Zdraví

Znáte tajemství řasy chlorelly? Může pomoci připravit tělo na miminko

Sbírání kytiček

Přes 15 % českých párů má potíže s početím dítěte. A podle odborníků jich celosvětově přibývá. Světová zdravotnická organizace v této souvislosti upozorňuje na škodlivé vlivy současného životního stylu na zdraví člověka, a také na jeho plodnost. Znečištěné prostředí, stres, alkohol, cigarety i léky patří k rizikovým faktorům. Čím dál častěji se proto hovoří o nutnosti prevence neplodnosti. Týká se žen i mužů a spočívá jak v důsledné léčbě zánětů či infekcí, tak ve správné životosprávě. Pomocníkem na této cestě mohou být i zelené potraviny. Třeba sladkovodní řasa chlorella pyrenoidosa svým unikátním složením může příznivě ovlivňovat řadu procesů v lidském organismu. Od výživy přes imunitu až k celkové očistě organismu.

Zelené potraviny můžou zvýšit naději na otěhotnění a přirozený porod zdravého miminka. Dobře vyživovaný silný organismus, ženský i mužský, který se účinně zbavuje nežádoucích odpadních látek, má výrazně lepší prognózu na zdravý a plodný život s dostatkem energie.

Zelené potraviny můžou pomoci harmonizovat fyzický a psychický stav organismu. Přispět můžou k úpravě hormonálních funkcí a k likvidaci zánětů v těle, včetně pohlavních orgánů. 

Co má chlorella navíc?
Jednobuněčná sladkovodní řasa chlorella pyrenoidosa má ze všech rostlin nejvyšší koncentraci zeleného barviva chlorofylu. Tato zelená krev rostlin v kombinaci s přítomným železem může pomoci při chudokrevnosti, kterou obzvlášť v těhotenství trpí řada žen. U mužů zase chlorofyl podle výzkumů může podpořit zvýšení počtu spermií. Vedle toho může chlorofyl pomoci s čištěním střev, jater i krve. Řasa obsahuje i unikátní růstový faktor CGF. CGF může podporovat regeneraci, hojení tkání a růst tělu vlastních buněk. Chlorella pyrenoidosa pomáhá čistit trávicí ústrojí, upravovat funkci střev a chránit střevní mikroflóru. Nabízí i komplexní výživu – kompletní bílkoviny, všechny vitaminy B, vitamin C a E, minerály, aminokyseliny i nukleové kyseliny, jejichž nedostatek může přispět  k předčasnému stárnutí organismu a k oslabení imunity. Mastné kyseliny v chlorelle pomáhají snižovat hladinu cholesterolu.

Chlorella pyrenoidosa může pomoci odbourávat nežádoucí toxické látky a hlavně nebezpečné volné radikály. Poutá je na sebe a přirozenými cestami je odvádí z těla pryč.

Zpět k miminkům


Chlorella pyrenoidosa obsahuje aminokyselinu arginin, která může pomoci reprodukčnímu zdraví. Obsahuje ji jak samotné mužské sperma, tak často i preparáty na podporu potence. Vitamin B8 (kyselina listová) je nezbytný v těhotenství a také pro kvalitní krvetvorbu. Mangan prospívá správnému metabolismu a hormonální rovnováze, vápník a fosfor můžou pomoci pro výstavbu a pevnost zubů a kostí, které zvláště v těhotenství trpí. Užívání chlorelly vám může pomoci od zácpy. Obzvlášť pro ty, které se připravují na těhotenství nebo již kojí. U toxinů, které v důsledku zácpy neodcházejí z těla a hromadí se v tkáních, totiž hrozí, že se jich tělo bude zbavovat mateřským mlékem. Chlorella však může pomoci vyloučit tyto jedy stolicí.

Více informací hledejte na www.chlorellapura.cz

Připravila: Zuzana

Foto: archiv

11.2. 2013

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků