Ženy na rodičovské mění profesi: inspirujte se jejich příběhy

Rodičovská je dlouhá doba, ženy během ní často bilancují, změní své životní postoje a s tím souvisí i návrat do práce.

Ženy na rodičovské mění profesi: inspirujte se jejich příběhy
Zobrazit fotografii v galerii

V březnu jsme v agentuře GetFound uspořádali celodenní konferenci právě pro maminky. Nazvali jsme ji Mamafest a pozvali na místa řečníků nejen odbornice, ale také ženy, které změnu profese mají za sebou. Ony a hlavně účastnice pak vytvořily skvělou atmosféru, díky níž se spousta žen seznámila, a setkávají se doteď. 


Podnikání nebo zaměstnání? 

Mysleli jsme na obě varianty, dokonce i na variantu, kdy žena zakládá neziskovku, nebo chce v neziskovkách působit. Přednáška od Lucie Václavkové - kariérové lektorky, která pomáhá ženám při restartu byla plná tipů z praxe a spoustou užitečných odkazů nejen na webové stránky, ale také na další specialisty. 


Restart kariéry určitě není jen o ženách na rodičovské, pokud o něm uvažujete, spojte se s Lucií, nebo využijte odkazy pod článkem. 


Podnikatelky - e-shopařky 

Na Mamafestu přednášela například Petra Uharček, která má e-shop s originální tvorbou jako přivýdělek. Vyrábí a prodává dekorace do bytu, drobné doplňky z přírodních materiálů. Na jejím startu byl blog. Díky němu měla fanouškovskou základnu a tím pádem i první zákazníky. 


E-shopařka je také Lucie Šálená. V jejím obchodě Chytrá opička koupíte různé hračky pro děti. Lucie Šálená vnímá svou výhodu v tom, že všechny hračky, co na svém internetovém obchodě prodává, zároveň vyzkouší s dětmi, připraví důkladnou recenzi a video. Je to práce, na druhou stranu to Lucce přivádí nové zákazníky. 


Nebo se chcete zaměřit na výrobu vlastních hraček? Své o tom ví Gabi Hrdina. Gábi společně s mužem mají značku Utukutu a vyrábí houpací prkno. Ačkoli se zdá, že podobných prken je na trhu více a Gábi bojuje s konkurencí, Utukutu má navrch. Gábina má prozákaznický přístup, navíc vlastní na rozdíl od konkurence všechny atesty. Zakládá si na kvalitě, na skutečně lidské komunikaci se zákazníky, což se dnes tak často nevidí. 


Založení e-shopu 

Jednou z možností, kterou se ženy ubírají, je právě založení vlastního obchodu. Většinou buď prodávají svoje vlastní výrobky, nebo se snaží nalézt díru na trhu a prodávat věci související s dětmi, protože je sami v určitou chvíli poptávají. 


Uvažujete také o otevření vlastního e-shopu? Chcete prodávat na internetu? Ještě než si e-shop založíte, musíte vědět nejen, co budete prodávat a jak se bude váš e-shop jmenovat, ale také kdo budou vaši zákazníci, rozhodnout, jakou platformu pro e-shop budete používat, kde budete prodávat a také se začít vzdělávat v oblasti on-line marketingu. 


Úplně nejjednodušší a ideální varianta pro začínající e-shopaře, je pronájem e-shopu. Mnoho e-shopařů v České republice využívá a je spokojeno se Shoptetem. Nabízí moderní šablony, výbornou technickou podporu, vyřeší za vás EET, pomůže s tím, jak naložit s GDPR. 


Podívejte se na jejich stránky, nezávazně si Shoptet vyzkoušejte po dobu 30 dní. Nabízí také verzi zdarma pro začínající, což může také pomoci při vašem rozhodování. 


Proč bychom začínajícím doporučili právě pronájem e-shopu? 

- Programování nového e-shopu je záležitostí několika desítek tisíc - web je dnes snadné založit si například na Wordpressu, ale u e-shopu platí trochu jiná pravidla a jde o mnohem složitější systém (kvůli napojení na platby, dopravu, nebo i z hlediska EET a GDPR). 


- Od e-shopu potřebujete, aby fungoval správně, aby šetřil váš čas - ideálně od prvního dne spuštění, pronájem vám ušetří nejen čas, ale i peníze, které byste strávili s programátorem při řešení technických problémů. 


Jste ve stejné situaci? 

Jestli zrovna i vy uvažujete nad změnou kariéry (a nemusíte být zrovna na rodičovské dovolené), doporučuji si dohodnout schůzku právě s kariérovou poradkyní. Pomůže vám zjistit, co skutečně chcete, objevit vaše silné stránky, zorientovat se na začátku. 


Tyto zdroje stojí za to: 

Mladý podnikatel a jeho videa určitě podpoří vaši touhu posunout se dál, jsou plná inspirativních lidí a hodí se i pro rozvoj marketingových znalostí. 

● E-book pro začínající e-shopaře si můžete stáhnout zdarma

● Hledejte kolem sebe neziskové organizace, které pořádají vzdělávací semináře a zaměřují se na ženy: například GLE, Spiralis atp. 

Ipodnikatel.cz, Podnikatel.cz, Jak podnikat - weby pro všechny podnikatele. 

● Zapojte se do FB skupin: e-shopaři, podnikatelé, nebo skupina, co vznikla pro vzájemnou podporu žen po Mamafestu. 


Připravila: red.

Foto: GetFound


DISKUZE K ČLÁNKU

0

I já jsem se nedávno chtěla stát podnikatelkou a myslím si, že jsem na docela dost dobré cestě. Rozhodla jsem se posktovat masáže svým klientům a to i s přidanou hodnotou lekcí jogy... Ono je to ale docela dost časově náročné a teba bez takového rezervačního systému se to pak těžko plánuje, takže to je něco, co rozhodně potřebujete!

ODPOVĚDĚT

0

Myslím si, že parádní inspirace. Já třeba také podnikám tak, že mám vlastní eshop. Založila jsem si ho až po mateřské. Je ale pravda, že se zákazníky to ze začátku byla docela bída. To se mi ovšem povedlo vyřešit pomocí lepší SEO optimalizace. O tu se mi postarali https://kvalitneseo.cz/

ODPOVĚDĚT

6

když jsem byla na mateřské, neměla jsem na výpomoc žádnou babičku a nedokážu si představit, že bych něco vyráběla a běhala na poštu s balíkama a po nocích vedla účetnictví, je to spousta práce na úkor miminka

ODPOVĚDĚT

2

My jsme měly kdysi hodně krátkou mateřskou a vrátit se do práce byla jediná možnost. O internetu, mobilech, počítačích a E shopech bychom si mohly nechat leda zdát. Dnes je plno možností, nejlepší se mi zdá práce z domova, třeba účetnictví. E shop si dcera zkusila a byly to jen samé problémy, třeba si to někdo nechal poslat na dobírku, pak si ji nevyzvedl a my vyhodily peníze za poštovné oknem. Nebo nám zboží vrátili, že si to rozmysleli a podobně. Kamarádkám to nedoporučuji.

ODPOVĚDĚT

2

Určitě máte pravdu.

ODPOVĚDĚT

2

souhlasím s vámi

ODPOVĚDĚT

3

když jsem byla ma mateřské tak jsem se věnovala miminku

ODPOVĚDĚT

4

Za našich mladých let bylo jinak. Je holt nová doba.

ODPOVĚDĚT

1

hodně e-shopu maminek se soustřeďuje na prodej dětských věcí

ODPOVĚDĚT

6

nevím,jestli bych na mateřské zvládla e-shop, účetnictví a celou agendu a ještě si vyrábět zboží, a co to dítě?

ODPOVĚDĚT

5

taky si to neumím představit, bez babiček nebo někoho na hlídání to určitě nejde

ODPOVĚDĚT

5

tak to si taky nedokážu představit, to musí asi být babičky, co se starají o to dítě, zatím se mamina věnuje podnikání

ODPOVĚDĚT
VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE (12 PŘÍSPĚVKŮ)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

NAČÍST DALŠÍ

ŽHAVÉ DRBY

HOJENÍ JIZEV

Pěkný den dámy :) Měla bych dotaz ohledně ošetření ...

CO POUŽÍVÁTE NA VRÁSKY?

Zdravím, jakou si kupujete kosmetiku na vrásky? Doporučíte ...

OKAY.CZ

Dobrý večer, nemáte zkušenost s objednáváním na ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

INZERCE

© 2020, MeziŽenami.cz