Znáte veřejné městské grilování?

Grilování je příjemná součást života, která spojuje lidi přes jídlo. A díky veřejným místům, na nichž je oficiálně povolené grilovat nebo si třeba jen upéct buřta, je dostupná vlastně všem.

Znáte veřejné městské grilování?
Zobrazit fotografii v galerii

Ačkoliv je jistě bezvadné připravit si steak či jiné maso nebo potravinu na přenosném kontaktním grilu, venkovní grilovačce nemůže konkurovat. Naštěstí se ve městech stále více objevují místa určená pro outdoorovou gastronomii, kde je povolené rozdělávat oheň. Na mnohých už ani netřeba budovat samotné ohniště, protože tam zkrátka je všem k dispozici, a někde najdete i venkovní grily. 


Proč „vařit“ venku 

Lidé tráví mnoho času v uzavřených prostorách, což logicky chtějí kompenzovat pobytem venku. Jenže času je málo a také ne každý má chatu nebo chalupu. Pak přijde vhod příjemná procházka do městského parku nebo lesa s ještě příjemnějším cílem – připravit si něco dobrého na zub. Není nutné se složitě ani zdlouhavě objednávat, stačí jen takové místo objevit a vyzkoušet. Dobrá zpráva zní, že podobných outdoor-gastronomických koutků přibývá a to nejen v Praze, ale i v dalších městech jako jsou Hradec Králové, Plzeň, Brno… 


Abyste po nich zdlouhavě nepátrali, doporučujeme mrknout se na webovky grilujemevemeste.cz. Současně ale platí, že kdybyste sami objevili zajímavou lokalitu, měli byste o ní dát vědět ostatním. 


Praha poprvé: Hurá do Stromovky 

Královská obora Stromovka nabízí tři oficiální pikniková místa. Každé z nich je opatřeno lavičkami, stoly a odpadkovými koši a nachází se jen kousek od sebe. Leží na okraji plavebního kanálu, tedy na samém okraji parku, asi 15 minut chůze od zastávky Výstaviště Holešovice. 


Praha podruhé: Griloviště Na Košíku 

Nové griloviště na Praze 5 s velkým ocelovým grilem dokáže uspokojit početnou skupinu strávníků. Ke grilovišti patří kulatý stůl a půlkruhová lavička, obojí v provedení z modřínového dřeva. Grilující ocení i boční stolek na odkládání potřebných surovin, marinád a nástrojů, včetně pohrabáče na úpravu uhlí. Tip pro rodiny s dětmi – nedaleko je dětské hřiště. 


Praha potřetí: Griloviště v Centrálním parku 

Další nové griloviště objevíte na Praze 13. Příchozí rovněž potěší ocelový gril pro velkou skupinu lidí, kulatý stůl a lavička. Kdybyste si s sebou nepřinesli dostatečné zásoby, doplníte je v restauraci Kuželkárna. 


Pražská ohniště 

Pokud si chcete opéct pár buřtíků, chleba nebo třeba jenom brambory, vydejte se na některé veřejné ohniště. Objevíte je například v Kunratickém lese, v Prokopském údolí, na okraji Divoké Šárky, v Ďáblickém háji nebo třeba u parkoviště poblíž Hostivařské přehrady. 


Senecký rybník v Plzni

„Senečák“, který se nachází v městské části Bolevec, představuje ideální místo na grilování nebo piknik v přírodě. Můžete tu relaxovat, ale také sportovat, procházet se nebo koupat. Kolem rybníka s písečnými plážemi a masivním kamenným obkladem je vybudovaných několik míst k posezení, altánek a ohniště.


Městský park Na Špici v Pardubicích 

V multifunkčním parku blízko centra Pardubic je velkorysé ohniště – grilovací prostor „ukrytý“ v dřevěné budově, která slouží jako půjčovna sportovních potřeb. Tady najdete velké ohniště obklopené bytelnými dřevěnými lavicemi a několika stoly, které může využít velké množství lidí. 


