10 tipů, kterými pro čtyřicítce zachráníte vztah

Vztah je jako květina, o kterou je potřeba pečovat. Pokud ji nechcete nechat uvadnout, je třeba ji pravidelně zalévat, hnojit, umístit na správné místo a podle potřeby třeba i přesadit.

10 tipů, kterými pro čtyřicítce zachráníte vztah
Zobrazit fotografii v galerii

A s lidskými vztahy to není jiné. Aby mohly vzkvétat, je nutné se o ně starat, a to i v pozdějších stádiích, kdy se naoko zdají být stabilní. Jak se postarat o to, abyste i po čtyřicítce byli ve vztahu šťastní? 


1. Komunikujte 

Komunikace je základ, bez kterého to zkrátka nepůjde. Je normální, že vám po dlouholetém vztahu začne v partnerství něco chybět, začne vám vadit stereotyp, zatoužíte po něčem novém. Pokud se necítíte dobře, je potřeba to partnerovi sdělit a zkusit najít pro nastalou situaci řešení. Možná zjistíte, že problém je oboustranný a budete mít šanci na něm vzájemně pracovat. Pokud však budete mlčet s tím, že se to časem nějak urovná nebo si zvyknete, může dojít k tomu, že vám vaše nespokojenost přeroste přes hlavu a může dojít ke zkratu. 


2. Podporujte se 

Prožívejte se svým partnerem stresující situace a buďte mu oporou. Ne nadarmo se říká, že ve dvou se to lépe táhne a pokud bude mít partner pocit, že se o vás může opřít v těžkých chvílích, jste na správné cestě. Platí to i v případech, kdy se partner dostane do nepříjemné situace vlastním zaviněním. V takovém případe jej neobviňujte, ale naslouchejte mu a buďte mu spíše parťákem než oponentem. 


3. Projevujte si vděčnost 

Zdá se to jako maličkost, ale zkuste čas od času dát partnerovi najevo, že je fajn být spolu. Soustřeďte se na to dobré ve vztahu a když partner udělá něco, co vás potěší, pochvalte ho. Pokud projevíte vděčnost, partner si i na vás začne všímat toho dobrého a bude s vámi radši. 


4. Okořeňte si sex 

Neuspokojivý sex je kamenem úrazu dlouhodobých vztahů. Je normální, že vás to po delší době začne v posteli nudit, pokud ale potřebujete změnu, je nutné to partnerovi sdělit. Nebojte se s ním sdílet své fantazie, právě ty mohou vás vztah zachránit. 


5. Omezte elektroniku 

Notebooky a smartphony jsou zabijáky moderních vztahů. Pokud věnujete v posteli i mimo ni více času svému telefonu než partnerovi, pravděpodobně to brzy začne skřípat. Sociální sítě nám dnes zabírají mnoho času, je však třeba si uvědomit, že váš partner vás potřebuje více než facebooková zeď. 


6. Vraťte se v čase 

Dobrým způsobem, jak si připomenout, proč jste spolu a že se máte rádi je zavzpomínat si na vaše začátky. Povídejte si o vašem prvním rande, jak jste se cítili, co se vám na tom druhém líbilo, čím vás sbalil. Není od věci ani si onu první schůzku zopakovat, zajít si na místo, kde se odehrála, vrátit se v čase a osvěžit si zapomenuté city. 


7. Vybočte ze stereotypu 

Jsou všechny vaše dny stejné? Zkuste udělat něco jinak. Naplánujte si prodloužený víkend, odjeďte někam, kam byste se za normálních okolností nedostali, zažijte něco hezkého, vytvářejte si spolu nové vzpomínky. Vybočení se může týkat i sexu, viz bod 4. Páry, které upadnou do stereotypu všedních dnů se často začnou nudit a mohou začít pátrat i v jiných vodách. 


8. Uznávejte chyby 

Umět uznat chybu a omluvit se je dovednost, kterou si fungující páry osvojily. Občas zkrátka musí jít stranou ego i tvrdohlavost, aby se místo nich dostavila ochota jednat vstřícně. Není ostuda se zmýlit, je ostuda si trvat na svém, jen aby si člověk dokázal, že má navrch. Myslete na to, že jste především parťáci, ne konkurenti. 


