeutické techniky, které pomáhají změnit nezdravé zvyklosti v nové, jež nám budou prospívat. Dokonce tak, že se prý začnete těšit na kousek mrkve. Nebo pár listů salátu. A místo mega dávek kávy nebo většího než malého množství alkoholu vás bude lákat bylinkový čaj.


Třetí krok

Aniž si to člověk uvědomuje, jídlo se pro něj může stát berličkou, náplastí na nějakou křivdu, či dlouhodobě neřešený problém. Pomocnou ruku tady podává hypnóza. „Naše negativní emoce totiž způsobují, že často jíme z nesprávného důvodu,“ podotýká terapeutka. Vzniká začarovaný kruh. Jídlem se snažíme něco vyřešit, třeba špatnou náladu, ale slastný pocit netrvá dlouho. Pak jsme na sebe nazlobení, že jsme (zase?!) nedodrželi dietní režim, a v tom horším případě si ještě něco zobneme. A tak pořád dokola.

Stačí si jen připomenout, že nadváha je v mnoha případech důsledek toho, co se děje v našem těle. „Může jít o gastrointestinální onemocnění, hormonální nerovnováhu nebo stres a emoční zatížení člověka,“ připomíná terapeutka. Když změníte svůj úhel pohledu na hubnutí i na život, je velká šance, že se vám bude dařit.


Připravila: Marcela
Foto: Dieta ne dieta
22. 3. 2016

DISKUZE K ČLÁNKU

0

Holky, ráda bych se s váma poradila. Chtěla bych vědět, na jakém principu fungují proteinové diety... A co jojo? Tak nějak mi přijde, že ten nastat musí, nebo ne?

ODPOVĚDĚT

0

To já jsem se po novém roce odhodlala jít do té proteinové diety od prodietixu, tak jsem zvědavá jak dlouho mi to půjde :)

ODPOVĚDĚT
VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE (2 PŘÍSPĚVKŮ)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Titulka pro: Fit a štíhlé do plavek: lekce zdravého hubnutí II.

Fit a štíhlé do plavek: lekce zdravého hubnutí II.

Jak už jsem zmínil minule, pro začátek je velmi důležité vytvořit si reálný plán zdravého...

Olga Šípková odpovídá na nejčastější dotazy o hubnutí

Po novém roce se to všude hemží zaručenými návody na hubnutí. Vybrat z nich jeden...

Jak se projíst k sexy tělu

Jak se projíst k sexy tělu

Toužíte po sexy postavě a dodržujete zdravý životní styl, ale stále se vám nedaří obléknout...

Titulka pro: Soutěž o balíček produktů od Nutrendu

Soutěž o balíček produktů od Nutrendu

Pustili jste se do hubnutí.

Mám hubnout s odborníky nebo na vlastní pěst?

Potřebujete zhubnout, nejlépe ihned a nevíte si rady. Je lepší se do hubnutí pouštět na...

Titulka pro: Diety do plavek a poruchy příjmu potravy: Můžou spolu souviset?

Diety do plavek a poruchy příjmu potravy: Můžou spolu souviset?

Léto láká k vodě a to nás, zástupkyně ženského pohlaví pomalu bez ohledu na věk,...

NAČÍST DALŠÍ

INZERCE

ŽHAVÉ DRBY

ORIGINÁLNÍ DÁREK

Přítel mě nedávno potěšil krásným dárkem. Dostala ...

OVOCNÉ KAPSIČKY

Dobrý den, chtěla bych dcerce koupit ovocné kapsičky a ...

IVF KLINIKA?

Dobrý den, ráda bych znala vaše názory na IVF kliniky. Kde ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

© 2020, MeziŽenami.cz