Zatočte s roztoči

Každou noc sdílíme postel spolu s 1,5 až 2 miliony prachových roztočů a bakterií. Účinnou obranou je jen pravidelné čištění bytu či domu. Nenahraditelným pomocníkem v tomto boji jsou vysavače Raycop, jediné antibakteriální vysavače na českém trhu, které využívají UV-C záření. To účinně zničí a odstraní bakterie, viry včetně tipu H1N1 a roztoče, kteří jsou hlavními spouštěči projevů nemocí jako je astma a alergie. V České republice je asi 500 000 astmatiků a podle odborníků trpí dalších 250 000 lidí nějakou formou astmatu či alergie, aniž by o své nemoci věděli. Šokující je i výskyt astmatu u 10 – 15 % všech dětí a navíc 5 % z nich je postiženo alergickým ekzémem.

Titulka pro: Zatočte s roztoči
Zobrazit fotografii v galerii

Alergici a astmatici – účinný boj proti alergii a astmatu začíná správným úklidem.
Co s tím? V boji s nemocí i s prevencí je důležité začít nejdříve u sebe doma. „Problémy alergiků a astmatiků způsobují roztoči. Daří se jim ve vlhkém a teplém prostředí, jako jsou naše postele, matrace, lůžkoviny, čalouněný nábytek a koberce. V přírodě jsou roztoči hubeni jejich přirozenými nepřáteli a také je ničí sluneční paprsky; bohužel tomu tak není v domácnosti. Roztoči přežívají a reprodukují se lépe právě v matracích a lůžkovinách, neboť vlhkost a teplo lidského těla zde přetrvává až několik hodin,“ říká MUDr. Hana Janíková, lékařka z kožní ambulance.

Raycop je první antibakteriální vysavač, který pomocí UV-C záření, vibračních klepačů, výkonného sání a mikro-alergické filtrace s HEPA filtrem H13 efektivně vymýtí roztoče a zničí bakterie a viry ve všech textiliích v domácnosti. Jak pracuje antibakteriální vysavač názorně ukazuje instruktážní video http://raycop.cz/raycop-smart.html.

Co je UV-C technologie?
Ultrafialové (UV) světlo je elektromagnetické záření s vlnovou délkou kratší než viditelné světlo. Spektrum se skládá z elektromagnetické vlny s frekvencí vyšší než ta, kterou člověk identifikuje jako fialovou barvu (purpurovou). UV-C záření, vznikající v lampě uvnitř vysavače, uvolňuje velké množství neviditelných ultrafialových paprsků 254nm (nanometrů) vlnové délky. Toto UV-C germicidní světlo poškozuje DNA prachových roztočů, bakterií, virů a jiných patogenů, a tím ničí jejich schopnost se množit a způsobit onemocnění.

UV-A, -B a -C záření způsobuje poškození všech živých organismů, včetně bakterií, hub a hmyzu, je ze všech tří druhů nejúčinnější a působí pouze na krátkou vzdálenost. Z provedených experimentů je prokázáno, že expozice pouhé 2 sekundy je dostatečná k tomu, aby Raycop zničil 99,9% bakterií z řady E. coli a Staphylococcus aureus (Hwang, 2005).

5 praktických rad pro domácnosti alergiků a astmatiků

 1. Roztočům se daří ve vlhkém prostředí. Proto pravidelně větrejte. Každý týden pravidelně vyndejte lůžkoviny a matrace na balkon, lůžkoviny vyčistěte antibakteriálním vysavačem, který zničí roztoče. Povlečení a pyžama perte v horké vodě nad 60°C.
 2. Z bytu odstraňte koberce. Pokud opravdu bez koberce nevydržíte, kupte si jen kusový koberec z kvalitního materiálu, který se velmi snadno čistí a pravidelně jej čistěte antibakteriálním vysavačem.
 3. Záclony a závěsy jsou dalším velmi častým místem, kde se drží roztoči, bakterie, plísně a prach. Vyměňte je raději za kvalitní žaluzie, nabídka výrobců je velmi široká.
 4. Podlahy v bytě by měly být vyrobeny ze snadno udržovatelného materiálu vysoké kvality. Tím může být keramika, laminát nebo dřevo. Praktické jsou také podlahy z PVC. Podlahu je nutné vytírat denně. Žádnou chemii s hlavičkou roztoče na obalu však nepotřebujete. Vlhký mop nebo hadr vám bude bohatě stačit.
 5. Obydlí alergika není vhodným domovem ani pro domácí zvířata, která mohou být zdrojem alergenů. Nebezpečné jsou i plyšové hračky. K údržbě vhodného ovzduší patří zásada nekouřit, dostatečně větrat místnosti a používat vhodnou čističku vzduchu. Vybírejte kvalitní čističky vzduchu například HEPA čističky vzduchu.
   

Co se dá dělat proti roztočům?
Vědecké studie* pacientů alergických na prach a alergeny ve výkalech roztočů ukazují, že časté vysávání klasickým vysavačem, ve snaze udržet čistotu, může paradoxně zhoršit stav alergiků nebo astmatiků, protože malá část prachu projde skrze sáček a filtry zpět do vzduchu a víří se po celém bytě. Zde záleží na tom, jaký vysavač máte a jakou filtrací je vysavač vybaven, ale sebevýkonnější vysavač neodstraní ani roztoče ani alergeny. To dokáže pouze antibakteriální vysavač Raycop díky UV-C záření a patentovanému systému vysávání. Roztoči vyprodukují každý den tisíce částeček výkalů obsahujících silný alergen. Tento alergen způsobuje různé druhy alergie, astma, zánět spojivek nebo různé kožní ekzémy a záněty. Jeden z nejdůležitějších proteinů zodpovědných za alergickou reakci je DerP1, proteáza trávicího enzymu obsažená ve výkalech roztočů. I samotná těla roztočů, složená z chitinu, jsou alergenem.

Věděli jste?

 • Obsah roztočů v hračkách lze kromě praní snížit i tím, že se nechají přes noc vymrznout v mrazničce.
 • Každou noc sdílíme postel s 1,5 až 2 miliony prachových roztočů a bakterií.
 • Jejich výkaly obsahují silný alergen, který může způsobovat svědění kůže, pálení očí a kýchání. Pokud máte alergie, astma, jiné dýchací potíže nebo ekzémy, tyto příznaky mohou být ještě horší.
 • Antibakteriální vysavač Raycop účinně zničí a odstraní bakterie a viry včetně typu H1N1.
 • Roztoči se velice rychle množí. UV- C lampa vysavače Raycop způsobí neplodnost škůdců, a tím i rychlé a trvalé odstranění roztočů z vašich lůžkovin, koberců, závěsů i oblečení.


Jak pracuje antibakteriální vysavač?


Značka Raycop nabízí ucelenou řadu antibakteriálních vysavačů ve třech variantách – Smart, Hera a Magnus.
 

 Raycop smart
Raycop smart

Raycop SMART (BK-SERIES)

První originální model Raycop SMART s nejnižší váhou je používán ve více jak 400 000 domácnostech ve 14-ti státech. Používá patentovaný 3-stupňový systém čištění. Je vybaven funkcí „ONE TOUCH CONTROL“ pro velice snadné ovládání. Nyní je nabízen v bílé perleťové barvě.
Cena: 4 990 Kč
 

 

 Raycop Hera
Raycop Hera

Raycop Hera

Nejnovější model Raycop HERA s ergonomickým designem je vybaven cyklonovým sáním, dvojitým vibračním klepačem a přídavnou rukojetí. Používá patentovaný 3-stupňový systém čištění a funkci „ONE TOUCH CONTROL“.
Cena: 5 990 Kč


 

 Raycop Magnus
Raycop Magnus

Raycop MAGNUS

Nejvýkonnější model Raycop MAGNUS s exklusivním designem a sáním 450W. Pro snadné používání je vybaven LED displejem a odkládacím podstavcem. Používá patentovaný 3-stupňový systém čištění pro odstranění roztočů, bakterií a virů.
Cena: 7 590 Kč

Vysavače Raycop můžete zakoupit v obchodech s elektrospotřebiči (seznam najdete zde http://www.raycop.cz/kde-koupit-raycop.html) nebo přímo v e-shopu na http://www.raycop.cz

Připravila: Katka
Toto: Raycop
28. 1. 2011
 

DISKUZE K ČLÁNKU

2

jo souhlasím

ODPOVĚDĚT

7

pěkná věcička i pěkná cena

ODPOVĚDĚT
VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE (2 PŘÍSPĚVKŮ)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Titulka pro: Nová zbraň proti ekzému

Nová zbraň proti ekzému

Atopický ekzém, nebo-li dermatitida, svými nepříjemnými projevy trápí asi 15 – 20% populace střední Evropy....

Titulka pro: Nedejte alergii šanci

Nedejte alergii šanci

Každá žena - maminka, chce pro své miminko jen to nejlepší. V poslední době však...

Soutěž o mast a krém CutisHelp na ekzém

Soutěž o mast a krém CutisHelp na ekzém

Atopický ekzém je jedno z častých kožních onemocnění. Střídají se období klidu, kdy je kůže...

Ekzém

Soutěž o přípravky CutisHelp na ekzém

Stále více lidí se potýká s atopickým ekzémem a dráždivých vlivů je spousta. Mimo jiné...

Titulka pro: Akupunktura zatočí s alergií

Akupunktura zatočí s alergií

Znáte důvěrně od jara nateklé oči, rýmu, dráždivý kašel a jiné nepříjemné projevy alergie? Musíte...

Soutěž o CutisHelp EKZÉM konopnou mast a konopný krém denní

Soutěž o CutisHelp EKZÉM konopnou mast a konopný krém denní

Stále více lidí se potýká s atopickým ekzémem a dráždivých vlivů je spousta. Ať již...

NAČÍST DALŠÍ

INZERCE

ŽHAVÉ DRBY

CO POD STROMEČEK

Ahoj holky, máte tipy, co letos pod stromeček dětem? Já bych ...

IVFKO

Ahoooj :) Přátelé, s manželem se chystáme na IVFko. Nevím ...

DAROVÁNÍ VAJÍČEK

Ahojky holky :) Dotaz... Byla některá z vás darovat ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

© 2016, MeziŽenami.cz