9. Vytvořte si tradice 

Zapojte kreativitu a vytvořte si nějaký společný zvyk. Klidně to může být zásada, že alespoň jednou do měsíce zajdete na pěknou romantickou večeři, nebo spolu začnete chodit na taneční lekce. Mělo by to být něco, co bude oba partnery bavit, na co se budou těšit a na co si rádi vyčlení volný čas. 


10. Mějte i svůj vlastní život 

Je sice pěkné trávit čas se svým partnerem, ale vztahu prospívá, když má každý z partnerů i své vlastní zájmy. Pokud budete spolu až příliš často, začnou vám na partnerovi vadit i drobnosti a hrozí vám nepříjemná ponorka. Partneři, kteří spolu netráví všechen volný čas, si toho druhého daleko více váží a těší se na něj.


Zdroj: Naughty Harbor, www.naughtyharbor.cz

Foto: freeimages

DISKUZE K ČLÁNKU

1

To my jsme s přítelem přemýšleli, jak prodloužit náš milostný vztah. To jsme si tak leželi v posteli, povídali si večer před spaním a došli k závěru, že budeme potřebovat něco na delší výdrž během našeho sexu. Protože po 20 letech máme sice vyzkoušené desítky poloh, ale s tou výdrží to není jako dřív.

ODPOVĚDĚT

3

s manželem jsme 17let

ODPOVĚDĚT

2

Přínosný článek pro dnešní dobu... S manželem se k sobě chováme stále skvěle, rozumíme si, společně překonáváme problémy, které tato doba přináší (hlavně zdravotní). Spolu jsme 40 let.

ODPOVĚDĚT

4

Zajímavý článek...

ODPOVĚDĚT

3

Klape nám to už 46 let.

ODPOVĚDĚT

3

My už jsme spolu 40 let a dobrý.

ODPOVĚDĚT

2

My jsme oslavili 32 let.

ODPOVĚDĚT

2

To je zvláštní, nic jsem nemusela zachraňovat ani po sedmdesátce. Chováme se k sobě hezky i po padesáti letech vztahu.

ODPOVĚDĚT

3

Už se mne to netýká, ale zajímavé poznatky.

ODPOVĚDĚT
VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE (9 PŘÍSPĚVKŮ)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Vyvětrejte si v rodině

Vyvětrejte si v rodině

Jarní energie v březnu přinášejí jarní svěží vánek. Jeho úkolem je přinést nové a zdravé...

Pozor na půjčování věcí i peněz: V sázce je zhoršení vzájemných vztahů s přáteli i rodinou Foto: Pexels

Pozor na půjčování věcí i peněz: V sázce je zhoršení vzájemných vztahů s přáteli i rodinou

Třetině Čechů se kvůli nesplaceným dluhům zhoršily vztahy v rodině či s přáteli.

Titulka pro: FENG SHUI a harmonie vztahu

FENG SHUI a harmonie vztahu

Většina z nás už ví, že Feng Shui se využívá při zařizování domovů. Víte, kam...

Rok 2016 podle čínského kalendáře: rok Ohnivé Opice a letící hvězdy 2.

Pořád se mluví o tom, které zvíře vládne danému roku. Víte, že každému roku vládne...

Titulka pro: Jaké máte vztahy se svými Ex? Čtenářky se svěřují.

Jaké máte vztahy se svými Ex? Čtenářky se svěřují.

Potkat v mládí člověka, s nímž strávíme celý život, je výhra. Ne každé z nás...

Opice

Pořád se mluví o tom, které zvíře vládne danému roku. Víte, že každému roku vládne...

NAČÍST DALŠÍ

ŽHAVÉ DRBY

INKONTINENCE

Co se vám osvědčilo za pomůcky? Hlavně aby byly spolehlivé ...

PROTEINY - JAKÉ KUPUJETE?

Ahoj, poradíte dobré proteiny? Jakou značku jste si ...

NEJLEPŠÍ KOSMETIKA NA VRÁSKY

Ahoj všem, co se vám nejvíc osvědčilo na vrásky? Moc díky ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

INZERCE

© 2020, MeziŽenami.cz