Zatočte s únavou díky kombinaci vitaminů

Pociťovat v průběhu podzimu únavu a vyčerpání není nic neobvyklého. Dny jsou kratší a slunce je méně.

Zatočte s únavou díky kombinaci vitaminů
Další 3 fotografie v galerii

V přírodě je podzim přípravou na zimu, kdy je vše klidné a utlumené. Bohužel každodenní život a pracovní povinnosti se neptají, co je za roční období. Požadavky na výkon jsou stále stejné, proto je potřeba zejména v tomto období dbát na životosprávu a organismus podpořit vitaminy, minerály a využít jejich synergického efektu. 


Jedním z důvodů počínajících podzimních únav je nedostatek slunečního světla, a tedy i vitaminu D. Jeho produkce je závislá na UVB záření, které dopadá na naše území v dostatečné míře jen od dubna do září. Vitamin D má nezanedbatelný vliv na imunitu, na stav svalů a kloubů, působí preventivně proti psychické únavě a depresím a má mnoho dalších funkcí. Bohužel 75 % populace má tohoto vitaminu trvale nedostatek. Není divu, že řada lidí je kvůli tomu od podzimu unavená, bez nálady a jejich imunitní systém nemá sílu odrážet viry a bakterie. 


Při nedostatku denního světla produkuje tělo také více melatoinu, který sám o sobě utlumuje. Následkem nadprodukce melatoninu se mohou dostavit projevy jako je zhoršení psychického stavu, vyšší nutnost spánku, nechutenství a snížení pracovní výkonnosti. Příroda usíná a lidský každodenní život, starosti a pracovní povinnosti jdou proti. 


Vyčerpal nás covid 

Nejde opomenout ani fakt, že v posledním roce řada lidí prodělala kromě běžných onemocnění i covid. V kombinaci se zvýšenou psychickou zátěží se tělo mohlo vyčerpat a chybí mu celá série vitaminů a minerálů. Každý člověk je jedinečný, proto se vyčerpanost organismu projevuje na každém jinak. Můžete se setkat s únavou, nedostatkem energie i s bolestmi svalů a kloubů, bolestmi hlavy, nervozitou a zhoršeným dýcháním i celou řadou dalších symptomů. 


BIOMIN RESTART COVITAL DAY 

BIOMIN Restart Covital Day Foto: Biomin

BIOMIN Restart Covital Day Foto: Biomin


Vitaminový a minerální doplněk stravy s obsahem baikalinu, aescinu, vitaminů C, B6, B12, D3, zinku a hořčíku. Kombinace 8 vitaminů a minerálů přispívá ke snížení vyčerpání, únavy a podporuje imunitní systém, funkci svalů, kloubů a další. Vhodné při nadměrné fyzické a psychické zátěži. Koupíte na www.vitalpoint.cz za 465 Kč – 60 tobolek. 


BIOMIN RESTART COVITAL NIGHT 

BIOMIN Restart Covital Night Foto: Biomin

BIOMIN Restart Covital Night Foto: Biomin


Vitaminový a minerální doplněk stravy s obsahem baikalinu, vitamínu D3, zinku, hořčíku, 5-HTP a extraktu kozlíku lékařského. Společně zlepšují symptomy spojené s chronickou únavou, problémy se spánkem a uvolněním. Svým složením také přispívá k ochraně buněk před oxidačním stresem, snížení vyčerpání, ke správné funkci psychiky a zlepšení duševní pohody. Koupíte na www.vitalpoint.cz za 465 Kč – 60 tobolek. www.jsemstalekost.cz 


Synergický efekt vitaminu a minerálů 

„Při řešení zdravotních komplikací je někdy lepší brát vitaminy a minerály samostatně, jindy je efektivnější užívat je v určitých kombinacích. Ve své funkci se mohou vzájemně podporovat a pokud je užijete spolu, dosáhnete daleko lepších výsledků, než kdybyste užili jen jeden z nich,“ vysvětluje synergický efekt prof. RNDr. Jan Krejsek, CSc., přednosta Ústavu klinické imunologie a alergologie Lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Fakultní nemocnice Hradec Králové. Příkladem může být třeba alkaloid baikalin z kořene šišáku bajkalského, který se už v tradiční čínské medicíně využíval na celou škálu zdravotních problémů včetně psychické únavy, slabého spánku a deprese. Baikalin má také protizánětlivé účinky, zmírňuje napětí a nervozitu. Pomáhá i při silné menstruaci, krvácení z nosu a na vysoký krevní tlak. 