Široká nabídka v Hradci Králové 

Milovníci grilování tady mají k dispozici tři grilovací místa: jedno na poloostrově u rybníčku a další dvě v části sadů poblíž katastrálního úřadu. Kromě nich lze využít také mnohá veřejná ohniště. Když se počasí nevydaří, lepší je zamířit na krytá, jež naleznete v lesích u rybníků Výskyt a Olšina, u Hradečnice nad Mazurovými chalupami a na in-line okruhu (od hájovny směrem na Svinary na křižovatce cest). Nekrytá ohniště můžete využít na pláži u Biřičky, u „Pěti ježků”, před Mazurovou chalupou, u Rytířského hradiště a u rybníka Šanovec. 


Jaké jsou možnosti v Brně 

Na plážích Brněnské přehrady město otevřelo čtyři veřejná grilovací místa s ohništi a rošty, a to na Rokli, Pod Dymou, na Kozí Horce a na Sokolském koupališti. Velmi oblíbené je také grilování pod širým nebem v parku na Kraví Hoře (u dětského hřiště), kam městská část Brno - Střed umísťuje sezónní grily. 


Připravila: red 

Foto: Vitana 

DISKUZE K ČLÁNKU

0

Žijeme v bytě a když si chceme upéct buřty tak nemáme moc možnost kde aniž bychom spálili nějakou tu trávu na sídlišti. Letos jsme ohniště vyřešili tak, že jsme si koupili přenosné ohniště. Je to praktické, dá se to pak uklidit, nezůstane vám na pozemku díra, vypadá to pěkně a nemusím mít strach, že mi do toho zahučí děti.

ODPOVĚDĚT

1

To je super nápad- hodně holek píše, že grilují na zahradě, ale spousta lidí tu možnost nemá. Já osobně taky dávám přednost tomu vytáhnout vlastní gril na zahradě, ale v tuto chvíli žiju v bytě, takže grilujeme jen občas u rodičů na zahradě. Kdyby bylo něco podobného v Olomouci, určitě bych využila- přijde mi to mimo jiné jako bezvadná možnost, jak poznat nové lidi.

ODPOVĚDĚT

2

u NÁS SE TAKÉ GRILUJE JEN NA ZAHRADĚ

ODPOVĚDĚT

5

nejlepší je grilování doma na zahradě

ODPOVĚDĚT

1

žiji na vesnici a grilujeme podle počasí každou sobotu

ODPOVĚDĚT

3

V Brně tato místa jsou, ale neláká mě to a taky je to dost z ruky.

ODPOVĚDĚT

3

Neznám, v našem městě, nebo aspoň v naší části nic takového není.

ODPOVĚDĚT

3

Nevím, jak by se mi to líbilo, žiju na vesnici a každý tu griluje doma...

ODPOVĚDĚT

1

Grilovat na ulici bych teda nešla.

ODPOVĚDĚT

5

u nás nic takového není, snad jen cikání grilují na ulici

ODPOVĚDĚT

5

to je pravda, u nás na sídlišti mezi domy v létě grilují taky, a zpívají skoro do rána

ODPOVĚDĚT

3

.
Raději na ulici-než bydlet v paneláku nad balkonem, kde grilují každou sobotu . . a někdy i pátek a neděli.

ODPOVĚDĚT

1

my grilujeme doma na zahradě

ODPOVĚDĚT

1

v Liberci bohužel není,škoda

ODPOVĚDĚT
VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE (14 PŘÍSPĚVKŮ)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

NAČÍST DALŠÍ

ŽHAVÉ DRBY

VELKÉ VÍKENDOVÉ SLEVY

Tento víkend a někde i po celý týden připravilo mnoho ...

MATEŘSKÁ ŠKOLA PRAHA

Nevíte prosím o pražské mateřské školce, kde mají ...

HUBNUTÍ

Ahoj holky, máte tip, jak rychle, zdravě a hlavně trvale ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

INZERCE

© 2020, MeziŽenami.cz