Festival Evolution: V září zde vyrazte za nákupy a inspirací zdravým životním stylem

Pokud vyznáváte zdravý a aktivní životní styl, záleží vám na okolním prostředí a zajímáte se o to, co životu dává hlubší smysl, je váš směr o víkendu 23. a 24. září jasný. Míří na Výstaviště v Praze Holešovicích, kde se bude konat naprosto jedinečný Festival Evolution.

Festival Evolution
Zobrazit fotografii v galerii

Během dvou dnů si zde můžete užít užít nákupy, ochutnávky skvělého jídla, prezentace kosmetiky nebo jen navštívit některý z festivalových programů pro celou rodinu. Chtělo by se napsat, že festivalový program zaujme především ženy, ale to by bylo velmi omezující. Na své si zde totiž přijde opravdu každý člen rodiny. 


Stejně jako na jarním festivalu kladou pořadatelé Festivalu Evolution i v jeho podzimní verzi důraz na výběr toho nejlepšího a nejzajímavějšího z oblasti zdravých potravin, celostní medicíny, biokosmetiky nebo cvičení. Zakladatel festivalu Ctirad Hemelík říká, že skladba vystavovatelů i koncept živého programu propojují tu část života, která se nám může zdát příliš emoční či spirituální, s tou, která naopak působí příliš racionálně. 


Potraviny i kosmetika: Bio, eko, fair trade 

Své služby a produkty zde představí více než 200 českých i zahraničních vystavovatelů. Na jednom místě tak najdete to nejlepší z nabídky kvalitních potravin a nápojů, certifikovaných bioproduktů, fair trade výrobků i ekologicky šetrného zboží. 


Jídlem se bude zabývat i programová nabídka, nutriční poradci se zaměří na správnou výživu a doporučí vám, jak se vyhnout rizikům současného způsobu stravování. Odborníci, kteří se zaměří na kvalitu a složení potravin a dalších výrobků, nám poradí, jak se vyznat v etiketách, a jak rozeznat opravdu kvalitní výrobky nebo jaké mají zdravotní přínosy či rizika výrobky, které běžně kupujeme. 


Široké zastoupení bude mít přírodní a bio kosmetika. Chybět nebude ekodrogerie zajišťující maximálně ekologický úklid a domácí práce nebo další pomůcky a vychytávky pro domácnost. Na své si přijdou také příznivci přírodních tkanin, biotextilu nebo zdravé obuvi a maminky zde najdou vše potřebné pro své ratolesti.


Pokud máte zájem o individuální líčení profesionální vizážistkou, které je zdarma a zabere vám půlhodiny, tak si už nyní můžete poslat rezervaci na email makeup@100percentpure.cz. Pokud se potýkáte s problémem vypadáváním vlasů, doporučujeme nenechat si ujít sobotní přednášku odborníka na problematiku vlasů a autora knihy Přírodní pomoc při vypadávání vlasů. Gianni Coria ze Švýcarska spojil ajurvédu s nejnovějším vědeckým výzkumem a vytvořil úspěšný koncept péče a vitalizace vlasů na čistě přírodní bázi. Na své přednášce vám poradí, jak se o vlasy správně starat, aby byly vždy krásné a zdravé. 


Věděly jste, že ne všem tukům je potřeba se vyhýbat? Některé totiž nejenže neškodí, ale i prospívají. Mnohé mastné kyseliny podporují hubnutí, omlazení pleti, jiné zlepšují paměť a další působí antidepresivně. Různé mastné kyseliny mají v těle rozličné efekty. Když znáte jejich vlastnosti, máte možnost využít jejich působení ve prospěch svého zdraví. Které to jsou, a ve kterých potravinách se skrývají, prozradí ve své přednášce dr. Barbara Miller, výživová specialistka z Německa. 


Zdraví 

Na festivalu se představí lékaři zastupující konvenční, celostní i neklasickou medicínu, prostor dostanou praktici různých terapeutických směrů a dojde i na osvědčené rady našich babiček. Výživoví poradci se zaměří na správnou výživu, profesionálové z oblasti kosmetiky doporučí, které přípravky zvolit a ekonadšenci se podělí o nápady, které jsou nejen šetrné k přírodě, ale pomohou i uspořit výdaje na domácnost. Ke zdravému životu neoddělitelně patří i pohyb a na Festivalu Evolution tak budou k vidění ukázky cvičení, která posilují tělo i mysl. Návštěvníci bez ohledu na věk, váhu či zkušenosti si budou moci zdarma vyzkoušet například jednoduché jógové techniky, základy taiči, dechová cvičení, meditační praktiky nebo třeba bollywoodský tanec či tibetské lidové tance.  

Osobní rozvoj 

A protože nestačí mít jen zdravé tělo, ale musíme pečovat i o mysl, nebudou zde chybět koučové, psychologové, terapeuti, pedagogové a odborníci na osobní rozvoj. Na Festivalu Evolution můžete vyzkoušet mimo jiné také princip myšlení založený na vědomé změně uvažování a zvládnutí své mysli. Cítit vnitřní štěstí, spokojenost a svobodu může každý z nás. Jde o naši volbu, zda se rozhodneme zvládnout svoji mysl - u myšlenky vše začíná. Svobodné a vědomé myšlení je umění, které nevyžaduje speciální talent, je tu pro všechny a nepodléhá soutěži ani konkurenci. Pojďte se společně s Radanou Makariusovou naučit, jak se cítit příjemně a spokojeně. 


Na festivalu se můžete setkat také s americkým spisovatelem, psychologem a lékařem Raymondem Moodym, autorem bestselleru Život po životě. 


Děti vítány 

Dětské programy, hrací zóny, tvořivé dílničky, hlídací koutek, ale také pohybové aktivity, výtvarné i hudební workshopy a semináře věnující se rozvoji talentů a dětského potenciálu. To je jen stručný průřez všeho, co můžete se svými potomky zažít na veletrhu Evolution. Proto děti rozhodně nenechávejte doma. 


A třešnička na dortu? 

Hlavním hudebním hostem podzimního festivalu bude Vojta Dyk s B-Side bandem. Kompletní festivalovou nabídku a doprovodný program najdete na webu www.evolution.cz nebo sledujte www.facebook.com/eso.bio.eco


Připravila: Katka
Foto: Festiva Evolution     

DISKUZE K ČLÁNKU

3

vše se odehrává v Praze

ODPOVĚDĚT

5

nějak mě to neláká, nepotřebuju jíst "Bio, eko, fair trade..." chtěla bych JENOM, aby rajčata chutnala jako rajčata.. mléko aby NORMÁLNĚ zkejslo a ne "zplesnivělo", aby šťáva byl hustý sirup jako dřív a ne aby mi po ukápnutí zůstala skvrna na lince, která nejde umýt... a tak...:o( :o(

ODPOVĚDĚT

6

to je pravda .... rajčata ze zahrádky chutnají docela jinak, a já rajčátka zbožňuji ... proto ale nemusím do Prahy, že??? Ty jejich BIO... to jsou zase jen uměliny

ODPOVĚDĚT

7

Bio je nejlepší z vlastní zahrádky, to je pak jisté, že není použitá žádná chemie, v obchodě to už jisté není

ODPOVĚDĚT

6

a zase Praha

ODPOVĚDĚT

5

Zajímavá akce,kdo má po ruce, měl by se zůčastnit. Já to mám z ruky.

ODPOVĚDĚT

5

Určitě je to zajímavá akce. Kdo má možnost být přítomen, měl by to využít.

ODPOVĚDĚT

4

Souhlasím...pro mě je to už v mém věku daleko...

ODPOVĚDĚT

5

škoda že se do prahy nedostanu chtěla bych tam být.Mám to daleko ale napíšu kamarádce co bydlí v Praze

ODPOVĚDĚT
VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE (9 PŘÍSPĚVKŮ)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Titulka pro: Pomozte nemocným dětem

Pomozte nemocným dětem

Pohled na malé pacienty netěší nikoho z nás. Vždyť kdo jiný by měl být plný...

Titulka pro: Speciální prodejní akce

Speciální prodejní akce

Pokud k vašim oblíbeným patří dekorativní kosmetika Max Factor, pak si nenechte ujít výhodnější nákupy.

Titulka pro: Design & the City

Design & the City

Až se budete ve dnech 3.-5. listopadu procházet centrem Prahy, konkrétně někde kolem ulice Na...

Titulka pro: Pražská muzejní noc

Pražská muzejní noc

Již po deváté otevřou pražská muzea a galerie své dveře návštěvníkům v netradičním čase –...

Titulka pro: Festival muzejních nocí 2013: 17. května až 8. června

Festival muzejních nocí 2013: 17. května až 8. června

Máte rádi muzea a galerie, nebo si jejich návštěvu dopřáváte jen zřídka? V obou případech...

Titulka pro: TV, která vás nadchne, ať už se na ní podíváte odkudkoli

TV, která vás nadchne, ať už se na ní podíváte odkudkoli

Technologický vývoj nezná hranic a přináší do našich domácností stále stylovější a chytřejší kousky. Společnost...

NAČÍST DALŠÍ

INZERCE

ŽHAVÉ DRBY

ODŘENINY

nedávno jsem si pořídila sprej Hemacut na odřeniny a ...

UM

Dobrý den, jaké UM doporučujete? Malý má skoro půl roku a ...

NEDAŘÍ SE OTĚHOTNĚT

Dobrý večer, s manželem se pokoušíme o miminko a nedaří se ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA© 2020, MeziŽenami.cz