Rodina

Znáte soutěž o malé psí hrdiny? I váš pejsek může být jedním z nich.

Sbírání kytiček

Soutěž Malý velký hrdina, jejímž jsme mediálním partnerem, má za sebou první měsíc své existence. Jedná se o soutěž, která je určena pro pejsky malých a středních plemen, kteří pro svého páníčka vykonali nějaký hrdinský skutek nebo jsou pro něj jen nepostradatelní.

Zatím přišly do soutěže desítky fotek a příběhů malých pejsků, které jejich páníčkové považují za velké hrdiny, navzdory jejich velikosti. A co vy, také přihlásíte svého čtyřnohého kamaráda?
Porotu soutěže tvoří známé osobnosti, odborná veřejnost a novináři.


Známý moderátor Vítek Havliš neměl v tak veliké konkurenci jednoduché rozhodování. Nakonec to u něj vyhrála hrdinka – fenka Pípa. Tento malý kříženec to také neměl na začátku úplně jednoduché, protože hned jako štěně narazila Pípa na majitele, kteří se o malého tvorečka příliš dobře nestarali. Dokonce Pípu krmili granulemi pro kočky. Naštěstí se našla nová hodná majitelka, která věděla, jak o fenku správně pečovat. Pípa brzy přestala být ustrašené štěně, a když vyrostla, dokonce se v ní probudilo srdce bojovníka. To dokázala, když se při venčení zastala jiného malého štěněte, na které se vyřítil rozzuřený pes…


Svého malého favorita si vybral populární český herec a „pohádkový princ“ Jan Čenský. Původně měl tipy hned dva. Prvním byla fenka Kačenka, která ze začátku svého života putovala od majitele k majiteli, od útulku k útulku. Přestože Kačenka neměla jednoduchý start do života, dnes už je to spokojený pejsek, který má své oblíbené hračky a svou paničku poslouchá tak, že s ní může chodit na vycházky i bez vodítka. Skutečným tipem porotce Jana Čenského se ale nakonec stal čivaví chlapeček Gofy. Tomu se podařil opravdu hrdinský kousek, protože přežil napadení orlem. Příběhy o takto napadených pejscích nejsou bohužel zase tak mimořádné. „Znám z vyprávění příběhy, kdy na pejsky zaútočil dravec a v některých případech to nedopadlo vůbec šťastně. Přežít útok orla dokáže jen opravdový hrdina. Proto je mým tipem Goffy“, zdůvodnil svůj tip Jan Čenský.


Pokud i vás zajímají příběhy pejsků malých plemen, navštivte stránky www.mujhrdina.cz. Máte-li doma také svého malého velkého hrdinu, přihlaste jej do naší soutěže. Můžete tak hrát o zajímavé ceny, například o balení superprémiového krmiva Hill’s Science Plan Small & Miniature až na jeden rok. Pro každého registrovaného účastníka, je dokonce připraven malý dáreček, bez ohledu na to, zda příběh jeho hrdiny zvítězí nebo ne. Všichni majitelé, kteří svého pejska přihlásí do soutěže a nahrají fotku svého hrdiny, totiž získají originální samolepku se svým mazlíkem, aby tak měli svého čtyřnohého kamaráda neustále u sebe. Soutění kola probíhají od 1. října 2012 do 28. února 2013 a tato soutěž je určena výhradně pro pejsky malých plemen.

Připravila: Katka
Foto: archiv
21. 11. 2012

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků