Hádejte, jaký se dnes slaví den? Bez kalhotek!

Nejrůznějších oslav a dnů čehokoliv je spousta, ale občas se mezi nimi najde i takový, nad nímž možná nejprve budete kroutit hlavou, ale pak se pobavíte. Takže milé dámy - víte, že dnešek patří Mezinárodnímu dni bez kalhotek?

Titulka pro: Hádejte, jaký se dnes slaví den? Bez kalhotek!
Zobrazit fotografii v galerii

Už je poměrně teplo, takže pokud nemíříte na mez ani netrávíte řadu hodin v prostorách, kde to fouká, netřeba se obávat prochladnutí. Jen je třeba vzít v úvahu vhodné oblečení - každý nemusí vidět „na první dobrou“, že zrovna dneska jdete „dole bez“. Nutno však podotknout, že některé oděvy si absenci spodního prádla doslova žádají (a nemusí jít jen o společenský model).

Jak to vzniklo

Před několika lety, přesněji v roce 2012, na sociálních sítích začala prosazovat skupina fanoušků chození „na ostro“. Takže ač jde o recesi, není to zbrusu nový svátek. A proč to zkusit jinak než obvykle? Společenská pravidla neškodí čas od času porušit.

Inspirace minulostí

„Tímto svátkem se u nás vracíme do dob Rakouska-Uherska, kdy byly v módě delší sukně, a ženy v létě z hygienických i z praktických důvodů kalhotky nenosily. Jednak v té době bylo na trhu spodních kalhotek poměrně málo, a za druhé se ženy v teplých dnech cítily pohodlně a příjemně. Chození bez kalhotek pamatují i dámy, kterým je dnes přes osmdesát let,“ uvádí klinický psycholog Mgr. Petr Křenek. Současně však dodává, že asi málokdo o existenci tohoto svátku ví. Ale vy už ano!

Názor urologa

Abychom však jen nejásaly nad potenciální volností. Co tomuto svátku říká urolog? „Spodní prádlo má svůj význam. Je totiž rozdíl mezi chozením nahý, jako například na nuda pláži, a takzvaně na ostro. Chodit nahý může být do jisté míry zdraví prospěšné, ale domnívám se, že při nošení kalhot bez spodního prádla se zvyšuje možnost eventuální infekce dolních močových cest, protože kalhoty přece jen neměníme tak často, jako spodní prádlo,“ přemítá MUDr. Josef Stolz, primář urologické kliniky Uroklinikum.

Pokud se tedy rozhodneme jít „nalehko“, je zřejmé, že si musíme obléknout čistý oděv. Anebo místo kalhot vsadit na sukni či šaty, samozřejmě v rozumné délce (co když bude venku foukat?).

Kalhotkové úvahy

Některé ženy považují klasické kalhotky za příliš svazující, proto „bombardéry“ do pasu už nenosí a nahradily je například tangy. Ale i tady platí, že všechno má svá pro i proti. Tanga dokonce můžou přenášet střevní bakterie z konečníku do pochvy. Podstatná je rovněž použitá textilie. Sexy prádélko z umělé tkaniny je jistě pěkné napohled, avšak to z bavlny „dýchá“ a lépe saje pot.

A co vy?

Podpoříte dnešní den bez kalhotek osobním přístupem? A bude to poprvé, nebo už jste si to vyzkoušely dříve, stejně jako čtenářka Ivana? „Také mi to dříve přišlo nepatřičné, přece jen mi není dvacet, ale nakonec jsem se odhodlala. A je to moc fajn. Ovšem zatím jen doma anebo maximálně k popelnici - když jdu s odpadky," směje se.

Pokud si bez kalhotek nedokážete představit ani jeden den v roce, prozradily byste, jakému typu spodního prádla dáváte přednost?


Připravila: red
Foto:
22. 6. 2016

DISKUZE K ČLÁNKU

VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Titulka pro: Víno v sukni

Víno v sukni

Víno jako nápoj je dodnes stále ještě více spojováno se světem muže, o kterém...

Titulka pro: Jaký je ideál krásy?

Jaký je ideál krásy?

Kypré tvary, tělo kost a kůže, smyslné rty, úzké rty, velké nebo malé oči, dlouhé...

Titulka pro: Buďte krásná a sebejistá s Bobbi Brown

Buďte krásná a sebejistá s Bobbi Brown

Na jaře spustila Bobbi Brown Cosmetics kultovní a inspirující kampaň krásy Pretty Powerful, a to...

Titulka pro: Nevěřte všemu, co se říká o antikoncepci!

Nevěřte všemu, co se říká o antikoncepci!

Antikoncepce je dnes běžnou součástí života mnoha žen. Přesto je ochrana proti početí stále opředena...

Titulka pro: Kolik utrácí za Vánoce ženy a kolik muži?

Kolik utrácí za Vánoce ženy a kolik muži?

Era přichází se zajímavým průzkumem, který jasně mapuje, jak utrácí za Vánoční dárky ženy a...

Jak se žije zeleným vdovám

Na první pohled by jim kdekdo záviděl. Žijí si totiž jako v bavlnce. Jsou finančně...

NAČÍST DALŠÍ

INZERCE

ŽHAVÉ DRBY

VÁNOCE PRO CHLAPA

Ahojky :) Měla bych dotaz… Zajímalo by mě, co svým chlapům ...

VÝBAVA NA SNOWBOARD

Dobrý večer, přemýšlím nad koupí výbavy na snowboard, ...

ŠITÍ

Ahoj všem, chtěla bych se naučit šít na šicím stroji. Jak ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

© 2016, MeziŽenami.cz