Baikalin s kozlíkem a hořčíkem uklidní a uvolní 

Užívat samostatně baikalin nemá ani zdaleka takový efekt, jako když ho zkombinujete s různými vitaminy a minerály jež jeho vlastnosti podpoří. Například pokud jste v psychicky unavení a potřebujete se dobře vyspat, zkombinujte baikalin s kozlíkem lékařským. Kořen této rostlinky má uklidňující účinky a pomáhá proti nespavosti. Při dlouhodobém užívání ve večerních hodinách a ve spojení s baikalinem vás příjemně zklidní a navodí plnohodnotný spánek. 


S fyzickou únavou může pomoci baikalin s hořčíkem, který je lépe vstřebatelný v kombinaci s vitaminem B6. Hořčík pomáhá se správnou funkcí svalů. Bez něj dochází ke snadnějšímu vyčerpání, svalové únavě až křečím. Podílí se také na procesech související se správným fungováním psychiky a nervové soustavy. S fyzickým uvolněním a svalovou regenerací pomůže i kvalitní spánek, který si navodíte kombinací právě hořčíku s baikalinem a zmíněným kozlíkem


Unavený organismus je snadný terč pro viry 

Odpočatý organismus je základ pro to, abyste nebyli snadným terčem pro bakterie a viry. Přesto ani silný a vydatný spánek nestačí na vytvoření silné imunity. V podzimním náročném období proto myslete i vitaminy a minerály, díky nimž budete lépe odolávat patogenům a zvládat snadněji onemocnění.


Komerční prezentace
Foto: Depositphotos, Biomin

DISKUZE K ČLÁNKU

0

V podzimním jídelníčku máme víc ovoce a zeleniny, první náznak nachlazení zahanime čajem s citronem a zázvorem

ODPOVĚDĚT

2

Chemii do těla necpu, mám vlastní jablka, maliny, hroznové víno, tak vitamíny v přírodní formě.

ODPOVĚDĚT

3

souhlasím s vámi

ODPOVĚDĚT

3

V tomto sychravém podzimním počasí je důležité užívat vitamíny, minerály, ale také ovoce, zeleninu.....a také se snažit odpočívat.

ODPOVĚDĚT

3

Vitaminy, minerály nejsou všemocné.

ODPOVĚDĚT
VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE (5 PŘÍSPĚVKŮ)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Posilněte imunitu a buďte připraveni Foto: Pixabay

Posilněte imunitu a buďte připraveni

Některé nemoci se rychle šíří a občas s nimi i panika. Místo obav je potřeba...

Vliv detoxikace na imunitu

Vliv detoxikace na imunitu

Imunita, to je pojem s velkým „P“. Jen si zkuste toto slovo zadat do interetového...

Vyhrajte probiotika pro celou rodinu a posilněte imunitu

Vyhrajte probiotika pro celou rodinu a posilněte imunitu

Abyste měli dobře fungující obranyschopnost, musíte mít ve formě střeva. K tomu vám pomohou probiotika....

Vše, co byste měli udělat pro posílení imunity

Vše, co byste měli udělat pro posílení imunity

Každým dnem přibývá nemocných. Zákeřný virus se šíří Evropou i Českem. Nikdo si nemůže být...

Imunitní boje s virem. Co s v těle děje? Foto: Pixabay

Imunitní boje s virem. Co s v těle děje?

Víte, co se děje od okamžiku, kdy se do těla dostane respirační vir? Probíhá netušený...

Vyhrajte balíček pro lednovou očistu organizmu Foto: Shutterstock

Vyhrajte balíček pro lednovou očistu organizmu

Leden je ideálním obdobím, kdy byste si měli naordinovat detoxikaci. Zbavíte se při ní všech...

NAČÍST DALŠÍ

ŽHAVÉ DRBY

VELKÉ SLEVY ONA DNES 18.-24.10.2021

Nyní přichází největší slevový nákupní týden v ...

INKONTINENCE

Co se vám osvědčilo za pomůcky? Hlavně aby byly spolehlivé ...

PROTEINY - JAKÉ KUPUJETE?

Ahoj, poradíte dobré proteiny? Jakou značku jste si ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

INZERCE

© 2020, MeziŽenami.cz