Filmové novinky

Zvonilka: Tajemství křídel

Sbírání kytiček

Oblíbená víla Zvonilka k nám konečně dorazila i na velké plátno. V novém příběhu nás zavede do tajuplné krajiny Zimních lesů, kde ji čeká jedno velké překvapení.

Žánr: Animovaný/Rodinný/Pohádka

Režie: Peggy Holmes

Hrají: Lucy Hale, Timothy Dalton, Anjelica Huston, Mae Whitman, Megan Hilty, Matt Lanter, Lucy Liu, Raven-Symoné, Debby Ryan, Pamela Adlon

Český dabing: Marika Šoposká, Bára Šedivá, Eliška Balzerová, Miroslav Mejzlík, Dalimil Klapka, Kamila Špráchalová, Klára Oltová

Hudba: Joel McNeely

Víla Zvonilka patří mezi nejoblíbenější postavičky filmového studia Disney. U nás ji děti, především tedy holčičky, znají jen ze čtyř filmů uvedených na DVD. V letošním roce se malí diváci konečně dočkali a můžou vyrazit s rodiči na animované dobrodružství i do našich kin a to rovnou ve 3D.

Zvídavá a neposedná Zvonilka se i přes zákaz vydává z bezpečí domovských Podzimních lesů do zasněžené krajiny Zimních lesů, které jí naprosto učarují svou ledovou krásou. Kromě toho se seznámí se zimními vílami, zvláště s Modrovločkou. Obě si velmi dobře rozumějí a brzy se ukáže, proč – jsou to sestry! Na oplátku Zvonilka pozve Modrovločku do své vílí říše. Během jejich putování a přecházení zapovězené hranice dojde ale k porušení rovnováhy v obou říších. Obě sestry jsou nuceny sjednotit letní a zimní víly a vše napravit dříve, než bude pozdě.

Režie již pátého Zvonilčina dobrodružství se poprvé ujala žena, Peggy Holmes, která duším malých holčiček a sesterským tajemstvím dobře rozumí, protože ona sama má tři sestry. Skvělou animaci zase zajistil oscarový John Lasseter, jenž si vzal na starost i dohled nad samotným příběhem. Oproti minulým snímkům tak Zvonilka: Tajemství křídel nabízí kvalitnější animaci a opravdu pohádkové vyprávění, které kromě nejmenších potěší i dospělý doprovod. U Disneye se totiž některé věci naštěstí nemění.

Připravila: Veronika
Foto: Falcon
12. 11. 2012

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků